سفارش تبلیغ
صبا ویژن
خدایا ! از تو دانش سودمند و روزی فراخ می خواهم . [پیامبر خدا صلی الله علیه و آله ـ در دعایش ـ]
منطقه و بیداری اسلامی
 
 RSS |خانه |ارتباط با من| درباره من|پارسی بلاگ
»» دست بلند ایران در مذاکرات

 

انقلاب اسلامی ایران در مدت سی و شش سال از عمر خود، به این خاطر که ارکان اصلی اش، ولایت فقیه و رهبری بوده است، به دژ نفوذ ناپذیری تبدیل گشته است، که باعث یکپارچگی، و هویت یابی اکثریت جهان اسلام گردیده است، و این خطری است که موجودیت جهان خواران آمریکائی و صهیونیستی را تهدید می کند.

انقلاب اسلامی همراه با ارزش هایش، مرزهای جهانی را درنوردیده، و آنها برای همین ترسیده اند، و به چیزی جز نابودی نظام ایران فکر نمی کنند، و این ساده لوحی است که عده ای فکر کنند، می توانند در مذاکرات در مواردی با آنها کنار بیایند.

همین مذاکرات است که می تواند نام ایران و حقانیت انقلاب اسلامی ایران را در دنیا ثبت کند، بمب اتم برای آنها خطرناک نیست، در نظر آنها ارزش های انقلاب اسلامی، و گسترش آن بین جهانیان، خطرناک تر از هر بمب اتمی است، چرا که انقلاب اسلامی و ارزش هایش، به قدری محبوب همه انسانهای آزادیخواه جهان هستند، که می توانند دنیا را فتح کرده، و قلب ها را تسخیر کنند.

انقلاب اسلامی به خاطر محبوبیتش دارد دنیا را فتح می کند، و در این اوضاع مذاکراتی ضعیف، همچون سمی مهلک برای آرمانهای انقلاب اسلامی و پیشرفت ایران است، این ارزش های انقلاب، و منطق و استدلال قوی جمهوری اسلامی است، که آنها را نگران کرده است.

این مذاکرات یک مذاکرات معمولی نیست، این مذاکرات ضامن بقای ارزش های انقلاب اسلامی و آرمانهاست، این مذاکرات اسطوره ساز حقانیت انقلاب اسلامی شده است، و یکی از مهم ‌ترین ابعاد اقتدار ملی ایرانیان محسوب می شود، و جهت گیری صحیح و انقلابی در این مذاکرات، که به فرموده حضرت آقا، مقام معظم رهبری (حفظ اله) اگر بر اساس حکمت، عزت و مصلحت باشد، به راحتی می تواند راهگشا باشد.

راهبرد و ارزشهای انقلاب اسلامی در مسیری قرار دارد، که نمی تواند چنین زورگویانی را در تاریخ خود قبول کند، و این مذاکرات در نگاه بیشتر جهانیان، به جریان حق و باطل و نماد زورگویی امریکائیان تبدیل شده است، و مثل همیشه شکست خواهند خورد.

ایران مذاکره کنندگانی شجاع به دردش می خورد، هیچ رازی در مذاکرات پنهان نخواهد ماند، و مذاکرات در ژنو هم پایان راه مذاکره کنندگان ایرانی نیست، آنها حتی به زور تفنگ هم در مذاکرات عقب نشینی نخواهند کرد، و همانطور که خودشان به اسرائیلیان توضیح می دهند، دارند فشار و تهدید و تحریم ها را با هم به ایران وارد می کنند، و می بینیم که فشار و تحریم و تهدیدها همچنان ادامه دارد.

از طرفی دیگر با چهره باز و آغوش گشاده و با لبخند جلو می آیند، و دست های چدنی و خیانت کار خودشان را به طرف ایرانی ها دراز می کنند، تا از این طریق به ظاهر نگرانی دروغین خود را به کمک رسانه های خود، بیشتر برای جهانیان به نمایش بگذارند، دیگر مسامحه و مصالحه کردن در مذاکرات، و در اوضاع کنونی هیچگونه ثمری برای ایران ندارد، بلکه به شدت فاجعه بار است.

