سفارش تبلیغ
صبا ویژن
جانها، طبیعت های بدی دارند و حکمت است که از آنها باز می دارد . [امام علی علیه السلام]
منطقه و بیداری اسلامی
 
 RSS |خانه |ارتباط با من| درباره من|پارسی بلاگ
»» فکر انقلابی، گفتار و رفتار انقلابی

این فقط در زبان تعارفات سیاسی دیپلماتیک است که ملت ایران را با ملت آمریکا مقایسه کنند و آنها را دارای آرمان های بزرگ بدانند، و گرنه خود سران کاخ سفید هم می دانند که اصلا و ابدا این طور نیست، این آرمانگرایی ملت ایران است که فرهنگ در صدر آن قرار دارد و حرف اول را می زند، در حالی که در آمریکا بورس های وال استریت به آنها می گوید تا سه ماه دیگر چه طور فکر کنند و زندگی کنند، زمانی در جنگ سی و سه روزه لبنان، خانم رایس هم از آمریکایی های آرمانگرا سخن می گفت، ولی این طور نیست فقط پنج روز کاری و دو روز تفریح است که در بین مردم آمریکا حرف اول را می زند و فرهنگ در آنجا در مرحله بعدی قرار دارد، و این غول های بزرگ صنعتی و بورس های آمریکا است که سیاست، اقتصاد و طرز تفکر مردم آمریکا را در دست گرفته اند، این توهین به ملت آمریکا نیست، فقط نمی شود این دو ملت را با هم و در کنار هم مقایسه کرد.

ایرانیان دارای ملتی هستند که زودتر از تمام کشورهای مشرق زمین آسیایی، و خاور میانه برای آزادی و حذف دیکتاتوران و سلاطین خودکامه و استقرار مشروطه به رهبری روحانیون و سیاسیون آزادیخواه قیام کردند و هزاران شهید دادند، ولی به دلیل مداخلات استعماری بریتانیا در بوجود آوردن اختلافات داخلی و حذف روحانیون و نخبگان آزادی خواه سیاسی، دوباره بیشتر از نیم قرن گرفتار استبداد پهلوی شدند.

در آن زمان همه ملت های مشرق زمین و حتی خیلی از ملت های اروپایی همچون روسیه بیدار شدند و فهمیدند که چقدر از حیث علم و تمدن تکنولوژی نسبت به اروپائیان عقب مانده اند و در این میان کشورهایی بودند که تلاش خود را کردند. 

حالا که جمهوری اسلامی توانسته است به طور معجزه آسایی در مدت سی سال خودش را به قله های علم و پیشرفت هم طراز با جهان امروز برساند، کشورهای های 5+1 تصمیم دارند، انرژی صلح آمیز هسته ای، و پیشرفت های دیگر ایران را که مردم ایران به بهای خون پاک عزیزترین فرزندان خود به دست آورده اند را، با وعده دادن تکه نانی از چنگ شان در بیاورند، و اینک افرادی و جریاناتی در داخل کاسه داغتر از آش شده اند و مسبوق به سابقه هم هستند و دلسوزان به نظام را با چماق تندرو بودن می کوبند.  

بعضی از افراد و جریانات، برای اینکه انقلابی حرف بزنند و عمل کنند باید انقلابی فکر کنند، و این هم یکی دیگر از طنزهای تلخ زمانه ماست که خوش باوری را زیاد به یادگار می گذارند، چون ماهیت ذات وجودی دشمن، درنده خویی است، کلماتی همچون، صداقت، حقوق بشر، پایبندی به گفتار و رفتار و امثالهم ارزش های خوبی هستند ولی حیف که آمریکائیان از داشتنش بی بهره اند.

آمریکائیان در این مرحله تحریم ها را به خیال خام خود، تنها برگ برنده خود می دانند، و محال است که آن را از دست بدهند، و ما باید بپذیریم که با پیشرفت های صلح آمیز و پیشرفت در قله های علم روز جهان است که می توانیم پیشرفت و بهبود وضعیت اقتصادی و اقتدار بیشتر ایران را رقم بزنیم و در مذاکرات 5+1 از آنها امتیاز بگیریم.

