سفارش تبلیغ
صبا ویژن
هر کس دانشش را افزود ولی زهدش را نیفزود، جز دوری از خدا نیفزوده است . [پیامبر خدا صلی الله علیه و آله]
منطقه و بیداری اسلامی
 
 RSS |خانه |ارتباط با من| درباره من|پارسی بلاگ
»» بیکاران پر غصه یا شاغلان بی غصه؟

 

کسانی که مسئولیت بزرگی در کشور بر گردن دارند، مثل یک مسئول بزرگ رفتار می کنند و سخن می گویند، چیزی که الان برای مردم ایران ضرر دارد، شنیدن حرف های الکی خوش، به کام عده ای خاص است، شنیدن حرف های بی منطق است، دیدن خلاف گفتار و کردار بعضی هاست، از شاخه ای به شاخه ای دیگر پریدن است، اینهاست که برای مردم ایران ضرر دارد، کسانی که به قدرتی می رسند، نباید هرگز فکر کنند همیشه و در همه جا و در همه حال حتی قبل از تولد هم حق با آنها بوده و در آینده هم حق با آنها خواهد بود، در جایی اگر اشتباهی علنی هم بکنند در عذر خواهی از مردم برای خود حقانیت قائلند.

اگر یک انسان واقعا نداند که دین و آخرت مردم چی هست، طبیعتا نباید غصه ای بخورد، چرا که غصه خوردن برای دین و آخرت مردم، و اینکه اصلا، غصه خوردن برای هر چیزی که باشد، زمانی در یک انسان بوجود می آید، که درد مردم را بفهمد، و چون نمی تواند برای آنها آنچنان که باید کاری بکند، غصه می خورد، مجبور است آنها را آگاه کند، به آنها بگوید، که بله نمی شود کسی را با زور به بهشت برد ولی می شود که از روی جهل و عناد و بی تدبیری، مردم را ناخواسته به سوی جهنم برد، برای همین است که خیلی ها غصه می خورند، و البته اینها بیکار نیستند، این درست نیست، غصه خوردن به خاطر دانستن است، نه ندانستن، به خاطر فهمیدن است، نه نفهمیدن، به خاطر بیکاری نیست، چون آدمی که بفهمد غصه می خورد نه آدمی که نمی فهمد، این طبیعی است که وقتی یک انسان توان درک چیزی را نداشته باشد نمی تواند هم غصه ای بخورد، چون غصه خوردن به خاطر بیکاری نیست به خاطر درک کردن و رنج کشیدن از مسئله ای خاص است.

آیا کسانی که غصه می خورند بهترند یا کسانی که غصه نمی خورند.؟ ، آیا برای ملت ایران متوهم زدگانی که غصه دنیا و آخرت مردم را می خورند، بهترند، یا کسانی که به توجیه کردن این معنی برای مردم ایران هستند، که ما حتی نباید پیش کدخداها حرف بزرگ بزنیم، آیا یک انسان که بیکار نیست و غصه هم نمی خورد، آخرت و دنیای خودش را بهتر می شناسد؟،

اگر کسی بیکار نبود و در چند جا کار داشت، و در دهها جا عضو هیئت مدیره ها و حقوق با پاداش های میلیاردی می گرفت، و غصه هم نخورد، متوهم زده هم نبود، همان کسی است که بیشتر می تواند به درد این مردم بخورد؟. 

ادامه مطلب...

نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » داریوش احمد رضا بهمنیار ( یکشنبه 93/3/11 :: ساعت 4:29 عصر )


»» دست بلند ایران در مذاکرات

 

انقلاب اسلامی ایران در مدت سی و شش سال از عمر خود، به این خاطر که ارکان اصلی اش، ولایت فقیه و رهبری بوده است، به دژ نفوذ ناپذیری تبدیل گشته است، که باعث یکپارچگی، و هویت یابی اکثریت جهان اسلام گردیده است، و این خطری است که موجودیت جهان خواران آمریکائی و صهیونیستی را تهدید می کند.

