سفارش تبلیغ
تبلیغات در پارسی بلاگ
[ و فرمود : ] بنده را نسزد که به دو خصلت اطمینان کند : تندرستى و توانگرى . چه آنگاه که او را تندرست بینى ناگهان بیمار گردد و آنگاه که توانگرش بینى ناگهان درویش شود . [نهج البلاغه]
منطقه و بیداری اسلامی
 
 RSS |خانه |ارتباط با من| درباره من|پارسی بلاگ
»» بلوغ سیاسی ایرانیان در صحنه انتخابات

مردم ایران در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم با ضریب 75 درصدی دنیا را غافلگیر خواهند کرد و مثل همیشه حماسه‌ای تاریخی را این دفعه در 24 خرداد 92 رقم خواهند زد.

ایرانیان طرفداران حق و عدالت هستند و به راحتی مغلوب نمی‌شوند، در حقیقت شکست نمی‌خورند چون بر فرض محال شکست‌شان هم نوعی الگو برای آیندگان در زنده نگهداشتن حق، عدالت و مبارزه با بی‌عدالتی و ظلم است، طرفداران حق اگر زود مغلوب شوند که طرفدار حق نیستند، در ایده و مرام مردم ایران که مسلمان و شیعیان حضرت علی (ع) هستند حتی بلد نیستند که چطور باید شکست بخورند.

در قاموس آنها شکست همان شهادت و پیروزی در راه رضا و دستور الهی است و همین ایمان و عقیده است که دشمنان ایران و اسلام ناب را به استیصال و ذلت کشانده و ملت‌های مسلمان منطقه و آزادیخواه جهان را به طرف خود جذب کرده است.

تاریخ گواه است که حرکت ایرانیان در طول تاریخ همیشه همراه با تفکر و تأمل بوده است و در صحنه جهانی حضوری آگاهانه داشته‌اند، بخش‌هایی از تاریخ ایران به خوبی نشان می‌دهد که ایرانیان در ادوار مختلف در عرصه‌‌های گوناگون سرآمد بودند و راه‌های جدیدی را نیز برای بشریت نشان داده‌اند .

* امام خمینی(ره) معنای قدرت را تغییر داد

ما با مطالعه زندگی رهبران انقلاب‌های گذشته می‌بینیم هیچ یک از آنها به توانایی امام خمینی (ره) در برقراری ارتباط صمیمی و مردمی با مستضعفین و طبقات دیگر اجتماعی نمی‌رسند، امام خمینی (ره) معنای قدرت را نه تنها در جهان اسلام بلکه در کل جهان تغییر داد، چرا که قدرت قبل از او متکی بر منابع و منافع مادی بود، ولی پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، این قدرت تبدیل به احترام به عقاید، پرورش افکار و اطلاع رسانی شد.

امام خمینی (ره) با پیروزی انقلاب اسلامی ایران، این نظریه را به عنوان عالی‌ترین و وسیع‌ترین مظهر پیوند دین و دولت مطرح ساخت و بر این عقیده بود که طبق وعده الهی در قرآن، اراده مستضعفان سرانجام به رهبری جهان توسط آنان منجر خواهد شد.

قدرت‌های بزرگ غربی در مواجهه با نوآوری‌های بی‌بدیلی که امام راحل و انقلاب اسلامی آفریده بودند با پتانسیل و ظرفیت‌های نهفته قدرت اسلام ناب برای نخستین‌بار آشنا شدند.

اساساً ریشه ‌این واقعیت مهم را که انقلاب اسلامی ایران در ذات خود هیچ شباهتی با انقلاب‌های دیگری که در قرن حاضر به وقوع پیوسته نداشته است را باید در پیوندهای انفکاک ‌ناپذیر انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره)، ولایت فقیه و داشتن رهبری جستجو کرد.

برای همین هم است که مقام معظم رهبری تأکید می کنند: «موضوع بیداری اسلامی امروزه در صدر فهرست مسائل جهان اسلام و امت اسلامی قرار دارد، پدیده‌ شگرفی که اگر باذن‌الله سالم بماند و ادامه یابد، قادر خواهد بود سر بر آوردنِ تمدن اسلامی را در چشم‌اندازی نه چندان دور دست، برای امت اسلامی و آنگاه برای جهان رقم بزند».

* انقلابی که همه جهان را مسخر فکر خود کرد

بیداری اسلامی اگر چه قدمتی طولانی دارد، اما این انقلاب اسلامی ایران بود که در گسترش و تعمیق آن نقش تعیین کننده داشت از همین رو انقلاب اسلامی ایران یک الگوی مناسب در بیداری ملت‌های منطقه شده است.