تلاش های سیاستمداران غرب به رهبری آمریکا برای ایجاد فرهنگ ایران هراسی و اسلام هراسی، یکی از اهداف اصلی این تلاش ها برای جایگزین کردن یک دشمن خیالی است که با فروپاشی کمونیست به تاریخ پیوسته است، اینک سیاستهای توسعه طلبانه و استعماری آمریکا و غرب بدون حضور یک دشمن فرضی مشروعیت لازم را برای جنگ های بیشتر را نخواهند داشت، و بدون جنگ و تفرقه و فرقه گرایی نمی توانند به ثبات امنیتی و ادامه حیات ذلت بار ایادی شان همچون اسرائیل غاصب و ارتجاع عرب امیدوار باشند.

در حال حاضر سیاست مداران آمریکایی دقیقا نقش سگ ترسوئی را بازی کنند که نه جرات مبارزه کردن با مردم عزتمند ایران را دارند، و نه می توانند مخالفت و دشمنی خودشان را آشکار سازند، همچنین نمی توانند از خوی حیوانی شان بگذرند، فقط گاها از سر استیصال، یا پارس کرده و چنگ و دندان نشان می دهند، و یا همچون قبل، ولی ناامیدانه تر تحریم ها را ادامه می دهند، ولی بدانند که مردم ایران ثابت کرده اند که بر مکر شیاطین واقف هستند و به موقع آن را در هم می کوبند.

امریکائیان شکست خوردگان سردرگمی هستند که نمی توانند به هیچ طریقی با ایران بجنگند، چرا که آنها ایران با نفت را می خواهند، آنها همانطور که خودشان میگیویند ایرانی مرده را دوست دارند، آنها ایرانی دیکتاتور زده را دوست دارند که مثل رژیم ستم شاهی، مردم با گوشت و پوست خود زیر یوغ دیکتاتوران رنج بکشند.

آنها خودشان را که دیگر نمی توانند فریب بدهند، و ظاهرا نتیجه این مذاکرات اگر با تحریم های دیگر همراه شود، همچون مذاکرات ایران و برزیل و ترکیه که با همکاری ژاپن در سال2010 انجام گرفت، خواهد شد، که برای میانجیگری برای برنامه هسته ای ایران پا جلو گذاشتند و بازیچه سران آمریکا و لابی صهیونیستی در آمریکا قرار گرفتند، و به شدت هم از آمریکائیان رنجیده خاطر شدند، ظاهرا کشورهای 5+1 خصوصا اروپائی ها، باید عواقب سیاست های رذالت گونه دوستان امریکایی اسرائیلی خود را بچشند.

از آنجایی که کینه توزی آمریکائیان در مقابل شکست از ایرانیان، خصومت و اختلاف عمیقی را بین خود سران آمریکا به وجود آورده است، آنها تا زمانی که شکست کامل خود را نبیینند راه رفته را باز هم خواهند رفت، و همین نگرش بوده است که دست مذاکره کنندگان را در مذاکرات های قبلی بسته است، و موجب شده تلاش های دیپلماتیک راه به جایی نبرد، در حقیقت قدرت و اقتدار ایران در همه زمینه ها چه اقتصادی، چه نظامی و صنعتی و غیره.... به تضعف آمریکائیان بستگی دارد، همچنین قوی تر شدن آمریکا برای ماندن در جهانی تک قطبی، به تضعیف ایران بستگی دارد، تاریخ انقلاب اسلامی به خوبی نشان می دهد، کسانی که کینه توزانه با نظام مقدس ایران اسلامی درافتاده اند به شدت شکست خورده و روز به روز شکننده تر و تحقیرتر می شوند.

پیمان ‌شکنی، تضاد در رفتار و گفتار و خیانت و جنایت کردن، در ذات وجودی سیاست مداران امریکایی می باشد، و دیگر به شدت حتی برای دوستانشان هم زننده شده است، نظام سرمایه داری غرب خصوصا امریکا، که به برکت پیروزی در جنگ جهانی دوم موفق شده بود، بدون توجه به تعهدات انسانی و اجتماعی جوامع دیگر دنیا، که با همه معیارهای انسانی و اجتماعی و پیشرفت، صلح و رفاه دیگر کشورها در ستیز بود، توانسته بودند در دنیا بر همه چیز مسلط شوند، ولی دیگر نمی توانند با دنیای امروز پیوندی برقرار کنند، اکنون زمان تغییر بازیگران فرارسیده است.