آنها همانطور که دارند امتیاز می گیرند، در همان حال با رسانه های خود با القای ابراز نا امیدی از نتیجه نداشتن این مذاکرات، و در رسانه ها اینطور وانمود می کنند که ایران نمی تواند به خواسته جهانی در خصوص برنامه هسته ای اش پاسخ گوید.

مذاکره امریکائیان با جمهوری اسلامی برای انرژی هسته ای، و یا هر چیز دیگری که باشد، چون ایران در نطر آنها، نظم موجود در جهان را که بر پایه نظام ظالمانه و متجاوزانه سرمایه داری آنان بنا شده است، را به چالش می کشد، این نمی تواند برای آنها قابل قبول باشد.

الگوی خود جوش انقلاب اسلامی در حال گسترش در جهان است، از همین روست که این مذاکرات به نماد نگرانی آنها تبدیل شده است، این نگرانی برای آنها چنان آزار دهنده است، که اگر همین الان ایران مثل زمان شاه ملعون، در آغوش آنها بیفتد، باز هم آنها تحریم ها را برنخواهند داشت، این قدر این خاطره انقلاب اسلامی برای آنها وحشتناک است، که بدتر از تحریم های کنونی را هم بلکه چندین برابر بیشتر می کنند، تا مبادا روزی ایران دوباره به انقلاب فکر کند برای همین هم است که اعتقاد دارند، ایران خوب ایرانی مرده است.

اینها که دم از امنیت جهان، دموکراسی و حقوق بشر می زنند، همان کسانی هستند که ثروت های خدادادی مردم جهان را، در منطقه خاور میانه، آسیا، افریقا و خیلی از جاهای دیگر غارت می کنند و بعد هم برای آنها دل می سوزانند.

انقلاب اسلامی به خاطر رسالتی که دارد، جنایات آنها را افشا می کند، و راه ایستادگی در مقابل ظالمان را به آزادیخواهان جهان می آموزد، از همین رو همواره ایران، در صدر اخبار جهان است، تا کوچکترین اتفاقات ایران را، با تمام رسانه‌های خود و به نفع خود بازتاب دهند، و جهت دشمنی با ایران بهره برداری تبلیغاتی کنند.

با این که ایران این قدر امتیاز زیادتر از عرف بین المللی در NPT  به آنها داده است، ولی آمریکا هیچ گونه قدمی غیر از وعده های تو خالی، و بازی با کلمات چند پهلو انجام نداده است، و حتی توافق ایران و آمریکا، و پذیرفتن همه شروط آمریکا از طرف ایران هم، این رویکرد آمریکا را در برابر ایران تغییر نخواهد داد، چرا که آمریکائیان بارها و بارها، از قدرت نظامی خود برای تضمین پایبندی به امنیت اسرائیل و عربستان سخن گفته اند و هنوز هم می گویند.

کلمات آنها در مذاکرات، فقط با هدف اطمینان ‌دهی به اسرائیل و اعراب مرتجع منطقه است، اینکه به آنها بقبولانند که توافق هسته ‌ای با ایران، به بهای نادیده گرفتن نظم کنونی منطقه‌ ای، که ضد ایرانی است، نخواهد بود.

آنها به هیچ عنوان پابیند به نتایج مذاکرات نیستند، و فقط به منافع نامشروع خود و امنیت اسرائیل متعهد هستند، تعهد آمریکا و غرب در مقابل اسرائیل به این صورت است، که تعهدات خود در مقابل ایران را در کوتاه مدت انجام ندهند، تا بتواننداز تعهدات خود شانه خالی کرده و مذاکرات را به بن بست بکشانند، و بعد هم مسئولیتش را به ایران و نگرانی از امنیت جهان گره بزنند.

آنها معتقدند و به این باور رسیده اند، که در قاعده بازی سیاست و مبارزه با ایران، یا باید حذف کرد و یا حذف شد، آنها برای موجودیت منافع نامشروعشان، و تضمین امنیت اسرائیل، مجبورند راه تقابل با ایران را انتخاب کنند، چون خودشان فهمیده اند که بازنده اند، و بلاخره در مبارزه با مقاومت مثل همیشه شکست خواهند خورد.

همان دموکراسی، که از آن به عنوان سلاحی علیه ایران، و جهان اسلام استفاده می کردند، به تیغ دولبه ای تبدیل شده، که در هر کجا رهایش کردند و او را آزاد می گذارند، مردم همان اول، دین اسلام، و احترام به اعتقادات خود، و ظلم ستیزی علیه اسرائیل و آمریکا و انگلیس را برای خود بر می گزیدند.