انقلابی که همه جهان را مسخر فکر خود کرد و روی معادلات جهانی اثر گذاشت، بسیاری از مفاهیمی که قرن‌ها مفهومی خاص نداشت به یک باره برای بشریت تقدس پیدا کرد، مثل مساوات، برادری، عدالت و مردم سالاری و همه اینها تحت تأثیر انقلاب اسلامی در منطقه بوجود آمد، در حالی که در سایر انقلاب‌های جهان چنین چیزهایی وجود نداشت.

حتی بسیاری از شخصیت‌های غیر مسلمان نیز با تأکید بر عدم گنجایش جریان انقلاب اسلامی در چارچوب محاسبات مادی، بر اعجاز انقلاب اسلامی صحه می‌گذارند، به عنوان مثال رابرت کالستون دانشمند کانادایی در این ‌خصوص می‌گوید: «از نظر من که یک غربی و فرد غیر مسلمان هستم این معجزه است که یک انقلاب مکتبی و الهی بتواند در جهان امروز این ‌طور تحقق پیدا کرده و در جهت استقرار عدالت به پیش رود، این انقلاب بدون شک از جانب خداوند حمایت می‌شود».

* ایران، نخستین کشور مسلمان که قدرت‌های بزرگ را به مبارزه طلبید

انقلاب اسلامی در یکی از حساس‌ترین نقاط جهان همچون زلزله‌ای غیر مترقبه، اردوگاه آرام و بی‌‌دغدغه ‌استکبار را به‌ شدت به لرزه درآورد؛ با وقوع انقلاب اسلامی ایران برای نخستین بار یک کشور مسلمان به طور موفقیت‌آمیزی قدرت‌های بزرگ غربی را به مبارزه طلبید و منافع مادی آنها را با خطر جدی مواجه ساخت.

در حقیقت انقلاب اسلامی ایران نخستین پیروزی مسلمانان بر غربیان از قرن 16 میلادی به این طرف محسوب می‌شود و نکته‌ مهم اینجاست که اسلام عامل هدایت‌ کننده و باعث این پیروزی بوده است و هیچ ‌یک از ایده‌های ناسیونالیسم، کاپیتالیسم، کمونیسم و سوسیالیسم در آن نقشی نداشته‌اند.

چراکه انقلاب اسلامی ایران بر اساس افکار بلند و اندیشه ‌متعالی و نوآورانه ‌حضرت امام (ره) تکوین یافته است و همواره در عوامل پیدایش، و طرح شعارهای محوری و تعیین اهداف، آرمان‌های بلند و راهکارهای وصول به آن با باورها و اعتقادها و آرمان‌های این شخصیت بزرگ، پیوندی ناگسستنی داشته است.

از همین رو مقام معظم رهبری (حفظ الله) با انگشت نهادن بر این مهم به همگان متذکر شده‌اند که انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره) 2 پدیده ‌انفکاک‌ ناپذیرند و تحلیل انقلاب اسلامی بدون شناخت شخصیت رهبر بزرگ آن ممکن نیست.

سخنان جامع و راه‌گشای رهبر معظم انقلاب اسلامی تأمین کننده و برطرف کننده این الزام است؛ حضرت امام خامنه‌ای در این خصوص می‌فرمایند: «اکنون اسلام از حاشیه‌ معادلات اجتماعی و سیاسی جهان خارج شده و در مرکز عناصر تعیین ‌کننده‌ حوادث عالم جایگاهی برجسته یافته و این در دنیای کنونی که پس از شکست کمونیسم و لیبرالیسم، دچار خلأ عمیق فکری و نظری است، پدیده‌‌ای مهم و پرمعنی به شمار می‌رود».

بدون شک خاورمیانه و جهان اسلام به لحاظ تاریخی و فرهنگی در موقعیت خاصی قرارگرفته است و در برهه فعلی از یک سو شاهد تضعیف دشمنان اسلام در جبهه‌های مختلف اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و از سوی دیگر شاهد ترقی و اعتلای آموزه‌های وسیع و عمیق اسلامی و تبدیل آنها به دغدغه‌های روزمره ملت‌های مسلمان هستیم.

در چنین برهه‌ای ترسیم مختصاتی که جهان اسلام در آن قرار دارد و نقشه راهی که بر اساس آن بتوان به حرکت رو به جلوی ملت‌های مسلمان ادامه داد یک الزام محسوب می‌شود.

انتخابات صیانت از رکن جمهوریت نظام است، همه انتخابات گذشته در 34 سال گذشته، نماد یک مردم ‌سالاری پویا بوده است و مردم ایران در این سال‌ها هر بار پرشورتر از گذشته به صحنه آمده‌اند، آنها دلبستگی خودشان را نسبت به نظام، انقلاب، ارزش    ‎ها، آرمان    ‎های امام و شهدا و ولایت ثابت کرده‌اند و از این به بعد نیز اثبات خواهند کرد.

