سفارش تبلیغ
صبا ویژن
زبان خردمند در پس دل اوست ، و دل نادان پس زبان او . [ و این از معنیهاى شگفت و شریف است و مقصود امام ( ع ) این است که : خردمند زبان خود را رها نکند تا که با دل خویش مشورت کند و با اندیشه خود رأى زند ، و نادان را آنچه بر زبان آید و گفته‏اى که بدان دهان گشاید ، بر اندیشیدن و رأى درست را بیرون کشیدن سبقت گیرد . پس چنان است که گویى زبان خردمند پیرو دل اوست و دل نادان پیرو زبان او . ] [نهج البلاغه]
منطقه و بیداری اسلامی
 
 RSS |خانه |ارتباط با من| درباره من|پارسی بلاگ
»» ارزش های راهبردی ایران

با شروع انقلاب اسلامی در بهمن1357 جمهوری اسلامی ایران به جهانیان نشان داده است که دارای ایدئولوژی انسان دوستانه ای هستند که به خاطر اعتقاداتشان به حفظ کرامت انسان ها و به دور از نابرابری و زورگویی حاضرند دست دوستی به هر دولتی غیر از رژیم صهیونیستی دراز کنند و حالا امریکا و سلطه طلبان و ایادی شان در منطقه به این نتیجه رسیده اند که  در صورتی و به فرض به محال و غیر ممکنی اگر ایران، در جایی شکستی هم بخورد باید دانست که در صورت شکست هم ایران نمیتواند بازنده باشد.

شکست ایران یک الگو و مبارزه مقدسی برای برپایی ارزش های انسانی خواهد شد، به خاطر برپایی عدالت و احیای شرافت و آزادگی و مصالحه نکردن با تحقیر شدن، مبارزه با تحقیر شدن ارزش های انسانی و تحرک در غفلت بشریت برای ایران در جهان افتخار آفریده است.

به همین خاطر است که به فرض شکست، جدای از رسیدن به درجه شهادت و رسیدن به ملکوت الهی این شکست نیست، بلکه پیروزی و خلق یک ارزش انسانی و الگو برای جهانیان و مسلمانان خواهد بود، چرا که حتی به فرض شکست ایران در جایی و نقطه ای خاص، چون این شکست به خاطر مبارزه ضد تحقیر زدگی و مصالحه نکردن با اسرائیل بوده است، تبدیل به درس و الگویی میشود برای آیندگان، مردم ایران در جنگ نرم و سخت دشمنان اسلام و به خاطر ارزش های الهی انسانی ، و ولائی بودن و مبارزه علیه تحقیر بشریت، احترام عمیق به محضر ولایت فقیه به عنوان پیشتازان ملت های آزاده در جهان می باشند.

شکست ایران در هر مسئله یا در جریان خاصی برای ایران شکست نیست، بلکه جنبه ای از مبارزه حق و باطلی دارد که امریکا و انگلیس و صهیونیست جهانی سردمدار اقدامات علنی و پلیدشان هستند، ایران با داشتن حمایت‌های ملت های منطقه‌ و نقش خود به عنوان قهرمان آرمان‌های عربی، خود ارزشهایی به وجود آورده است که ملت های منطقه را به طرف ایران کشانده است، و این همان قدرت نرم و نفوذ فزاینده و روزافزون انقلاب اسلامی ایران است، که ریشه در اعتقادات اسلامی مشترک همه ملت ها و مسلمانان منطقه دارد، و به صورت غیرمستقیم در این کشورها باعث خیزشهای اسلامی شده است، که همچنان این خیزش ها ادامه دارد.

ادامه مطلب...

نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » داریوش احمد رضا بهمنیار ( پنج شنبه 91/12/24 :: ساعت 8:44 عصر )


»» گزینه هایی برای تامل نه برای عمل

اگر آمریکا در صدد تصویب قانونی است تا مقابله با جمهوری اسلامی ایران را از این به بعد از حالت مقطعی و تصمیمات اقتضائی خارج و به صورت دائمی و در قالب یک لایحه مصوب و قانونی انجام بدهد، باید بداند تاریخ انقلاب اسلامی اثبات کرده است، دشمنان جمهوری اسلامی هر چقدر دشمنی خود را با ایرانیان بیشتر کرده اند در حقیقت قدرت مانور بیشتری را به ایرانیان داده اند.

