سفارش تبلیغ
صبا
مردم از خدایى بترسید که اگر گفتید مى‏شنود و اگر در دل نهفتید مى‏داند . و بر مرگى پیشى گیرید که اگر از آن گریختید به شما مى‏رسد ، و اگر ایستادید شما را مى‏گیرد ، و اگر فراموشش کردید شما را به یاد مى‏آرد . [نهج البلاغه]
 
شنبه 94 شهریور 28 , ساعت 12:10 عصر

مقام حقوق بشر و دموکراسی بلند است و پای آمریکائیان کوتاه

 

مقام و ارزش یک توافق واقعی و جوانمردانه بلند است و پای آمریکائیان کوتاه، آنها حتی اگر سر پدران خود را زیر پایشان بگذارند باز هم پایشان به رکاب یک توافق واقعی و عزتمند نمی رسد، و این انقلاب اسلامی ایران است که نه در  روزهای بد، بلکه در ظل عنایت الهی قرار دارد.

 

ذوق زدگان عزای هسته ای


ادامه مطلب...

پنج شنبه 94 شهریور 26 , ساعت 3:42 عصر

شیرین ترین گناه انقلاب اسلامی فقط پانزده دقیقه طول کشید و خدا را شُکر که مذاکره کنندگان روسای جمهور ایران و آمریکا حرفی برای گفتن نداشتند و چه بسا یکساعت و پانزده دقیقفه طول می کشید.


پانزده دقیقه شرمنده شهدا شدیم

ادامه مطلب...

سه شنبه 94 شهریور 24 , ساعت 10:20 عصر

 

در حالی که انرژی صلح آمیز هسته ای ایران مرکز درگیریهای قدرت طلبان جهانی شده است و ایران قدرتش را به رُخ دنیا کشیده است، پُر کردن قلب رآکتور نیروگاه اراک با سیمان و بُتون نوعی توهین به عزت و پیشرفت ایران و نسل های آینده ایرانیان است.

در زمانی که آنان همواره منافع خود را در تقابل با ایران تعریف می کنند چرا عده ای می خواهند از این برجام هر گونه خود دوست دارند برداشت کنند، و به بقیه مردم هم بگویند چیزی که ما برداشت می کنیم درست است و به منتقدان خود توهین می کنند و آنها را افراطی می خوانند.

افراطی ها نیمی از مردم ایران هستند که به این دولت رای ندادند و از همین مردم هستند، میانه روها هم از همین مردم هستند، و این فقط دولت اعتدال خصوصا بعضی از دوستانشان هستند که قدرت را با شعارهای فریبنده در اختیار گرفتند و مدام زشت گویی می کنند و در حاشیه امن قرار دارند.

ما به دولت منتخب مردم با کمتر از دو دهم درصد رای بیشتر احترام می گذاریم و این را وظیفه خود می دانیم حتی اگر نیمی از مردم ایران به آنها رای نداده باشند، ولی نسبت دادن افراطی به نیروهای انقلابی بهانه ای برای ناشایستگی است، نسبت دادن چنین اوصافی به نیروهای دلسوز جامعه فقط می تواند قول ها و وعده های داده شده به مردم را که الان هیچ خبری از آنها نشده عقب تر بیندازد، و یا حواس مردم را از خواسته هایشان که بهبود وضعیت اقتصادی بوده را لوث کند. 

ادامه مطلب...

چهارشنبه 94 شهریور 11 , ساعت 11:31 عصر

 

هزار نکته باریکتر از برجام این جاست ، نه هر که سر بتراشد انقلابی ماند

هزار نکته باریکتر از مو در برجام است ، که با این درد اگر در بند، درمانند، درمانند

بد عهدی آمریکائیان پایانی ندارد و فقط خیانت است

 

ادامه مطلب...

سه شنبه 94 شهریور 10 , ساعت 3:25 عصر

 

آمریکای جنایتکار و خائن یک دیکتاتور ذلیل شده است نه یک دیکتاتور اصلاح شده.

مرگ بر آمریکا یک فرمول مطمئن و خطا ناپذیر است برای عزت، پیشرفت و رفاه مسلمانان، آزادی خواهان و ستم دیدگان جهان

 

 

آمریکائیان ذلیل شده

 

ادامه مطلب...

دوشنبه 94 شهریور 9 , ساعت 10:6 عصر

عزت علم و خواری جهل

 

امیرالمؤمنین علی سلام الله علیها : أعَزُّ العِزِّ العِلمُ ؛ لِأنَّ بِهِ مَعرِفَة المَعادِ والمعاشِ، وأذلُّ الذُّلِّ الجَهلُ ؛ لِأنَّ صاحِبَهُ أصَمُّ، أبکَمُ، أعمى، حَیرانُ؛

 

بهترین عزّت، علم است؛ چون شناخت دنیا و آخرت با آن حاصل آید و بدترین خوارى، نادانى است؛ چون نادان، کر و لال و کور و سرگردان است. 

 

برگرفته از سایت حدیث روز     http://www.hadith.net

ادامه مطلب...

چهارشنبه 94 شهریور 4 , ساعت 2:59 عصر

 

ای حرم گل هشتم بوستان محمدی (ص)، ای امام رضای غریب(ع)، ای مولا و صاحب ما، ابهت حرم ات، زیبایی بارگاهت، تقدس نگاهت، ما را از گفتن حرفمان عاجز کرده است، چقدر زیباست گنبد زرد طلایی ات، که از دور حکایت می کند که در این شهر مقدس، عزیزی از دردانه های حضرت زهرا (سلام اله علیها) مهمان است .

