سفارش تبلیغ
صبا ویژن
آنکه حکمتها را شناخت، بر افزودن آنها قرار از کف بداد . [امام علی علیه السلام]
منطقه و بیداری اسلامی
 
 RSS |خانه |ارتباط با من| درباره من|پارسی بلاگ
»» اربعین مشعل فروزان معرفت فرا روی انسان‏ها

کربلا عمیق ترین زخمی است که بر پیکر جهل زمینیان نشسته است و رساترین فریادی است که در دهلیز تاریخ پیچیده است و اگر عاشورا صحنه نمایش فراگیر و فشرده کارزار خوبی و بدی بود اربعین تولد دوباره حیات آدمیت و حماسه جاودان عشق و تجلی زیبای توحید است عاشورا عرضه اثبات پیروزی انسان بر سپاه ابلیس بود و اربعین قرارگاه عشق و پناهگاه عاشقان حسینی است و کیست که از این معبر عبور کند و قرار و پناه نگیرد عاشورا انفجاری از نور بود و تابشی از حق که بر اندیشه ها تجسم کرد و اربعین تداوم رسالت انسان در پهنه خلقت است.

سر بریده امام حسین بر نیزه همچون بیعت با پیکر تیر باران شده امام حسن (ع) بود که در راستای حفظ و حراست از دین خدا بر روی نیزه‌ رفت از این روست که الگو و اسطوره همه آزادگان و مستضعفان عالم حسین است حرکت امام حسین (ع) تنها یک واقعه تاریخی نیست بلکه یک الگو برای زندگی شرافت مندانه و دین مدار است چرا که امام حسین (ع) به خوبی می‌دانست که هیچ راهی برای حفظ اسلام و اعلام انحراف دین خدا باقی نمانده است جز با ریختن خونش ، خونی که فرهنگ و آبروی شیعه در طول تاریخ شد خونی که احیا کننده همه قیام‌های ظلم ستیزانه پس از کربلا بود و اربعین صدای عدالت و صداقت و شاخه‏های درخت آزادگی است که از خاک تشنه کربلا روییده و تا ژرفای روزها و روزگاران ریشه دوانیده است.

اربعین است سال61 هجری است و غریبانه ترین غروب در گمنام ترین زمین و در عطشناک ترین لحظه خاک کربلا را رنگین می کند و در آوندهای زمین جاری می شود و رگ های خاک را به جنبش و جوشش و رویش می خواند و زینب آمده است تا صبر تاریخ باشد او پیام آور کربلاست بر صراط مستقیمش، زینب میداند اگر عاشورا روز عشق بازی شهدا در محضر حق با سرهای بریده و بدن های متلاشی شده بود این روزها روزهای مصیبت و تنهایی و اسارت زن ها و بچه هاست این روزها ، روزهای دل بی قرار زینب است زینب آمده است تا بعد از چهل روز بوی برادرش را نفس بکشد تا محکم‏تر و استوارتر از پیش خطبه‏هایش را با تمام وجود فریاد بزند.

عاشورا تا اربعین نقطه اوج عشق حسینی است و در این چهل روز حسین (ع) تنها سخن محافل است تا در طول عمر انسان بهانه ای برای بیداری و ظلم ‏ستیزی باشد اربعین حسینی جویبار همیشه جاری عاشورا و روز شهادت حماسه سازان است و روز زیارت مرقد عاشورا سازان است ، اربعین خروش خون حسین (ع) در عاشورا و پژواک این فریاد ظلم شکن است.

اربعین فرصتی برای اعلام همبستگی با عاشوراست و هر اربعین حسینی قاصد حماسه ای ماندگار ، پیامدار استعلای ایمان ، نشانه‏ای از شکوه عشق و برگ همیشه سبزی بر درخت هماره سرخ شهادت است ، امام حسین علیه السلام در روز عاشورا خونش را به آستان الهی هدیه داد تا بندگان را از ظلمت جهل و نادانی و حیرت گمراهی رهایی بخشد.