تداوم مستمر انتخابات در ایران امر بسیار مبارکی از جهت اقتدار ملی محسوب می‌شود و در 34 سال پس ازانقلاب و حدود بیشتر از 30 انتخابات نشان می‌دهد همه انتخابات بر پایه رعایت آداب و مبتنی بر اخلاق انتخاباتی و اجرای قانون بوده است.

‌خصوصاً که مهم‌ترین فرازهای رهبر معظم انقلاب در امر برگزاری این انتخابات قانون گرایی، امانتداری، بصیرت، شجاعت، و دلسوزی و ملاک بودن رأی مردم و ایجاد فضای مشارکت، شور و نشاط دانسته‌اند.

گذشته از اینها حضور مردم در مقاطع مختلف بخشی از توان پایداری جمهوری اسلامی ایران در برابر این همه فشار غرب، در برابر تحریم‌هاست و این مزیت که قاطبه ملت ایران از نظام سیاسی خود حمایت می‌کنند و حمایت توده‌های مردم از انقلاب و نفوذ قدرت نرم جمهوری اسلامی در جغرافیای جهان اسلام، مصونیت دیگری را برای دفاع در مقابل قدرت نرم و سخت دشمنان ایران و اسلام ناب ایجاد کرده است و با وجود اینکه همه رسانه‌های جهان در انحصار آنهاست و هر طوری که بخواهند می‌نویسند و می‌گویند اما کارها هیچوقت به دلخواه آنان پیش نمی‌رود.

مردم ایران که همیشه در راهپیمایی‌ها و انتخابات سرنوشت‌ساز قوی‌تر از قبل ظاهر می‌شدند، این بار هم با لبیک به رهبر خود و با وحدت و یکدلی در صحنه حاضر شده و همبستگی ملی و اقتدار ملی خود را برای هزارمین بار به جهانیان اثبات می‌کنند، ملت ایران می‌داند که حضور پرشور و حداکثری آنها در انتخابات پیش‌رو بر مقبولیت نظام اسلامی در جهان خواهد افزود و یقیناً همه مردم، مسئولان، خواص و نخبگان با حضور پرشور خود در انتخابات بار دیگر دین خود را به امام (ره)، شهدا و اصول و آرمان‌های انقلاب اسلامی ادا خواهند کرد.

 نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » داریوش احمد رضا بهمنیار ( چهارشنبه 92/3/1 :: ساعت 4:32 عصر )
»» لیست کل یادداشت های این وبلاگ

اسرائیلیان غاصب و آواره یهودی
تعریف ناقص از حقیقت لیبرال دموکراسی
مرز میان حق و باطل یک تار موست
اسرائیلیان غاصب و آواره یهودی
مرز میان حق و باطل یک تار موست
باید راه واقعی امام راحل را ادامه داد
تحمل عُسرت و تنگدستی
انقلاب اسلامی ایران نمادی از قدرت و اراده خداوند
برجام دندان دردِ ملت انقلابی ایران است
به حیرتیم که ای خاک پیر با برکت ، چقدر از دل سنگت جوان درآوردیم
برای مبارزه با ام الشیطان سلاحی دو دَم لازم است
[عناوین آرشیوشده]