دولت امریکا وقتی به تلخی شکست مقابل ایران اعتراف خواهد کرد که تمام منافع ایالات متحده را قربانی یهودیان صهیونیست بکند، یهودیان صهیونیستی که از طرف همه پیامبران و ادیان الهی مطرود گشته اند، و تبعید شدگانی هستند که اسکان دائمی در هر زمینی و عبادت بر هر قبله ای بر آنها حرام گشته است، رژیمی که به هر خاکی و سرزمینی پا بگذارند جهنمی سوخته را در پشت سر خود باقی می گذارند.

حتی متحدین اروپایی امریکا نیز در تحریم های جدید علیه ایران چندان ثابت قدم نیستند، سیاست های جدید امریکا علیه ایران را که در سازمان ایپک صادر میشود را باید « گزینه هایی برای تامل» و نه « گزینه هایی برای عمل» در نظر گرفت.

امریکائیان پروژه اسلام ستیزی را در جهان اسلام برای فرار از تبعات انقلاب اسلامی که به بیداری اسلامی در میان مسلمانان جهان منجر گشته و شهامت و امید را در دل مسلمانان جهان زنده کرده است شروع کرده اند و به کارهای افراطی و دور از منطق دست زده اند.

تلاش جدید امریکا برای ایجاد اجماعی بر علیه ایران بر پایه های غیر قابل اعتمادی بنا شده که در نهایت نمی تواند به عامل فشار قابل توجهی به جمهوری اسلامی ایران در متوقف کردن پیشرفت ایران در برنامه صلح آمیز هسته ای ایران منجر شود، دروغ های بزرگ انها در حقوق بشر و نیت پلیدشان برای برقراری دموکراسی و آزادی ادیان در جهان بیشتر نزد مسلمانان و جهانیان برملا شده است، این جنایتکاران تاریخ از اینکه به چهره اسلام و ایران اسلامی ضربه بزنند هر کاری را مجاز میدانند.

ادامه مطلب...

نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » داریوش احمد رضا بهمنیار ( دوشنبه 91/12/14 :: ساعت 7:52 عصر )


»» مذاکرات نیابتی

اگر امریکائی ها دیدگاههایشان را با ایران در مذاکرات5+1 به هم نزدیک هم بکنند نمیتواند دلیلی بر تغییر رفتار دولت امریکا باشد، آنها اجبارا در مذاکره فقط در قول دادن برای خوراک رسانه های خودشان که بتوانند برای انتخابات آتی ایران تاثیر گذار باشند تا حدودی در حرف زدن کوتاه میآیند در عمل هیچ خبری نیست، اگر این دفعه هم از عقب نشینی و قبول خواسته های ایران در آلماتی حرف زده اند و تا حدودی خواسته های ایران را پذیرفته اند، به خاطر انتخابات آتی ایران است، تا گروهها و افرادی را در ایران که خواهان دوستی با امریکا هستند یا تندروهای اصلاح طلب را، قلم و زبان شان را درازتر کنند و به آنها امید بدهند.

امریکا وقتی به این حقیقت پی برد که آخرین علاج درد جنگ است که به شدت از حمله به افغانستان و عراق ضربه دیده بود، و اینک که همه راهها به رویش بسته شده و در سوریه هم که زورآزمایی نهایی و جنگ نیابتی ایران و آمریکا بود به نفع ایران و شکست تمام نقشه های امریکا هم پیمانانش منجر شده است، حالا چاره ای ندارند جز ادامه مذاکرات، در واقع جنگ نیابتی ایران و امریکا به مذاکرات نیابتی در سوریه کشیده شده است، چنان امریکا و همه هم پیمانانش در سوریه از ایران شکست مفتضحی خورده اند که این سیلی را هرگز فراموش نخواهند کرد، و این تجربه تلخ و تقصیر را به گردن نداشتن مواضع یکسان مخالفان سوریه انداخته اند.