تکریم اربعین حسینی رمز تداوم عاشورا است و گرامیداشت اربعین و تعظیم شعایر دینی رمز پویایی همیشگی نهضت پربار حسینی و اعلام پای بندی به مکتب سرخ عاشوراست امشب چهل شب است که آب از گلوی زینب پایین نرفته غم بر تارک دلش می‏وزد و هوای اسارتی را نفس می‏کشد که چهل سال شکسته ‏ترش کرده است دل زینب دیگر از داغ علی اصغر مرده است حالا چگونه این دل میتواند در تولد دوباره زمین لبخند بزند؟ کدام تولد؟ کدام زندگی؟ کدام امید؟ اصلا مگر میشود بعد از حسین به زندگی ادامه داد؟ در این چهل روز زینب و امام سجاد (ع) و تمام مریدان راه امام حسین در سوگ ابرمردی نشسته اند که حیات اسلام مدیون بدن تکه پاره اوست اینک قریب چهل روز از غروب غم فزای شهادت شقایق‌ها می‌گذرد اسارت ، عطش ، غربت، زنجیر و بیدارگری سهم خاندان اهل بیت پیامبر بوده است. 

حماسه عاشورا شورانگیز‌ترین حماسه تاریخ بشری است که نیرومندترین احساسات میلیون‌ها انسان را برانگیخته و از مرزهای جغرافیایی و اعتقادی نیز در گذشته است و شگفت و تعجب از اینکه قداست خویش را در میان سایر ادیان نیز حفظ کرده هیچ نمونه‌ای از شجاعت بهتر از شجاعتی که امام حسین (ع) از لحاظ فداکاری و شهامت نشان داد در عالم پیدا نمی‌شود .

قیام امام حسین و ویژگی پیام نهضت حسینی دارای محتوای عالی و بلندی است و آن بازگشت به اسلام قرآنی و سیره نبوی و امر به معروف و نهی از منکر و برکنار کردن حاکمان ستمگر و ظالمان است.

قیام امام حسین (ع) تفسیر بعثت و ترجمان نبوت و معنای امامت است و عاشورا نقطه اوج امانت ادای انسان بود و اربعین امام حسین آینه‏ای است که تمام مفاهیم انسانی را با ابعاد حقیقی‏اش در خود متجلی ساخته است اگر عاشورا روز هجرت آگاهانه و جانبازی عاشقانه در راه دوست بود اربعین روز یادگیری رسم دین ‌داری و آیین وفاداری اوست و عاشورا رستاخیزی بود که پرده از چهره همه زشتی‏ها ‏کشید و پلیدان را رسوا ساخت اربعین مشعل فروزانِ معرفت است که فرا روی انسان‏ها قرار گرفته است آری از آن زمانی که فریاد سرخ خون از گلوی عاشورا برخاست پژواکی در قله‏های بلند اعصار و قرون در افتاد که تا آن سوی مرز ابدیت طنین افکند و در سینهسوزان عاشقان ایثار و شهادت در اربعین های زمان جاودانه شد .


زندگی ما بعد از حسین (ع) عین محکومیت است ای کاش از خجالت آب میشدیم تا هیچ گاه روی سیاه ما بر نگاه مادرش حضرت زهرا (س) نیفتد آخر در هیچ کجای دنیا این رسم امانت داری نیست هیچ جای جهان این رسم ارباب و بندگی نیست بیایید به تمام دنیا فخر بفروشیم برای داشتن چنین اربابی بیایید آن طور که باید لطفش را پاس داریم و حرمتش را نگاه داریم کربلا این بیابان خشک و بی‌آب دریای انسانیت و کمال است اقیانوس بی کرانه‌ای است که در آن گوهر همه عظمت‌ها و خوبی‌ها به رنگ مظلومیت یافتنی است امام حسین علیه السلام خونش را به آستان الهی هدیه داد تا بندگان را از ظلمت جهل و نادانی و حیرت گمراهی رهایی بخشد.

یا ابا عبدالله تو در عاشورا عشق را معنى کردی و قیام تو اسلام را زنده ساخت و شهادت تو حضورهمیشگى در همه زمان ها و و مکانهاست یا حسین کربلا خون تو را خون خدا را همواره بر چهره افق مى پاشد و غروب هنگام سرخىآسمان مغرب را به شهادت مى گیرد تا آن جنایت هولناک را هر چه آشکارتر بنمایاند وچشم تاریخ را بر این صحنه همیشه خونین بدوزد و گوش زمان را از آن فریادها تندرگونه آن عاشوراى دوران ساز پر کند اى حسین اى شراره ایمانتو با نامردان تبهکار مردانه در آویختى آنان آن چنان در بعد حیوانیت فرو رفته بودند که با داشتن ابزار شناخت چون کران و کوران نور خداوند را در برابرشان نمی دیدند و ندای قرآن ناطق را نمی شنیدند و یا خود را به کوری و کری زده بودند.