حالا همین دموکراسی یکی از برگ های قدرتمند ایران در منطقه شده است و نقطه ضعف و شکست مفتضحانه ای برای غربیان خصوصا آمریکائیان شده است، که نمونه واضحش در مصر، با سکوت شرم آور این مدعیان دموکراسی خواهی، به خوبی قابل مشاهده است.

این مدعیان دموکراسی در دانشگاههای خود، دانشجویانی جهان سومی را طوری پرورش می دهند که یاد بگیرند، با کوچکترین اختلافی در داخل کشورشان، فورا راه سفارتخانه های بیگانگان را پیش بگیرند و پناهند شوند، تا آنها برایشان تصمیم بگیرند، و یا به آنها یاد می دهند حرف درشت نزنند، ولی حرف کوچک زدن را برای آنها عیب نمی دانند.

در دیپلماسی کسانی که حرف درشت زدن را عیب می دانند، باید بگویند چرا حرف کوچک زدن را عیب نمی دانند، آیا بهتر نیست در مذاکرات هسته ای، که اسم چانه زنی هم روی آن است، کمی حرف درشت زد، تا لااقل به حرف کوچک آدم گوش کنند، وگرنه اگر همان اول مذاکره کنندگان حرف کوچک بزنند، که دیگر نمی تواند چانه زنی کنند.

تهدیدات آنان علیه ایران یک جوک بیشتر نیست، تاریخ جنگی آنان به ما می گوید، فقط در جاهایی به دشمن خود حمله می کنند، که از قبل تمام سیستم های دشمن را از کار انداخته، و با قدرتی کاملا یک طرفه و بسیار ناجوانمردانه دشمنانشان را می کوبند، آنها به هیچ عنوان مردانه نمی جنگند، قاموس آنها ماکیاولی است، که به هر قیمتی فقط باید به اهداف غیر انسانی خود برسند، طریقه و چگونگی رسیدن به هدف، به هیچ عنوان برایشان مهم نیست، در دوستی و دشمنی و حتی بی طرفی خود به شدت ترسو، پست و بسیار خیانتکار هستند.

در ایران مسئولانی خیلی کمی هستند، که در عرصه سیاست خارجی، اعتقاد چندان زیادی به رسالت جمهوری اسلامی برای مقابله با ظلم ستیزی، و پرچم داری مقابله و مبارزه با استبداد و ظلم در جهان را ندارند، و این در حالی است که، دست بلند ایران در میدان نبرد مذاکرات بسیار بلندتر از آن است که عده ای سلطه گر بخواهند از ایران امروز امتیاز بگیرند.

اگر کوچکترین غفلت سهوی هم در مذاکرات به وجود بیاید مسئولین و مردم زود به خود می آیند چرا که پشتیبان قدرتمند ایران در مذاکرات منطق قوی و استدلال ایران طبق قوانین NPT است و اگر قصد خدمت کردن به مردم ایران در میان باشد، تاوان لحظه ای غفلت در مذاکرات، نباید ادامه همان راه اشتباه گذشته باشد.

ا?ران باید مذاکرات را در راستای استفاده صلح آمیز از انرزی هسته ای مدیریت کند، پیشرفت های خود را به لحاظ فن? توسعه بدهد، و گز?نه ها و تهدیدات و تحریم های آنان را، باید فقط در راستای شفاف سازی انرژی هسته ای خودش قبول کند، نه رفع نگرانی آنها، چرا که نگرانی آنها این است که می گویند امنیت جهان با پیشرفت ایران از بین می رود.

رفتار و گفتار دولت جدید در ایران در شروع کار و دادن به یک باره همه امتیازات به آنها ، آنها را به این باور رساند، که باز هم با مذاکرات بی نتیجه مثل مذاکرات های گذشته، هر چه ایران را بیشتر تحت فشار اقتصادی قرار بدهند، امتیاز بیشتری می ‌توانند بگیرند.

آنها خودشان اعلام می کنند که هر کاری توانسته اند علیه ایران انجام داده اند و حالا هم اعتراف می کنند تنها برگ برنده ما برای نگرانی خودمان و امنیت جهانی همین تحریم ها هستند و آیا این بسیار ساده لوحانه نیست که منتظر باشیم که آنها تحریم ها را بردارند.