انقلاب اسلامی همراه با ارزش هایش، مرزهای جهانی را درنوردیده، و آنها برای همین ترسیده اند، و به چیزی جز نابودی نظام ایران فکر نمی کنند، و این ساده لوحی است که عده ای فکر کنند، می توانند در مذاکرات در مواردی با آنها کنار بیایند.

همین مذاکرات است که می تواند نام ایران و حقانیت انقلاب اسلامی ایران را در دنیا ثبت کند، بمب اتم برای آنها خطرناک نیست، در نظر آنها ارزش های انقلاب اسلامی، و گسترش آن بین جهانیان، خطرناک تر از هر بمب اتمی است، چرا که انقلاب اسلامی و ارزش هایش، به قدری محبوب همه انسانهای آزادیخواه جهان هستند، که می توانند دنیا را فتح کرده، و قلب ها را تسخیر کنند.

انقلاب اسلامی به خاطر محبوبیتش دارد دنیا را فتح می کند، و در این اوضاع مذاکراتی ضعیف، همچون سمی مهلک برای آرمانهای انقلاب اسلامی و پیشرفت ایران است، این ارزش های انقلاب، و منطق و استدلال قوی جمهوری اسلامی است، که آنها را نگران کرده است.

این مذاکرات یک مذاکرات معمولی نیست، این مذاکرات ضامن بقای ارزش های انقلاب اسلامی و آرمانهاست، این مذاکرات اسطوره ساز حقانیت انقلاب اسلامی شده است، و یکی از مهم ‌ترین ابعاد اقتدار ملی ایرانیان محسوب می شود، و جهت گیری صحیح و انقلابی در این مذاکرات، که به فرموده حضرت آقا، مقام معظم رهبری (حفظ اله) اگر بر اساس حکمت، عزت و مصلحت باشد، به راحتی می تواند راهگشا باشد.

راهبرد و ارزشهای انقلاب اسلامی در مسیری قرار دارد، که نمی تواند چنین زورگویانی را در تاریخ خود قبول کند، و این مذاکرات در نگاه بیشتر جهانیان، به جریان حق و باطل و نماد زورگویی امریکائیان تبدیل شده است، و مثل همیشه شکست خواهند خورد.

ادامه مطلب...

نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » داریوش احمد رضا بهمنیار ( دوشنبه 93/3/5 :: ساعت 9:8 عصر )


»» لازمه دلاوری دلواپسی است

آمریکا و غرب هم اکنون در حالی که امتیازات نقد و جبران‌ ناپذیری دارند می ‌گیرند، هم چنان مایلندتوافقات ادامه پیدا کند، آنها به راحتی هر جا که بخواهند می‌توانند زیر میز بزنند، و تا زمانی که در حال امتیاز گرفتن باشند بازی را به هم نمی زنند، ولی به محض اینکه بخواهند کوچکترین امتیازی بدهند، پایان مذاکرات و شکست مذاکرات اعلام می شود.

ارزش های انقلاب و آرمانهای شهدا و استکبار ستیزی مردم ایران با عافیت طلبی و خوش باوری عده ای خاص در مذاکرات گرو گذاشته شده است، ناتوانی غربی ها در برابر تیم مذاکراه کننده ایرانی و اقتدار و حقانیت منطق ایران به چشم نمی آید و نیز روحیه مقاومت و درایت مذاکره کنندگان ایرانی هم در برابر آنان به هیچگونه ای وجود خارجی ندارد.

همان ها که چون همه برگ های خود را در گرو اجرای توافق نامه ژنو، همان اول و به هر شکل ممکن، و توجیه ناپذیری روی میز مذاکرات گذاشته اند، و حال به هر صورتی که هست می خواهند آن اشتباه را ادامه داده و مذاکرات را ادمه بدهند، و باز هم حتما امتیازات جدیدی را به طرف مقابل بدهند، مگر این مذاکرات در این چند ماه، غیر از ضرر برای ایران، و سود برای آنها چیز دیگری هم داشته است؟.