یا حسین روز عاشورا آن رایت آزادگى که در دست تو بود کلاس فشرده تاریخى اى بود برای همه نسلها تا ابدیت ، حسین کربلاى تو مصاف نبود منظومه بزرگ هستى بوددر آن صحراى سرخ و روز آتشگوناگر قیام قامتت در خون نشست اماپیام نهضتت در اربعین برخاست یا حسین اى پرچم خونین حق بر دوشتو در طول عمر انسان مظهر شدیدترین حالات احساسى انسان هستی ، یا حسین تو مظهر آیات خدایىو این صفت از پدر و جد تو در جوهر توست ، عباس درس مردانگى به عالم آموخت على اصغر طفل شش ماهه ات اگر بر مرگ خنده و تبسم نکند پس چه کند یا حسین اگر درکربلا بى کس و یاور گشتى اینک چشم بگشا و ببین که خلق جهان مرید و یاور توستعاشوراى تو انفجارى از نور و تابشى از حق بود که بر اندیشه ها تجلى کرد و شکوفا شد یا حسین تو تاریخ را به حرکت آوردى و زبان زمان را به سرودن حماسه هاىزیباى ایثار و جهاد و شهادت گشودى لحظه لحظه تاریخ را عاشورا ساختى و جاى جاىسرزمین ها را کربلا کردی.

عزاداران سیدالشهدا دوستداران جگر گوشه رسول خدا بشتابید ، بشتابید همگام با اهل بیت رسول خدا همگام با عزاداران و دلسوختگان حسینی با پای پیاده به کربلای معلی برویم و همنوا با امام زمان ارواحنافداه با ذکر لبیک یا حسین به زیارت اربعین سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام نائل شویم.

فرا رسیدن اربعین شهادت سید و سالار شهیدان و سرور آزاگان جهان چهلمین روز وداع خونین حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) و یاران با وفایش را به تمامی دوستان اهل دل تسلیت و تعزیت عرض نموده و امیدواریم که سوگواری های یکایک شما عزیزان مورد قبول حضرت حق قرار گیرد.

          با ابی انت و امی یا ابا عبدالله الحسین

 نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » داریوش احمد رضا بهمنیار ( چهارشنبه 91/10/13 :: ساعت 8:15 عصر )
»» لیست کل یادداشت های این وبلاگ

اسرائیلیان غاصب و آواره یهودی
تعریف ناقص از حقیقت لیبرال دموکراسی
مرز میان حق و باطل یک تار موست
اسرائیلیان غاصب و آواره یهودی
مرز میان حق و باطل یک تار موست
باید راه واقعی امام راحل را ادامه داد
تحمل عُسرت و تنگدستی
انقلاب اسلامی ایران نمادی از قدرت و اراده خداوند
برجام دندان دردِ ملت انقلابی ایران است
به حیرتیم که ای خاک پیر با برکت ، چقدر از دل سنگت جوان درآوردیم
برای مبارزه با ام الشیطان سلاحی دو دَم لازم است
[عناوین آرشیوشده]

