سفارش تبلیغ
صبا ویژن
خداوند، دوست دارد به کارهای مباح عمل شود، همان گونه که دوست دارد به واجباتش عمل کنند .خداوند، مرا با دین راحت و آسان برانگیخت : دین ابراهیم . [رسول خدا صلی الله علیه و آله]
منطقه و بیداری اسلامی
 
 RSS |خانه |ارتباط با من| درباره من|پارسی بلاگ
»» صدای قدم های زینب (س) ضرب آهنگ قیام سرخ ماست

یا زینب (س) تو بودی که در اربعین کتاب سرخ شهادت را تفسیر کردی نامت بلند و جاودانه باد ای دخت گرامی و ستم کشیده امیر مومنان تو در آن روز خون به تماشای زیباترین جلوه های هستی ایستادی و با صلابت و استواریت در برابر فریبکاران تاریخ جلوه ی زیبا و ماندگاری خلق کردی علی وار خطبه خواندی و غرور جاهلی امویان را در هم شکستی و کاخ ستم یزیدیان را متزلزل ساختی این تو بودی که با اسارت آزادی بخش خویش دفتر ننگین بنی امیّه را در پیشگاه عقل همه ی فرزانگان گشودی و به همه مردمان نشان دادی و آنان را آگاه ساختی که این خاندان (طلقا) آزادشدگان و مولفه القلوب هستند.

قامتت را راست نگه دار ای دخت امیر مومنان ای مادر غم هنوز برای گریه زود است جلوی بارش اشک هایت را بگیر زنان و کودکان نباید چشمان بارانی تو را ببینند آه چه می کنی محبوبه ی خدا؟ صدای ضجه و شیون فرشتگان را نمی شنوی؟ لب از رگ های بریده بردار ، زینب من از آوار آسمان ها بر زمین می ترسم بلند شو اسیر سربلند ، تو قلب این کاروانی اگر تو بنشینی عاشورا خاموش می شود و خون خدا برای همیشه در نینوا می خشکد حرکت کن صدای قدم های تو ضرب آهنگ قیام سرخ ماست حرکت کن قافله سالارش عشق ، زینب

ای اسیر سربلند ای تنهای بی برادر ای دل به مصیبت داده ای مادر عشق و درد ، اربعین آمده است و تاریخ بعد از هزار و چهارصد سال همراه تو میخواهد بغضش را بترکاند تاریخ با آن همه ابهت و وقارش در مقابل دل بی قرار تو کم آورده است.

یا زینب اینک تو مانده ای و این قافله بدون سردار تو باید سالار این قافله باشی پس باید فریادِ برادر از حنجره ی تو بیرون بیاید باید پژواک صدایت زلزله وار بنیانِ شام را بلرزاند اینک ای پیام آور کربلا اگر تو لب نگشایی چه کسی خواهد دانست که در نینوا چه گذشته است پس فریاد برآور این رسالت توست ای سالار کاروانِ اسیران سربلند ، تو در آغاز یک مسیر لایتناهی است ای زینب این کاروانِ کوچک تو چون فرات جاری خواهد شد جوشان و شعله ور تا ابدیت زمان یا زینب تو باید سردار قافله کربلا باشی تا در اربعین به انسانها درس های عاشورا را بیاموزی و بگویی که آزادگی و پیروزی در متن فداکاری و خون به دست میآید عاشورا روز شروع نهضت حسینی و اربعین روز پاسداشت از نهضت بزرگ سید شهیدان و سرور اولیای خدا امام حسین (ع) است که با قیام خود در مقابل طاغوت تعلیم سازندگی و کوبندگی به بشر داد و راه فنای ظالم و شکستن ستمکار را به فدایی دادن و فدایی شدن دانستیا زینب اگر خون حسین و یارانش در عاشورا به زمین ریخت ولی با صبر تو در اربعین معنا یافت ای خاک نینوا میدانی که زمینت آسمانی ترین زمین است و تشنه ترین واژه ها در خاک تو معنی میشوند یا حسین خون و عطش آب و صبر و عشق و جراحات در تو معنی میشوند چرا که در روز عاشورا سم اسبان رذل ترین اشقیا با خون پاک تو رنگین شد بعد از عاشورا بود که اربعین زاده شد و اربعین پایان همه ی سر درگمی ها و پایان تشویش ها و پایان دو راهی و تشنگی هاست.