جامعه نوین تمدن اسلامی بنا نمی شود مگر بر ویرانه های نظام سلطه طلب نظام سرمایه داری، و این ویرانه های سرمایه داری غرب پیکرهای استثمار زده ای هستند که هنوز هم خون انسانهای بی گناه در آن روانست، مردم ایران به دانایی کامل در این مورد رسیده اند و این دانایی برای بوجود آمدن تمدن اصیل اسلامی لازم و ضروری بود، و حالا این مسئولیت خطیر را انقلاب اسلامی و مقاومت منطقه به رهبری جمهوری اسلامی ایران به عهده گرفته است.

جمهوری اسلامی ایران در حال تبدیل شدن به یک الگوی جامع برای ملت های آزاده است، دشمنان همیشگی ایران در حین اینکه می خواهند جلو پیشرفت ایران را بگیرند، فشارهای اقتصادی خود را هم دو چندان کرده‌اند، تا ملت ایران را به زانو درآورند، اما غافل از اینکه مردم با بصیرت ایران، با استعانت از خون سرخ سیدالشهدا (ع) و رهنمودهای مقام معظم رهبری، توانسته اند با مقاومت، شجاعت و ایثار خود قله های علم و فناوری را یکی پس از دیگری فتح کنند، و این باور قلبی ملت ایران است که معتقدند، فقط با اطاعت کامل از ولایت است که می توانند با جلادان تاریخ در بیفتند.

 نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » داریوش احمد رضا بهمنیار ( چهارشنبه 92/9/27 :: ساعت 4:32 عصر )
»» لیست کل یادداشت های این وبلاگ

اسرائیلیان غاصب و آواره یهودی
تعریف ناقص از حقیقت لیبرال دموکراسی
مرز میان حق و باطل یک تار موست
اسرائیلیان غاصب و آواره یهودی
مرز میان حق و باطل یک تار موست
باید راه واقعی امام راحل را ادامه داد
تحمل عُسرت و تنگدستی
انقلاب اسلامی ایران نمادی از قدرت و اراده خداوند
برجام دندان دردِ ملت انقلابی ایران است
به حیرتیم که ای خاک پیر با برکت ، چقدر از دل سنگت جوان درآوردیم
برای مبارزه با ام الشیطان سلاحی دو دَم لازم است
[عناوین آرشیوشده]

>> بازدید امروز: 140
>> بازدید دیروز: 121
>> مجموع بازدیدها: 221224
» درباره من

منطقه و بیداری اسلامی
داریوش احمد رضا بهمنیار
سی سال قبل امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) از میان ما رفت با شکوهی بزرگ و بی نظیر، ما مردم ایران او را تشییع کردیم و این اندوهی بزرگ بر دل هایمان برجای گذاشت اندوهی برای ما و شادی برای او، چرا که مرگ حق است و بازگشت به سوی پروردگار، اما ما مردم ایران مومن ترین بنده خدا در زمان معاصر را از دست دادیم. همه ما روزی از این دنیا خواهیم رفت و بیشتر گناهان ما از آنجاست که این واقعیت بزرگ یعنی مرگ را فراموش می کنیم هزاران انسان از اول پیدایش آمدند که حال نشانی از آنان نیست برخی انسان ها به راه راست هدایت یافتند و برخی نه، چند صباحی دیگر قطعا هیچکدام از ما نیز در این دنیا نخواهیم ماند و به سرای دیگر خواهیم رفت پس باید بکوشیم در کار نیک که تنها چیزیست که با خود خواهیم برد و از تاریخ عبرت بگیریم که کسانی که از گذشتگان خود پند نگیرند خود عبرت دیگران خواهند شد. این که بر رفتن امام راحل بگرییم موجه است اما این تمام دِینِ امام راحل بر گردن ما نیست بلکه تداوم و ماندن در راه او که راه خداست اصل است اینک حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) رهبر عظیم الشأن مسلمانان جهان و جانشین امام راحل، راه او را که همان راه خداست را ادامه می دهند و مسلمانان همه عالم را بر زمین سرافراز خواهند ساخت تا نظام جمهوری اسلامی به عنوان یادگاری در تاریخ بشر از حکومت مقتدر الهی بر زمین باقی بماند. آمریکائیان می گویند تحریم هائی که علیه ایران به کار بردیم در تاریخ جهان بی سابقه است و هر کشوری را ظرف چند سال از پا در می آورد با منطق معمول حرف آنها درست است اما انقلاب اسلامی با خواست و اراده خداوند و بر اساس الهام او شکل گرفته و قرار نیست نشان دهنده حداکثر توان یک رژیم چپاولگر زورگو باشد بلکه برای نمایش عظمتِ قدرت پروردگار عالم شکل گرفته است، اینک زمانی است که خداوند لطف و رحمت خود را شامل انقلاب اسلامی ما کرده است تا نشانه هائی از عظمت خود را بر ما نمایان سازد، در آنجا که تدبیر عقل انسان و قدرت او به انتهای خود برسد عظمت اعجاز انقلاب اسلامی نمایان می شود، امروز خداوند می خواهد این انقلاب را به پیروزی برساند تا نمونه ای باشد از حکومت الهی بر زمین که با اعجاز او همراه شده است بزرگی از آن خداست و سپاس او را که هوشمندترین و مقرب ترین بندگانش را به رهبری ما گمارده است. باید راه واقعی امام راحل را ادامه داد