>> بازدید امروز: 149
>> بازدید دیروز: 137
>> مجموع بازدیدها: 221738
» درباره من

منطقه و بیداری اسلامی
داریوش احمد رضا بهمنیار
سی سال قبل امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) از میان ما رفت با شکوهی بزرگ و بی نظیر، ما مردم ایران او را تشییع کردیم و این اندوهی بزرگ بر دل هایمان برجای گذاشت اندوهی برای ما و شادی برای او، چرا که مرگ حق است و بازگشت به سوی پروردگار، اما ما مردم ایران مومن ترین بنده خدا در زمان معاصر را از دست دادیم. همه ما روزی از این دنیا خواهیم رفت و بیشتر گناهان ما از آنجاست که این واقعیت بزرگ یعنی مرگ را فراموش می کنیم هزاران انسان از اول پیدایش آمدند که حال نشانی از آنان نیست برخی انسان ها به راه راست هدایت یافتند و برخی نه، چند صباحی دیگر قطعا هیچکدام از ما نیز در این دنیا نخواهیم ماند و به سرای دیگر خواهیم رفت پس باید بکوشیم در کار نیک که تنها چیزیست که با خود خواهیم برد و از تاریخ عبرت بگیریم که کسانی که از گذشتگان خود پند نگیرند خود عبرت دیگران خواهند شد. این که بر رفتن امام راحل بگرییم موجه است اما این تمام دِینِ امام راحل بر گردن ما نیست بلکه تداوم و ماندن در راه او که راه خداست اصل است اینک حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) رهبر عظیم الشأن مسلمانان جهان و جانشین امام راحل، راه او را که همان راه خداست را ادامه می دهند و مسلمانان همه عالم را بر زمین سرافراز خواهند ساخت تا نظام جمهوری اسلامی به عنوان یادگاری در تاریخ بشر از حکومت مقتدر الهی بر زمین باقی بماند. آمریکائیان می گویند تحریم هائی که علیه ایران به کار بردیم در تاریخ جهان بی سابقه است و هر کشوری را ظرف چند سال از پا در می آورد با منطق معمول حرف آنها درست است اما انقلاب اسلامی با خواست و اراده خداوند و بر اساس الهام او شکل گرفته و قرار نیست نشان دهنده حداکثر توان یک رژیم چپاولگر زورگو باشد بلکه برای نمایش عظمتِ قدرت پروردگار عالم شکل گرفته است، اینک زمانی است که خداوند لطف و رحمت خود را شامل انقلاب اسلامی ما کرده است تا نشانه هائی از عظمت خود را بر ما نمایان سازد، در آنجا که تدبیر عقل انسان و قدرت او به انتهای خود برسد عظمت اعجاز انقلاب اسلامی نمایان می شود، امروز خداوند می خواهد این انقلاب را به پیروزی برساند تا نمونه ای باشد از حکومت الهی بر زمین که با اعجاز او همراه شده است بزرگی از آن خداست و سپاس او را که هوشمندترین و مقرب ترین بندگانش را به رهبری ما گمارده است. باید راه واقعی امام راحل را ادامه داد

» پیوندهای روزانه

تابناک [2]
انتخاب [2]
پایگاه خبری انقلاب نیوز
شبکه اطلاع رسانی دانا
موسسه فرهنگی راسخون
نقل قول - وبلاگ نویسان خوزستانی
پایگاه خبری مشهد پیام [1]
شبکه خبری تحلیلی تیتر یک [1]
پایگاه خبری لنگر نیوز
ظهور
وب سایت خبری تحلیلی رصد [1]
وبلاگ نویسان خراسان رضوی [3]
سواد رسانه ای ایرانیان [1]
وبگاه جوان انقلابی [1]
پایگاه خبری شلمچه نیوز
[آرشیو(16)]

» فهرست موضوعی یادداشت ها
برجام برای برداشتن تحریم ها بوده . جریانی منحرف از انقلاب اسلامی . دل به عشق زنده می ماند عشق به امام خمینی (ره) . حضرت فاطمه (س) مصمم برای شهادت در تکلیفی الهی[-1] .
» آرشیو مطالب
پاییز 86
زمستان 1386
بهار 1387
مرداد 87
شهریور 87
تابستان 1387
خرداد 88
شهریور 89
آذر 89
دی 89
بهمن 89
اسفند 89
فروردین 90
اردیبهشت 90
خرداد 90
تیر 90
مرداد 90
شهریور 90
آبان 90
آذر 90
دی 90
بهمن 90
اسفند 90
فروردین 91
اردیبهشت 91
خرداد 91
تیر 91
مرداد 91
شهریور 91
مهر 91
آبان 91
آذر 91
دی 91
بهمن 91
اسفند 91
فروردین 92
اردیبهشت 92
خرداد 92
تیر 92
مرداد 92
شهریور 92
مهر 92
آبان 92
آذر 92
دی 92
بهمن 92
اسفند 92
اردیبهشت 93
فروردین 93
خرداد 93
تیر 93
مرداد 93
تابستان 93
پاییز 93
زمستان 93
تابستان 94
پاییز 94
زمستان 94
بهار 95
تابستان 95
پاییز 95
زمستان 95
بهار 96
تابستان 96
پاییز 96
زمستان 96
بهار 97
تابستان 97
پاییز 97
زمستان 97
بهار 98
تابستان 98
پاییز 98
زمستان 98
بهار 99

» لوگوی وبلاگ


» لینک دوستان
تابناک
خبرگزاری فارس
شبکه العالم
عمارنامه
پایگاه خبری فرهنگ نیوز
رجا نیوز
جام نیوز
پایگاه خبری فاش نیوز
پایگاه خبری بولتن نیوز
پایگاه تحلیل خبر باصر
پارس نیوز
مشرق نیوز
شبکه خبر
شبکه دانا
جوان انقلابی
خیبر آنلاین
ادیان نیوز
انقلاب نیوز
روایت نو
بسیج پرس

» صفحات اختصاصی

» لوگوی لینک دوستان» وضعیت من در یاهو
یــــاهـو
» طراح قالب