اینک فهمیده اند باید با تدبیر خیلی بیشتری به سراغ ایران بیایند در واقع مذاکره آخرین گزینش و تدبیر آنها در مقابله با ایران است نه جنگ، جنگ و حمله امریکا به ایران الان دیگر از تهدید به جوک تبدیل شده است، آنها حتی از کوچکترین قدرت در محور مقاومت که غزه است شکست خوردند از حزب الله شکست خوردند و اینک با تمام قوایشان و هم پیمانانشان دربست و کلهم در سوریه شکست خوردند، آنها خوب میدانند که با جنگ در سوریه، گلوگاه صهیونیست جهانی را به دست ایران می دهند.

در واقع مذاکرات واقعی ایران و امریکا همان مذاکرات نیابتی است که بین مخالفان سوری و نظام مردمی سوریه در جریان است، و ظاهرا در حال حاضر اقداماتی هم در حال انجام است، همین الان هم آمریکا با ایران در مذاکرات 5+1 با هم مذاکره می کنند، به هر حال هر هفت کشور با هم دیدگاههایشان را در مذاکرات روشن میکنند، دلیلی ندارد وقتی در آنجا دیدگاه مشترکی ندارند، حتی سرسخت ترین مذاکره کنندگان در 5+1 آمریکائی ها هستند و دائما سنگ اندازی می کنند پس دلیلی ندارد که بخواهد مذاکرات مستقیم بین این دو کشور ایجاد شود.

ادامه مطلب...

نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » داریوش احمد رضا بهمنیار ( یکشنبه 91/12/13 :: ساعت 10:47 عصر )


»» لیست کل یادداشت های این وبلاگ

آمریکا دشمن بالفعل ماست مذاکره با آمریکا دشمن بالقوه ماست
خداوند می فرماید: وَ أَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قُو
شیطان همیشه در کمین نیات خیر است
ارزش یک انسان میزان ایمان اوست
تا ابد مدیون این قدمهای استوار هستیم
تعریف ناقص از حقیقت و هستی جاهلیت مدرن انسان
مذاکره با امریکا همان قرآن سر نیزه کردن است
به مناسبت شادی روح مادران مان و خوشا به کسانی که مادر دارند
پرده پوشی دامن آلودگان را لازمست
دل به عشق زنده می ماند، چه در دل داری؟ عشق به امام خمینی (ره)
[عناوین آرشیوشده]

>> بازدید امروز: 26
>> بازدید دیروز: 78
>> مجموع بازدیدها: 253249
» درباره من

منطقه و بیداری اسلامی
داریوش احمد رضا بهمنیار
جایگاه یک انسان را ایمانش تعیین می کند برای آنکس که ایمان واقعی دارد توانگری و فقر دو روی یک سکه اند یک نفر رئیس جمهور یا وزیر یا ژن خوب است و دیگری یک راننده تاکسی یا لبو فروش و بی سواد، اما نزد خداوند تنها انجام درست و کامل وظیفه ای که خداوند بر دوش هر کدام از انسان ها نهاده مهم است ارزش آدمی به عملکرد اوست نه مقام و رتبه ظاهری اش، ثروت واقعی هر انسانی میزان اخلاص اوست چیزی که فقط خداوند به اندازه آن واقف است. فقط ادعای راه امام راحل را کردن شرط نیست چون این تمامِ دِینِ امام بر گردن ما نیست بلکه تداوم و ماندن بر راه انقلاب اصل است، ارزش انسان نزد خدا فقط میزان ایمان، عقل و شجاعت است نه چیز دیگر، نه نژاد نه ثروت و نه حتی فرزند یک شخص عالم بودن زیرا فرزند یک عالم بودن نیز تضمینی بر گمراه نشدن یک انسان نیست همان گونه که یار امام راحل بودن دلیلی بر انقلابی ماندن همه یاران امام راحل نشد. باید راه واقعی امام راحل را ادامه داد امامی که خود را در محضر خدا می دید استقلال و منیَتی نه برای خود و نه برای دشمنان خدا نمی دید برای کدخداها کمترین حیثیتی قائل نبود لذا نه می ترسید، نه مأیوس می شد و نه هرگز دچار غرور می گشت او ایمان داشت‏ این انقلاب با اراده و کمک خداوند مکانی برای ظلم ستیزی و حمایت از مظلومان است تا به مومنان بشارت دهد و به ظالمان هشدار. ولی اکثریت مسئولین دولت شش سال است گوئی این سخنان امام خمینی (رضوان اله تعالی علیه) را فراموش کرده اند که فرمودند: مردان بزرگ که خدمت های بزرگی به مردم خود کرده ‏اند اکثر ساده زیست و بی ‏علاقه به زخارف دنیا بوده ‏اند و آنها که اسیر هواهای پست نفسانی و حیوانی بوده و هستند برای حفظ یا رسیدن به آن تن به هر ذلت و خواری می‏ دهند و در مقابل زور و قدرت های شیطانی خاضع و نسبت به توده‏ های ضعیف ستمکار و زورگو هستند ولی وارستگان بر خلاف آنانند.