هم اینک آنها در همان حال که دارند امتیاز می گیرند، ضربه های خود را هم می زنند، و استفاده تبلیغاتی زیادی هم برای اعمال غیر انسانی خود راه می اندازند، با رسانه ها و تریبون هایشان، اقدامات ضد انسانی خودشان را علیه مردم و نظام ایران را، برای امنیت جهانی اعلام می کنند، و دولت هم فقط لبخند تحویل می دهد.

آمریکائیان ادعا می کنند، که اتحاد دوستان ما، و با رهبری ما، برای امنیت جهانی و علیه سلاح های اتمی ایران، از اصول و راهبرد ما برای رهبری دنیای آزاد است، و این مزخرفات را با صدای بلند، در تریبونها و رسانه ها فریاد می زنند، تا در بین جهانیان خشونت را به ایرانیان نسبت بدهند، تا در افکار عمومی جهان، بمب اتمی و امنیت جهان را، به ایرانیان و خصوصا انرژی هسته ای ایران ربط بدهند.

ادامه مطلب...

نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » داریوش احمد رضا بهمنیار ( پنج شنبه 93/3/1 :: ساعت 7:34 عصر )
»» لیست کل یادداشت های این وبلاگ

آمریکا دشمن بالفعل ماست مذاکره با آمریکا دشمن بالقوه ماست
خداوند می فرماید: وَ أَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قُو
شیطان همیشه در کمین نیات خیر است
ارزش یک انسان میزان ایمان اوست
تا ابد مدیون این قدمهای استوار هستیم
تعریف ناقص از حقیقت و هستی جاهلیت مدرن انسان
مذاکره با امریکا همان قرآن سر نیزه کردن است
به مناسبت شادی روح مادران مان و خوشا به کسانی که مادر دارند
پرده پوشی دامن آلودگان را لازمست
دل به عشق زنده می ماند، چه در دل داری؟ عشق به امام خمینی (ره)
[عناوین آرشیوشده]

>> بازدید امروز: 34
>> بازدید دیروز: 78
>> مجموع بازدیدها: 253257
» درباره من

منطقه و بیداری اسلامی
داریوش احمد رضا بهمنیار
جایگاه یک انسان را ایمانش تعیین می کند برای آنکس که ایمان واقعی دارد توانگری و فقر دو روی یک سکه اند یک نفر رئیس جمهور یا وزیر یا ژن خوب است و دیگری یک راننده تاکسی یا لبو فروش و بی سواد، اما نزد خداوند تنها انجام درست و کامل وظیفه ای که خداوند بر دوش هر کدام از انسان ها نهاده مهم است ارزش آدمی به عملکرد اوست نه مقام و رتبه ظاهری اش، ثروت واقعی هر انسانی میزان اخلاص اوست چیزی که فقط خداوند به اندازه آن واقف است. فقط ادعای راه امام راحل را کردن شرط نیست چون این تمامِ دِینِ امام بر گردن ما نیست بلکه تداوم و ماندن بر راه انقلاب اصل است، ارزش انسان نزد خدا فقط میزان ایمان، عقل و شجاعت است نه چیز دیگر، نه نژاد نه ثروت و نه حتی فرزند یک شخص عالم بودن زیرا فرزند یک عالم بودن نیز تضمینی بر گمراه نشدن یک انسان نیست همان گونه که یار امام راحل بودن دلیلی بر انقلابی ماندن همه یاران امام راحل نشد. باید راه واقعی امام راحل را ادامه داد امامی که خود را در محضر خدا می دید استقلال و منیَتی نه برای خود و نه برای دشمنان خدا نمی دید برای کدخداها کمترین حیثیتی قائل نبود لذا نه می ترسید، نه مأیوس می شد و نه هرگز دچار غرور می گشت او ایمان داشت‏ این انقلاب با اراده و کمک خداوند مکانی برای ظلم ستیزی و حمایت از مظلومان است تا به مومنان بشارت دهد و به ظالمان هشدار. ولی اکثریت مسئولین دولت شش سال است گوئی این سخنان امام خمینی (رضوان اله تعالی علیه) را فراموش کرده اند که فرمودند: مردان بزرگ که خدمت های بزرگی به مردم خود کرده ‏اند اکثر ساده زیست و بی ‏علاقه به زخارف دنیا بوده ‏اند و آنها که اسیر هواهای پست نفسانی و حیوانی بوده و هستند برای حفظ یا رسیدن به آن تن به هر ذلت و خواری می‏ دهند و در مقابل زور و قدرت های شیطانی خاضع و نسبت به توده‏ های ضعیف ستمکار و زورگو هستند ولی وارستگان بر خلاف آنانند.