ای امامی که نقطه عطف و عزت شیعیان هستی، این روزها در بارگاهت میان حاجت و اجابت فاصله ای نیست، کرامتت کرامت همایونیست، و عطایت فراتر از قابلیت زائرانت، دیر بازیست که دلهای عاشق را پناهگاهی، و این روزها، خدا در مرقــد مطهر حضرت امام رضا (ع) خیلی نزدیک است، مشهد این روزها قبله گاه دل هاى مشتاق و عاشقان دلدادهِ آقا امام رضا (ع) است، این روزها مشهد از کران تا بی کران عالم عشق است.

هنگامی ‌که زائر تو پا به حَرَمَت می ‌گذارد، و دیدگانش به گنبد طلا و گلدسته‌ های حرم وبارگاه با شکوهت می افتد، ناخوادآگاه با چشمانی اشکبار، دست ادب بر سینه گذاشته زیر لب سلام می ‌دهد، یا ابن رسول الله، ای آقای ما، می دانی که همه ایرانیان و شیعیان مخلصت در تمام جهان علاقه دارند، این روزها در کنار تو، و دست در روی ضریح مقدست بگذارند، تا دل‌ های پر درد و شکسته خود را بی ‌واسطه با آقایشان تسلی بدهند.

ای مولا و صاحب ما، هر وقت خواستیم چیزی بگوییم خجالت کشیدیم ای امام غریب، زائر تو در این روز وقتی به اطراف خود می ‌نگرد، سراسر عطوفت و بخشش می ‌بیند، زائرت می‌ خواهد از این خوان گسترده بهره ‌ای برگیرد، تا شاید مرهمی بر دل زخمی و قلب شکسته اش باشد، زیرا اگر گناه‌ کارترین هم باشد، در این مکان راهی برایش تا ابدیت باز است، آقا جان تو خود میزبان میلیون ‌ها زائری هستی که به سوی تو می ‌شتابند، ما را نیز شفاعت کن، زائرانت می خواهند با زیارتت و نوای نقاره‌ خانه حرمت آرام گیرند، و با آب سقاخانه ات، سلام و صلواتی بر امام حسین (ع) و یارانش فرستاده، از تو طلب شفاعت کنند. 

ادامه مطلب...

دوشنبه 94 مرداد 19 , ساعت 11:31 عصر

 

ای جاری ‏ترین تفکر ماندگار شیعه، اگر نور وجودت به گردباد حوادث خاموشی گرفت، اما فروغ اندیشه ‏ات در جان جهان ماندگار شد، ای فرزانه ‏ترین قامت افراشته دین خدا، ای سرچشمه ناب ‏ترین نگاه شیعه، در صبوری سینه‏ ات شکی نیست، تو از سلاله سینه سوختگان شریعت شیرین دین خدایی، تو پاسدار ویژگی ‏های رفیع اسلامی، ولایت و امامت، و اطاعت از امامت هستی که آن را به شاگردانت آموختی تا دنیا، طعم امامت تو را بچشد.

ای صادق آل ‌پیامبر (ص) درست است که امشب مدینه خاموش است و شرمگین، و بقیع مظلومتر از همیشه، ولی خاموش کسی است که تو را برنتابید، چونکه آنها مرده دلانی بودند که خدا را در تو نیافتند، آن ظالمان عباسی، شما را از این دیار به آن دیار روانه می کردند و شما مظلومیت جد خویش را دیگر بار به تصویر می کشیدی و سرانجام شهادتت، صداقت تو را در عشق ‏ورزی به مُهر سرخ امامت تأیید کرد.

امام جعفر صادق (ع) آن امام عزیزی که مظهر عشق و آزادى است، اینک در بقیع خاموش آرمیده است، قبرستان بقیع مدفن اهل بیت رسول خدا، سال هاست آرامگاه بزرگ مردان مکتب شیعه و دیگر امامان مذهب تشیع است، خاکی که عمریست شاهد به خون غلتیدن اهل بیت رسول خدا، و دوستداران، عاشقان و رهروانشان، بر خود بوده است.

ای امام بزرگوار در روزگار فقر تفکر، بر کرسی ‏های معرفت نشستید تا پیام اصیل شیعه را به گوش جویندگان و مسلمانان جهان برسانید، در برابر انواع و اقسام بدعت ‏ها ایستادید تا آینه دین الهی زنگار نگیرد و شفاف بماند، و از هجوم تفسیرهای ناروا دور بماند، فقه و دانش را به خانه دین بردید و به دینداران یاد دادید که بیندیشند، جوانان شیعه را به کلاس اندیشه بردید و چراغ هدایت را در ذهن و ضمیرشان روشن کردید، باعث شدید که شاگردان پر از نبوغ مکتب تان، شعاع پر از فروغ آموزه‏های شما را تکثیر کنند و قرن هاست که شاهد این شعاع پرفروغ تکثیر هستیم .

ادامه مطلب...

یکشنبه 94 مرداد 11 , ساعت 10:39 عصر
شنبه 94 مرداد 10 , ساعت 2:28 عصر

بر این مژده گر جان فشانیم نکوست

 

طنزی از مذاکرات

 

 

 

ادامه مطلب...

   1   2      >

لیست کل یادداشت های این وبلاگ