ای دختر امیرمومنان بی شک مصیبت پر گشودنِ مادرت فاطمه آن قدر بزرگ بود که اندوهی جاودان برای تو باشد همه می دانیم که تو هنوز محراب خونینِ مسجد کوفه را از یاد نبرده ای هنوز طعم برنده ی زهر جعده را بر جگر برادرت امام حسن به یاد داری و اینک مصیبتی تازه به نام عاشورا و بدان ای زینب (س) بدان که عاشورا و اربعین در کتاب کهن تاریخ تنها یک نام نیست بلکه خورشیدی است که در آسمان بشریت می تابد و زندگی را برای همه آفریده های خداوند به ارمغان می آورد عاشورا و اربعین تنها حادثه ای نبود که غبار فراموشی بر آن بنشیند و یاد و خاطره اش ازدل ها برود موجی نیست که در نشیب آید و کفی از آن بر آب باقی بماند آتشی نیست که با جرقه ای روشن گردد و با نسیمی گرمای آن به سردی گراید برقی نیست که در آسمانی طوفانی بجهد و بی درنگ خاموش شود.

تو نباید از هم فرو بپاشی چرا که عاشورا به شانه های تو تکیه کرده است زانوان تو هرگز نباید بلرزد کمر راست کن دختر حیدر باید کودکان وحشت زده و هراسان اهل بیت پیامبر را زیر پر و بالت بگیری هنوز برای فرو ریختن و شکستن زود است خیلی زود که تازه اول مصیبت است خواهر غمدیده ام خیمه ها را به آتش کشیدند می بینی؟ شتاب کن باید کودکان را از خیمه های سوزان دور کنی به چه می اندیشی؟ حتما فکر می کنی این صحنه را پیش تر دیده ای؟ شاید به یاد در سوخته ای افتادی که پهلوی مادرت را... یا به یاد مقتل پدرت در محراب کوفه افتادی و به یاد آشیانه ی شعله ور و به یاد کبوتر سفید خونین بال ، ولی اینک برخیز حالا نوبت توست تو نباید از هم فرو بپاشی بی تابی ات را پنهان کن مباد زنان و کودکان بی تابی ات را به تماشا بنشینند تو تنها تکیه گاه این بی پناهانی نگاه کن به آن سمت می بینی؟ دست آن نامرد ، به قصد سیلی به صورت رقیه به آسمان بلند شده شتاب کن شتاب کن خواهر نازدانه ام را دریاب چرا که تو سالار قافله سرهای بر نیزه ای  

یا زینب کبری (س) همانا که آسمانیان التجا به دامان شکوهت برده و زمینیان دخیل به آستانه آسمانی ات می بندند عاشورا به همراهی با تو می بالد و کربلا همیشه معطّر از عطر نام و یاد توست از مدینه تا دمشق از تل زینبیه ات در عراق تا مقام زینبیه ات در مصر از زمین تا آسمان از عرش تا بهشت از دل ارادتمند ما تا حریم حرم مشکل گشای تو فقط تکرار نام آسمانی توست که بر زبان ما جاری است سلام بر خاک تشنه ای که سرگشته تو را خواند سلام بر نگاه های مضطرب تو سلام بر تو ای بانوی ایستاده بر آتش سلام بر سوختگی لب هایت سلام بر گیسوان پریشانت سلام بر لحظه غریبانه اسارتت سلام بر قامت خمیده ات سلام بر جگر سوخته ات یا زینب (س) اربعین است و تو نباید فرو بپاشی.