>> بازدید امروز: 133
>> بازدید دیروز: 137
>> مجموع بازدیدها: 221722
» درباره من

منطقه و بیداری اسلامی
داریوش احمد رضا بهمنیار
سی سال قبل امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) از میان ما رفت با شکوهی بزرگ و بی نظیر، ما مردم ایران او را تشییع کردیم و این اندوهی بزرگ بر دل هایمان برجای گذاشت اندوهی برای ما و شادی برای او، چرا که مرگ حق است و بازگشت به سوی پروردگار، اما ما مردم ایران مومن ترین بنده خدا در زمان معاصر را از دست دادیم. همه ما روزی از این دنیا خواهیم رفت و بیشتر گناهان ما از آنجاست که این واقعیت بزرگ یعنی مرگ را فراموش می کنیم هزاران انسان از اول پیدایش آمدند که حال نشانی از آنان نیست برخی انسان ها به راه راست هدایت یافتند و برخی نه، چند صباحی دیگر قطعا هیچکدام از ما نیز در این دنیا نخواهیم ماند و به سرای دیگر خواهیم رفت پس باید بکوشیم در کار نیک که تنها چیزیست که با خود خواهیم برد و از تاریخ عبرت بگیریم که کسانی که از گذشتگان خود پند نگیرند خود عبرت دیگران خواهند شد. این که بر رفتن امام راحل بگرییم موجه است اما این تمام دِینِ امام راحل بر گردن ما نیست بلکه تداوم و ماندن در راه او که راه خداست اصل است اینک حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) رهبر عظیم الشأن مسلمانان جهان و جانشین امام راحل، راه او را که همان راه خداست را ادامه می دهند و مسلمانان همه عالم را بر زمین سرافراز خواهند ساخت تا نظام جمهوری اسلامی به عنوان یادگاری در تاریخ بشر از حکومت مقتدر الهی بر زمین باقی بماند. آمریکائیان می گویند تحریم هائی که علیه ایران به کار بردیم در تاریخ جهان بی سابقه است و هر کشوری را ظرف چند سال از پا در می آورد با منطق معمول حرف آنها درست است اما انقلاب اسلامی با خواست و اراده خداوند و بر اساس الهام او شکل گرفته و قرار نیست نشان دهنده حداکثر توان یک رژیم چپاولگر زورگو باشد بلکه برای نمایش عظمتِ قدرت پروردگار عالم شکل گرفته است، اینک زمانی است که خداوند لطف و رحمت خود را شامل انقلاب اسلامی ما کرده است تا نشانه هائی از عظمت خود را بر ما نمایان سازد، در آنجا که تدبیر عقل انسان و قدرت او به انتهای خود برسد عظمت اعجاز انقلاب اسلامی نمایان می شود، امروز خداوند می خواهد این انقلاب را به پیروزی برساند تا نمونه ای باشد از حکومت الهی بر زمین که با اعجاز او همراه شده است بزرگی از آن خداست و سپاس او را که هوشمندترین و مقرب ترین بندگانش را به رهبری ما گمارده است. باید راه واقعی امام راحل را ادامه داد

» پیوندهای روزانه

تابناک [2]
انتخاب [2]
پایگاه خبری انقلاب نیوز
شبکه اطلاع رسانی دانا
موسسه فرهنگی راسخون
نقل قول - وبلاگ نویسان خوزستانی
پایگاه خبری مشهد پیام [1]
شبکه خبری تحلیلی تیتر یک [1]
پایگاه خبری لنگر نیوز
ظهور
وب سایت خبری تحلیلی رصد [1]
وبلاگ نویسان خراسان رضوی [3]
سواد رسانه ای ایرانیان [1]
وبگاه جوان انقلابی [1]
پایگاه خبری شلمچه نیوز
[آرشیو(16)]

» فهرست موضوعی یادداشت ها
برجام برای برداشتن تحریم ها بوده . جریانی منحرف از انقلاب اسلامی . دل به عشق زنده می ماند عشق به امام خمینی (ره) . حضرت فاطمه (س) مصمم برای شهادت در تکلیفی الهی[-1] .
» آرشیو مطالب
پاییز 86
زمستان 1386
بهار 1387
مرداد 87
شهریور 87
تابستان 1387
خرداد 88
شهریور 89
آذر 89
دی 89
بهمن 89
اسفند 89
فروردین 90
اردیبهشت 90
خرداد 90
تیر 90
مرداد 90
شهریور 90
آبان 90
آذر 90
دی 90
بهمن 90
اسفند 90
فروردین 91
اردیبهشت 91
خرداد 91
تیر 91
مرداد 91
شهریور 91
مهر 91
آبان 91
آذر 91
دی 91
بهمن 91
اسفند 91
فروردین 92
اردیبهشت 92
خرداد 92
تیر 92
مرداد 92
شهریور 92
مهر 92
آبان 92
آذر 92
دی 92
بهمن 92
اسفند 92
اردیبهشت 93
فروردین 93
خرداد 93
تیر 93
مرداد 93
تابستان 93
پاییز 93
زمستان 93
تابستان 94
پاییز 94
زمستان 94
بهار 95
تابستان 95
پاییز 95
زمستان 95
بهار 96
تابستان 96
پاییز 96
زمستان 96
بهار 97
تابستان 97
پاییز 97
زمستان 97
بهار 98
تابستان 98
پاییز 98
زمستان 98
بهار 99

» لوگوی وبلاگ


» لینک دوستان
تابناک
خبرگزاری فارس
شبکه العالم
عمارنامه
پایگاه خبری فرهنگ نیوز
رجا نیوز
جام نیوز
پایگاه خبری فاش نیوز
پایگاه خبری بولتن نیوز
پایگاه تحلیل خبر باصر
پارس نیوز
مشرق نیوز
شبکه خبر
شبکه دانا
جوان انقلابی
خیبر آنلاین
ادیان نیوز
انقلاب نیوز
روایت نو
بسیج پرس

» صفحات اختصاصی

» لوگوی لینک دوستان» وضعیت من در یاهو
یــــاهـو
» طراح قالب