سی و شش سال ماندگاری انقلاب اسلامی، بر مبنای تفکر تعهد و دلسوزی بوده است، ایران باید همچون گذشته مذاکره کند و توافق کنند تا مذاکرات ادامه پیدا کند، همچنان که سالها این رویه را دنبال کرد، و توانستی به بهترین پیشرفت های جهانی برسد، و هیچ امتیازی هم داده نشد، و دیدیم که رویکرد های مصالحه جویانه از سوی دولت، فقط توهین و تحقیر مقامات آمریکایی علیه ایران و مسئولین ایرانی را به دنبال داشت، و وقاحت آنها را بیشتر کرد.

آنها در مذاکرات، فقط با کلمات بازی می کنند، در قاموس آنها کلماتی چون استقلال و هویت و پیشرفت دیگران، وجود خارجی ندارد، و هر چه هست اجازه از آنان است برای اینکه چقدر و تا کجا کشورها باید پیشرفت کنند، و خوشبختانه ایران با افتخار، این بدعت ظالمانه آنها را به آشغال دانی تاریخ سپرد.

اگر ما به درک بیشتری از بیانات، مقام معظم رهبری، حضرت آقا برسیم، پی می بریم و می فهمیم که دشمنی آنها ضامن بقای بیشتر و همیشگی انقلاب اسلامی شده است، و هر زمان که این دشمنی زیادتر و بیشتر شده است، بقا و ثبات و پیشرفت ایران و انقلاب اسلامی بیشتر گشته است، همانطور که تا حالا اینچنین بوده است.

سیاست ایران در انرژی هسته ای باید مبنایش قوانین NPT باشد که برای همه کشورها حق غنی سازی را برای مقاصد صلح آمیز آزاد دانسته است، نه دستورات آژانس آمریکایی انرژی اتمی در وین ، قوانین NPT حقانیت انرژی هسته ای ایران است.

کسانی که خود را پیروی ولایت فقیه و مقام معظم رهبری می دانند، نباید به حرف بسنده کنند باید به عمل باشد حتی اگر فقط به یکی از بیانات رهبری که در جمع مسئولین قوه قضائیه آن هم در سال1392 گفته شده گوش بدهیم به آسانی رهگشای فنون و چگونه مبارزه کردن مذاکره کنندگان هسته ای روشن می شود.

دیدار مقام معظم رهبری امام خامنه ای (حفظ اله) با مسئولان قوه قضائیه سال1392

یک جمله هم در خصوص قضیه‌ی هسته‌ای عرض کنم ، در آینده اگر لازم شد، شاید مفصل تر عرض کنیم ، من در سخنرانیِ روز اول سال گفتم جبهه‌ی مخالف ما که عمدتاً منحصر در چند کشور معدودِ زورگو و زیاده‌خواه است و اسم خودشان را به غلط و به دروغ میگذارند جامعه‌ی جهانی، و در رأس آنها آمریکا است، محرک اصلی هم صهیونیستهایند، مسئله‌ی اینها این است که نمیخواهند موضوع هسته‌ای ایران حل شود، اگر لجبازی آنها نبود، موضوع هسته‌ای براحتی حل میشد، بارها تا لحظه‌ی حل پیش رفتیم، امضاء کردند، آژانس هسته‌ای امضاء کرد؛ قبول کرد که این اشکالاتی که وجود داشته، برطرف شده – اینها موجود است، اینها سند است؛ اینها که قابل انکار نیست – خب باید قضیه تمام میشد، پرونده‌ی هسته‌ای کشور باید پایان پیدا میکرد، آمریکائی‌ها بلافاصله یک چیز جدید را مطرح کردند، آوردند وسط. نمیخواهند قضیه تمام شود، نمونه‌های متعددی را ما در این زمینه داریم، حل مسئله‌ی هسته‌ای جمهوری اسلامی، به حسب طبیعت خود، از جمله‌ی کارهای سهل و آسان و روان است؛ اما وقتی طرف مقابل مایل نیست این قضیه حل شود، خب بله همین جور میشود که ملاحظه میکنید.