» پیوندهای روزانه

تابناک [3]
انتخاب [2]
پایگاه خبری انقلاب نیوز
شبکه اطلاع رسانی دانا
موسسه فرهنگی راسخون
نقل قول - وبلاگ نویسان خوزستانی
پایگاه خبری مشهد پیام [1]
شبکه خبری تحلیلی تیتر یک [1]
پایگاه خبری لنگر نیوز
ظهور
وب سایت خبری تحلیلی رصد [1]
وبلاگ نویسان خراسان رضوی [3]
سواد رسانه ای ایرانیان [1]
وبگاه جوان انقلابی [1]
پایگاه خبری شلمچه نیوز
[آرشیو(16)]

» فهرست موضوعی یادداشت ها
برجام برای برداشتن تحریم ها بوده . جریانی منحرف از انقلاب اسلامی . دل به عشق زنده می ماند عشق به امام خمینی (ره) . حضرت فاطمه (س) مصمم برای شهادت در تکلیفی الهی[-1] .
» آرشیو مطالب
پاییز 86
زمستان 1386
بهار 1387
مرداد 87
شهریور 87
تابستان 1387
خرداد 88
شهریور 89
آذر 89
دی 89
بهمن 89
اسفند 89
فروردین 90
اردیبهشت 90
خرداد 90
تیر 90
مرداد 90
شهریور 90
آبان 90
آذر 90
دی 90
بهمن 90
اسفند 90
فروردین 91
اردیبهشت 91
خرداد 91
تیر 91
مرداد 91
شهریور 91
مهر 91
آبان 91
آذر 91
دی 91
بهمن 91
اسفند 91
فروردین 92
اردیبهشت 92
خرداد 92
تیر 92
مرداد 92
شهریور 92
مهر 92
آبان 92
آذر 92
دی 92
بهمن 92
اسفند 92
اردیبهشت 93
فروردین 93
خرداد 93
تیر 93
مرداد 93
تابستان 93
پاییز 93
زمستان 93
تابستان 94
پاییز 94
زمستان 94
بهار 95
تابستان 95
پاییز 95
زمستان 95
بهار 96
تابستان 96
پاییز 96
زمستان 96
بهار 97
تابستان 97
پاییز 97
زمستان 97
بهار 98
تابستان 98
پاییز 98
زمستان 98
بهار 99
تابستان 99
پاییز 99

» لوگوی وبلاگ


» لینک دوستان
تابناک
خبرگزاری فارس
شبکه العالم
عمارنامه
پایگاه خبری فرهنگ نیوز
رجا نیوز
جام نیوز
پایگاه خبری فاش نیوز
پایگاه خبری بولتن نیوز
پایگاه تحلیل خبر باصر
پارس نیوز
مشرق نیوز
شبکه خبر
شبکه دانا
جوان انقلابی
خیبر آنلاین
ادیان نیوز
انقلاب نیوز
روایت نو
بسیج پرس

» صفحات اختصاصی

» لوگوی لینک دوستان» وضعیت من در یاهو
یــــاهـو
» طراح قالب