» پیوندهای روزانه

تابناک [3]
انتخاب [2]
پایگاه خبری انقلاب نیوز
شبکه اطلاع رسانی دانا
موسسه فرهنگی راسخون
نقل قول - وبلاگ نویسان خوزستانی
پایگاه خبری مشهد پیام [1]
شبکه خبری تحلیلی تیتر یک [1]
پایگاه خبری لنگر نیوز
ظهور
وب سایت خبری تحلیلی رصد [1]
وبلاگ نویسان خراسان رضوی [3]
سواد رسانه ای ایرانیان [1]
وبگاه جوان انقلابی [1]
پایگاه خبری شلمچه نیوز
[آرشیو(16)]

» فهرست موضوعی یادداشت ها
برجام برای برداشتن تحریم ها بوده . جریانی منحرف از انقلاب اسلامی . دل به عشق زنده می ماند عشق به امام خمینی (ره) . حضرت فاطمه (س) مصمم برای شهادت در تکلیفی الهی[-1] .
» آرشیو مطالب
پاییز 86
زمستان 1386
بهار 1387
مرداد 87
شهریور 87
تابستان 1387
خرداد 88
شهریور 89
آذر 89
دی 89
بهمن 89
اسفند 89
فروردین 90
اردیبهشت 90
خرداد 90
تیر 90
مرداد 90
شهریور 90
آبان 90
آذر 90
دی 90
بهمن 90
اسفند 90
فروردین 91
اردیبهشت 91
خرداد 91
تیر 91
مرداد 91
شهریور 91
مهر 91
آبان 91
آذر 91
دی 91
بهمن 91
اسفند 91
فروردین 92
اردیبهشت 92
خرداد 92
تیر 92
مرداد 92
شهریور 92
مهر 92
آبان 92
آذر 92
دی 92
بهمن 92
اسفند 92
اردیبهشت 93
فروردین 93
خرداد 93
تیر 93
مرداد 93
تابستان 93
پاییز 93
زمستان 93
تابستان 94
پاییز 94
زمستان 94
بهار 95
تابستان 95
پاییز 95
زمستان 95
بهار 96
تابستان 96
پاییز 96
زمستان 96
بهار 97
تابستان 97
پاییز 97
زمستان 97
بهار 98
تابستان 98
پاییز 98
زمستان 98
بهار 99
تابستان 99
پاییز 99

» لوگوی وبلاگ


» لینک دوستان
تابناک
خبرگزاری فارس
شبکه العالم
عمارنامه
پایگاه خبری فرهنگ نیوز
رجا نیوز
جام نیوز
پایگاه خبری فاش نیوز
پایگاه خبری بولتن نیوز
پایگاه تحلیل خبر باصر
پارس نیوز
مشرق نیوز
شبکه خبر
شبکه دانا
جوان انقلابی
خیبر آنلاین
ادیان نیوز
انقلاب نیوز
روایت نو
بسیج پرس

» صفحات اختصاصی

» لوگوی لینک دوستان» وضعیت من در یاهو
یــــاهـو
» طراح قالب