بنابراین این را باید توجه داشته باشند؛ جمهوری اسلامی در قضیه‌ی هسته‌ای، هم قانونی عمل کرده است، هم شفاف عمل کرده است، هم از لحاظ استدلالی، منطقی عمل کرده است؛ منتها این یک نقطه‌ای است که برای فشار بر جمهوری اسلامی این را مناسب دانسته‌اند، اگر این هم نباشد، یک قضیه‌ی دیگری را برای فشار مطرح میکنند، هدف، تهدید است؛ هدف، فشار است؛ هدف، خسته کردن است، خودشان گفتند: هدف، تغییر دادن نظام سیاسی و سازوکار سیاسی است

نظر رهبری در این زمینه :

آمریکائی‌ها اگر میخواستند مسئله حل شود، این راه حلِ بسیار آسانی بود؛ میتوانستند به حق غنی سازی برای ملت ایران اعتراف کنند؛ برای اینکه نگرانی‌ای هم از آن جهات نداشته باشند، میتوانستند مقررات قانونی آژانس هسته‌ای را هم اعمال کنند؛ ما هم از اول هیچ مخالفتی با اعمال این نظارتها و مقررات نداشتیم، هر وقت نزدیک به راه حل میشویم، آمریکائی‌ها یک سنگی می‌اندازند که جلوی راه حل گرفته شود. هدف آنها طبق تلقی‌ و برداشتی که من دارم، این است که میخواهند این قضیه باقی بماند تا بهانه‌ای باشد برای فشار؛ که آن فشارها ــ همان طور که خودشان گفتند ــ برای فلج ‌کردن ملت ایران است، البته به کوری چشم دشمن، ملت ایران فلج نخواهد شد.

 

 نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » داریوش احمد رضا بهمنیار ( دوشنبه 93/3/5 :: ساعت 9:8 عصر )
»» لیست کل یادداشت های این وبلاگ

اسرائیلیان غاصب و آواره یهودی
تعریف ناقص از حقیقت لیبرال دموکراسی
مرز میان حق و باطل یک تار موست
اسرائیلیان غاصب و آواره یهودی
مرز میان حق و باطل یک تار موست
باید راه واقعی امام راحل را ادامه داد
تحمل عُسرت و تنگدستی
انقلاب اسلامی ایران نمادی از قدرت و اراده خداوند
برجام دندان دردِ ملت انقلابی ایران است
به حیرتیم که ای خاک پیر با برکت ، چقدر از دل سنگت جوان درآوردیم
برای مبارزه با ام الشیطان سلاحی دو دَم لازم است
[عناوین آرشیوشده]

>> بازدید امروز: 150
>> بازدید دیروز: 121
>> مجموع بازدیدها: 221234
» درباره من

منطقه و بیداری اسلامی
داریوش احمد رضا بهمنیار
سی سال قبل امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) از میان ما رفت با شکوهی بزرگ و بی نظیر، ما مردم ایران او را تشییع کردیم و این اندوهی بزرگ بر دل هایمان برجای گذاشت اندوهی برای ما و شادی برای او، چرا که مرگ حق است و بازگشت به سوی پروردگار، اما ما مردم ایران مومن ترین بنده خدا در زمان معاصر را از دست دادیم. همه ما روزی از این دنیا خواهیم رفت و بیشتر گناهان ما از آنجاست که این واقعیت بزرگ یعنی مرگ را فراموش می کنیم هزاران انسان از اول پیدایش آمدند که حال نشانی از آنان نیست برخی انسان ها به راه راست هدایت یافتند و برخی نه، چند صباحی دیگر قطعا هیچکدام از ما نیز در این دنیا نخواهیم ماند و به سرای دیگر خواهیم رفت پس باید بکوشیم در کار نیک که تنها چیزیست که با خود خواهیم برد و از تاریخ عبرت بگیریم که کسانی که از گذشتگان خود پند نگیرند خود عبرت دیگران خواهند شد. این که بر رفتن امام راحل بگرییم موجه است اما این تمام دِینِ امام راحل بر گردن ما نیست بلکه تداوم و ماندن در راه او که راه خداست اصل است اینک حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) رهبر عظیم الشأن مسلمانان جهان و جانشین امام راحل، راه او را که همان راه خداست را ادامه می دهند و مسلمانان همه عالم را بر زمین سرافراز خواهند ساخت تا نظام جمهوری اسلامی به عنوان یادگاری در تاریخ بشر از حکومت مقتدر الهی بر زمین باقی بماند. آمریکائیان می گویند تحریم هائی که علیه ایران به کار بردیم در تاریخ جهان بی سابقه است و هر کشوری را ظرف چند سال از پا در می آورد با منطق معمول حرف آنها درست است اما انقلاب اسلامی با خواست و اراده خداوند و بر اساس الهام او شکل گرفته و قرار نیست نشان دهنده حداکثر توان یک رژیم چپاولگر زورگو باشد بلکه برای نمایش عظمتِ قدرت پروردگار عالم شکل گرفته است، اینک زمانی است که خداوند لطف و رحمت خود را شامل انقلاب اسلامی ما کرده است تا نشانه هائی از عظمت خود را بر ما نمایان سازد، در آنجا که تدبیر عقل انسان و قدرت او به انتهای خود برسد عظمت اعجاز انقلاب اسلامی نمایان می شود، امروز خداوند می خواهد این انقلاب را به پیروزی برساند تا نمونه ای باشد از حکومت الهی بر زمین که با اعجاز او همراه شده است بزرگی از آن خداست و سپاس او را که هوشمندترین و مقرب ترین بندگانش را به رهبری ما گمارده است. باید راه واقعی امام راحل را ادامه داد