یا زینب (س) در ظهر عاشورا تاریخ با زبان حسین در کربلا سخن گفت و اینک اربعین است و تو با حنجره ات فریاد برآور که در کربلا هیچ چیز تمام نشده است بلکه عاشورا شروع راه بود برای رسیدن به اربعین کربلا فریادی فرو خفته بوده بود در گلوی زمان که عاقبت این چنین با شکوه و سرخ فواره زد این را همه بدانند فانوسی را که حسین افروخته است به دست تو بر اوجِ تاریخ نصب خواهد شد این رسالت توست بانوی عشق و عطش ، یا زینب حماسه ی سرخ عاشورا وام دار همیشه ی توست و خاطره ی حماسه آفرینی هایت زینت بخش تاریخ کربلاست.

اگر عاشورا مدرسه عشق و ایثار و جانفشانی و تجسّم کمال عبودیت و عرفان تسلیم محض و اطاعت از معبود بود اربعین هم کعبه آمال و مجمع اسوه های کمال است صحنه از جان گذشتگی نور رویان و افشای ماهیت پلید رویان است.

رمز و راز و ماندگاری عاشورا گذر از مرز زمان و مکان بود قیام امام حسین در معنویت و خدایی بودن آن نهفته است و همین مسئله است که الگویی برای پیروزی پیروان آن حضرت در هر زمان و مکان در برابر ظالمان و ستمگران میباشد عاشورای حسینی تبلور یک الگوی راهبردی در هر زمان برای احیای دین و ارزشهای معنوی در اندیشه ها ، جان ها ، زندگی ها و تربیت و سازندگی انسانی است

 نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » داریوش احمد رضا بهمنیار ( دوشنبه 91/10/11 :: ساعت 3:22 عصر )
»» لیست کل یادداشت های این وبلاگ

پرده پوشی دامن آلودگان را لازمست
دل به عشق زنده می ماند، چه در دل داری؟ عشق به امام خمینی (ره)
شیطان همیشه در کمین نیات خیر است
کاربران محترم
امام حسین(ع) در ظهر عاشورا با شکیب در عطشی کوتاه تمام تاریخ را س
اسرائیلیان غاصب و آواره یهودی
تعریف ناقص از حقیقت لیبرال دموکراسی
مرز میان حق و باطل یک تار موست
اسرائیلیان غاصب و آواره یهودی
مرز میان حق و باطل یک تار موست
باید راه واقعی امام راحل را ادامه داد
[عناوین آرشیوشده]

>> بازدید امروز: 16
>> بازدید دیروز: 89
>> مجموع بازدیدها: 247701
» درباره من

منطقه و بیداری اسلامی
داریوش احمد رضا بهمنیار
جایگاه یک انسان را ایمانش تعیین می کند برای آنکس که ایمان واقعی دارد توانگری و فقر دو روی یک سکه اند یک نفر رئیس جمهور یا وزیر یا ژن خوب است و دیگری یک راننده تاکسی یا لبو فروش و بی سواد، اما نزد خداوند تنها انجام درست و کامل وظیفه ای که خداوند بر دوش هر کدام از انسان ها نهاده مهم است ارزش آدمی به عملکرد اوست نه مقام و رتبه ظاهری اش، ثروت واقعی هر انسانی میزان اخلاص اوست چیزی که فقط خداوند به اندازه آن واقف است. فقط ادعای راه امام راحل را کردن شرط نیست چون این تمامِ دِینِ امام بر گردن ما نیست بلکه تداوم و ماندن بر راه انقلاب اصل است، ارزش انسان نزد خدا فقط میزان ایمان، عقل و شجاعت است نه چیز دیگر، نه نژاد نه ثروت و نه حتی فرزند یک شخص عالم بودن زیرا فرزند یک عالم بودن نیز تضمینی بر گمراه نشدن یک انسان نیست همان گونه که یار امام راحل بودن دلیلی بر انقلابی ماندن همه یاران امام راحل نشد. باید راه واقعی امام راحل را ادامه داد امامی که خود را در محضر خدا می دید استقلال و منیَتی نه برای خود و نه برای دشمنان خدا نمی دید برای کدخداها کمترین حیثیتی قائل نبود لذا نه می ترسید، نه مأیوس می شد و نه هرگز دچار غرور می گشت او ایمان داشت‏ این انقلاب با اراده و کمک خداوند مکانی برای ظلم ستیزی و حمایت از مظلومان است تا به مومنان بشارت دهد و به ظالمان هشدار. ولی اکثریت مسئولین دولت شش سال است گوئی این سخنان امام خمینی (رضوان اله تعالی علیه) را فراموش کرده اند که فرمودند: مردان بزرگ که خدمت های بزرگی به مردم خود کرده ‏اند اکثر ساده زیست و بی ‏علاقه به زخارف دنیا بوده ‏اند و آنها که اسیر هواهای پست نفسانی و حیوانی بوده و هستند برای حفظ یا رسیدن به آن تن به هر ذلت و خواری می‏ دهند و در مقابل زور و قدرت های شیطانی خاضع و نسبت به توده‏ های ضعیف ستمکار و زورگو هستند ولی وارستگان بر خلاف آنانند.