» پیوندهای روزانه

تابناک [2]
انتخاب [2]
پایگاه خبری انقلاب نیوز
شبکه اطلاع رسانی دانا
موسسه فرهنگی راسخون
نقل قول - وبلاگ نویسان خوزستانی
پایگاه خبری مشهد پیام [1]
شبکه خبری تحلیلی تیتر یک [1]
پایگاه خبری لنگر نیوز
ظهور
وب سایت خبری تحلیلی رصد [1]
وبلاگ نویسان خراسان رضوی [3]
سواد رسانه ای ایرانیان [1]
وبگاه جوان انقلابی [1]
پایگاه خبری شلمچه نیوز
[آرشیو(16)]

» فهرست موضوعی یادداشت ها
برجام برای برداشتن تحریم ها بوده . جریانی منحرف از انقلاب اسلامی . دل به عشق زنده می ماند عشق به امام خمینی (ره) . حضرت فاطمه (س) مصمم برای شهادت در تکلیفی الهی[-1] .
» آرشیو مطالب
پاییز 86
زمستان 1386
بهار 1387
مرداد 87
شهریور 87
تابستان 1387
خرداد 88
شهریور 89
آذر 89
دی 89
بهمن 89
اسفند 89
فروردین 90
اردیبهشت 90
خرداد 90
تیر 90
مرداد 90
شهریور 90
آبان 90
آذر 90
دی 90
بهمن 90
اسفند 90
فروردین 91
اردیبهشت 91
خرداد 91
تیر 91
مرداد 91
شهریور 91
مهر 91
آبان 91
آذر 91
دی 91
بهمن 91
اسفند 91
فروردین 92
اردیبهشت 92
خرداد 92
تیر 92
مرداد 92
شهریور 92
مهر 92
آبان 92
آذر 92
دی 92
بهمن 92
اسفند 92
اردیبهشت 93
فروردین 93
خرداد 93
تیر 93
مرداد 93
تابستان 93
پاییز 93
زمستان 93
تابستان 94
پاییز 94
زمستان 94
بهار 95
تابستان 95
پاییز 95
زمستان 95
بهار 96
تابستان 96
پاییز 96
زمستان 96
بهار 97
تابستان 97
پاییز 97
زمستان 97
بهار 98
تابستان 98
پاییز 98
زمستان 98
بهار 99

» لوگوی وبلاگ


» لینک دوستان
تابناک
خبرگزاری فارس
شبکه العالم
عمارنامه
پایگاه خبری فرهنگ نیوز
رجا نیوز
جام نیوز
پایگاه خبری فاش نیوز
پایگاه خبری بولتن نیوز
پایگاه تحلیل خبر باصر
پارس نیوز
مشرق نیوز
شبکه خبر
شبکه دانا
جوان انقلابی
خیبر آنلاین
ادیان نیوز
انقلاب نیوز
روایت نو
بسیج پرس

» صفحات اختصاصی

» لوگوی لینک دوستان» وضعیت من در یاهو
یــــاهـو
» طراح قالب