» پیوندهای روزانه

تابناک [2]
انتخاب [2]
پایگاه خبری انقلاب نیوز
شبکه اطلاع رسانی دانا
موسسه فرهنگی راسخون
نقل قول - وبلاگ نویسان خوزستانی
پایگاه خبری مشهد پیام [1]
شبکه خبری تحلیلی تیتر یک [1]
پایگاه خبری لنگر نیوز
ظهور
وب سایت خبری تحلیلی رصد [1]
وبلاگ نویسان خراسان رضوی [3]
سواد رسانه ای ایرانیان [1]
وبگاه جوان انقلابی [1]
پایگاه خبری شلمچه نیوز
[آرشیو(16)]

» فهرست موضوعی یادداشت ها
برجام برای برداشتن تحریم ها بوده . جریانی منحرف از انقلاب اسلامی . دل به عشق زنده می ماند عشق به امام خمینی (ره) . حضرت فاطمه (س) مصمم برای شهادت در تکلیفی الهی[-1] .
» آرشیو مطالب
پاییز 86
زمستان 1386
بهار 1387
مرداد 87
شهریور 87
تابستان 1387
خرداد 88
شهریور 89
آذر 89
دی 89
بهمن 89
اسفند 89
فروردین 90
اردیبهشت 90
خرداد 90
تیر 90
مرداد 90
شهریور 90
آبان 90
آذر 90
دی 90
بهمن 90
اسفند 90
فروردین 91
اردیبهشت 91
خرداد 91
تیر 91
مرداد 91
شهریور 91
مهر 91
آبان 91
آذر 91
دی 91
بهمن 91
اسفند 91
فروردین 92
اردیبهشت 92
خرداد 92
تیر 92
مرداد 92
شهریور 92
مهر 92
آبان 92
آذر 92
دی 92
بهمن 92
اسفند 92
اردیبهشت 93
فروردین 93
خرداد 93
تیر 93
مرداد 93
تابستان 93
پاییز 93
زمستان 93
تابستان 94
پاییز 94
زمستان 94
بهار 95
تابستان 95
پاییز 95
زمستان 95
بهار 96
تابستان 96
پاییز 96
زمستان 96
بهار 97
تابستان 97
پاییز 97
زمستان 97
بهار 98
تابستان 98
پاییز 98
زمستان 98
بهار 99

» لوگوی وبلاگ


» لینک دوستان
تابناک
خبرگزاری فارس
شبکه العالم
عمارنامه
پایگاه خبری فرهنگ نیوز
رجا نیوز
جام نیوز
پایگاه خبری فاش نیوز
پایگاه خبری بولتن نیوز
پایگاه تحلیل خبر باصر
پارس نیوز
مشرق نیوز
شبکه خبر
شبکه دانا
جوان انقلابی
خیبر آنلاین
ادیان نیوز
انقلاب نیوز
روایت نو
بسیج پرس

» صفحات اختصاصی

» لوگوی لینک دوستان» وضعیت من در یاهو
یــــاهـو
» طراح قالب