» پیوندهای روزانه

تابناک [3]
انتخاب [2]
پایگاه خبری انقلاب نیوز
شبکه اطلاع رسانی دانا
موسسه فرهنگی راسخون
نقل قول - وبلاگ نویسان خوزستانی
پایگاه خبری مشهد پیام [1]
شبکه خبری تحلیلی تیتر یک [1]
پایگاه خبری لنگر نیوز
ظهور
وب سایت خبری تحلیلی رصد [1]
وبلاگ نویسان خراسان رضوی [3]
سواد رسانه ای ایرانیان [1]
وبگاه جوان انقلابی [1]
پایگاه خبری شلمچه نیوز
[آرشیو(16)]

» فهرست موضوعی یادداشت ها
برجام برای برداشتن تحریم ها بوده . جریانی منحرف از انقلاب اسلامی . دل به عشق زنده می ماند عشق به امام خمینی (ره) . حضرت فاطمه (س) مصمم برای شهادت در تکلیفی الهی[-1] .
» آرشیو مطالب
پاییز 86
زمستان 1386
بهار 1387
مرداد 87
شهریور 87
تابستان 1387
خرداد 88
شهریور 89
آذر 89
دی 89
بهمن 89
اسفند 89
فروردین 90
اردیبهشت 90
خرداد 90
تیر 90
مرداد 90
شهریور 90
آبان 90
آذر 90
دی 90
بهمن 90
اسفند 90
فروردین 91
اردیبهشت 91
خرداد 91
تیر 91
مرداد 91
شهریور 91
مهر 91
آبان 91
آذر 91
دی 91
بهمن 91
اسفند 91
فروردین 92
اردیبهشت 92
خرداد 92
تیر 92
مرداد 92
شهریور 92
مهر 92
آبان 92
آذر 92
دی 92
بهمن 92
اسفند 92
اردیبهشت 93
فروردین 93
خرداد 93
تیر 93
مرداد 93
تابستان 93
پاییز 93
زمستان 93
تابستان 94
پاییز 94
زمستان 94
بهار 95
تابستان 95
پاییز 95
زمستان 95
بهار 96
تابستان 96
پاییز 96
زمستان 96
بهار 97
تابستان 97
پاییز 97
زمستان 97
بهار 98
تابستان 98
پاییز 98
زمستان 98
بهار 99

» لوگوی وبلاگ


» لینک دوستان
تابناک
خبرگزاری فارس
شبکه العالم
عمارنامه
پایگاه خبری فرهنگ نیوز
رجا نیوز
جام نیوز
پایگاه خبری فاش نیوز
پایگاه خبری بولتن نیوز
پایگاه تحلیل خبر باصر
پارس نیوز
مشرق نیوز
شبکه خبر
شبکه دانا
جوان انقلابی
خیبر آنلاین
ادیان نیوز
انقلاب نیوز
روایت نو
بسیج پرس

» صفحات اختصاصی

» لوگوی لینک دوستان» وضعیت من در یاهو
یــــاهـو
» طراح قالب