سفارش تبلیغ
صبا ویژن
دانش دو گونه است [ در طبیعت [سرشته و [ به گوش [شنیده و تا سرشته نباشد، شنیده سود ندهد . [امام علی علیه السلام]
منطقه و بیداری اسلامی
 
 RSS |خانه |ارتباط با من| درباره من|پارسی بلاگ
»» رحلت جانسوز فخر تاریخ

سخن از رحلت جانگداز زیباترین، کامل ترین و برترین انسان در عالم آفرینش است که عصاره خلقت و قاموس تمامی ارزش هاست اگر حق تعالی آن عزیز با برکت را از میان امّی ها برانگیخت اما بشر تا ابد در مقابل علم خدادادی او امّی است، حضرت محمد (صلوات اله علیه) وارث فضایل و برتری های تمام انبیاست در وجودش نهایت کمال خشوع، نهایت خضوع و اوج پرستش تجلی یافته است و خداوند در مقابل معرفت و بندگی اش، او را بر جهانیان سَروری داد و به حریمی برد که جبرئیل امین توان پَر کشیدن بدان سوی را نداشت.

حضرت محمد (ص)  در28 صفر سال یازده هجرت با تنى خسته و چشمى نگران (بخاطر حال امتش) این جهان را ترک میکند  اینک  او امتش را تنها میگذارد و از این فانى سرا به باقى سرا میشاند، او غم از  رفتن ندارد، اندوه از رحلت و ترک این خاک ندارد غمى و اندوهى که بر  سینه اش سنگینى میکند ناراحتى و بى تابى از براى امت نوپایى است که یک مکتبالهى را پذیرفته است و به همین خاطر در مقابل دشمنان داخلى و خارجى زیادىقرار گرفته است غمش غم امتى است که باید حرکتش را به سوى الله یک لحظهمتوقف نسازد، چه رنجها که براى این حرکت متحمل نگشت و چه حرفها که از دوست ودشمن نشنید، اگر در دل همیشه به یاد و فکر امت بود بخاطر عشقى بود که بهخداى امت داشت .

این روزها ایام سالگردوفاتحضرت محمد مصطفی(ص) است که بنای ستم و بیدادی را که بر فرزندان آدم می‌رفتبرانداخت و نوای خوش قسط و عدل را در جهان طنین‌‌افکن‌ ساخت بزرگمردی کهدر پیشگاه انسانیت سرود توحید سر داد، با ظهورش باعث شد پابرهنگان و آنانکهاربابان بیداد به استثمارشان کشانده‌ بودند، گوهر آزادگی و حریت را در آغوشبکشند و اینک در چهاردهمین قرن از ظهور  حضرت محمد مصطفی (ص) که جهان بشریبیدارتر و پرشورتراز پیش گردیده، ندای بلند توحید را که از گلوی پاک آخرین پیامبر خدابرخاسته بود هنوز در پهنه کره‌ خاکی طنین‌انداز است و امت او در روز وفاتش پیاموحدت خویش را در مأذنه‌های رفیع و شکوهمند اسلام به گوش جهانیان می‌رسانند.

غمبارترین لحظه تاریخ بشری در این روز این گونه رقم خورد که برترین خلق خدا این گونهخاک را به سمت افلاک بدرود گفت و جهانیان را عزادار خویشکرد رحلت پیامبر اکرم (ص) بی‌تردید بزرگترین مصیبت بر هستی بشریت بود وعالم انسانیبا رحلت جانگداز آن حضرت چیزی را از  دست داد که با مرگ هیچکس چنین مصیبتیاتفاق نخواهد افتاد عمق این حادثه غم‌انگیز ومصیبت فقدان پیامبر را کسانیدرک می‌کنند که بیشترین معرفت و شناخت را نسبت به شخصیت پیامبر داشته باشند و ایمان داشته باشند که از زمان آدم ابو البشر تا زمانی که اسرافیل در صور بدمد کسی به منزلت حضرت محمد (ص) نمیرسد و وجود اقدسش برای بشریت یگانه منبع فیض است و منجی آدمیان از ظلمات جهل و تعصب میباشد.

اگر بخواهیم از بزرگترین مصیبت تاریخ بشریت از اول هستی تا پایان جهان نام ببریم باید از رحلت جانگداز حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله) نام برد چرا که در روز رحلت پیامبر اسلام بزرگترین مصیبت برای جهان اسلام اتفاق افتاد و با وفات آن بزرگوار ریسمان اتصال بین خدا و انسان برای همیشه قطع شد ، زیراتا زمان حیات ایشان رابطه بین زمین و آسمان، انسان با خالق به وسیله وحیالهی توسط جبرئیل امین برقرار بود، اما بعد از وفات پیامبر اسلام این رابطهبا ارزش قطع گردید و مصیبت بزرگتر این بود که آن عزیز بسیار گرانقدر به خاطر رنج ها و مرارت هایش در برپایی دین اسلام زودتر رحلت کردند و چه بسا که اگر حداقل چند سال دیگر هم زنده میبودند راه طولانی رسیدن انسان به کمال معبود کوتاهتر از این میبود.

رحلت پیامبر (ص)؛ قطع ارتباط وحی با زمین و خسرانی عظیم و مصیبت بزرگ و فاجعه ی جبران ناپذیر برای بشریت بود مصیبت رحلت پیامبر(ص) نه تنها برای مؤمنانومحبان آن حضرت جانگداز بود ونه تنها عالم انسانیت وجهان بشری از فیض وجودآن خورشید هدایت ورحمت محروم و رابطه ی آسمان وزمین قطع گردید، بلکه همهموجودات در سوگ پیامبر (ص) نشستند ودر ودیوار وفرشتگان ملکوت اعلی ، نیزماتم زده وسوگوار این مصیبت عظمی شدند.

این ایام همچنین سالروزشهادتسبط اکبر پیامبر، امام حسن مجتبی(ع) ثمره ازدواج ابوتراب با ام ابیها است که در روزهای طوفانی صدر اسلام در کنار پدر بزرگوارش و نیز در دوران زمامداری کوتاه خودش از کیان اسلام ومسلمین دفاع کرد ولی نیرنگ منافقان و دشمنان اسلام در لباس دوستی دین وامارت مسلمین ،از کاسه زهرآگین دشمن خانگی بیرون آمد و دومینشهیدامامت به جهان اسلام تقدیم شد.

همچنین در ایام غم بار سالگرد شهادت غریبانه و مظلومانه امام علی بن موسی الرضا (ع) آن امام همام را اینگونه خطاب قرار می‌دهیم که ای امام غریب، ای قبله‌ آمال مشتاقان ، هنگامی که نقش گنبد پر نور تو در پرده‌ چشمانمان می‌افتد، آمیزه‌ای از احساس تعالی و شکوه در قلب‌‌هایمان می‌نشیند و حاصل این پیوند چیزی نیست جز روز افزون شدن آتش عشق ولایت تو که به مثابه‌ میراثی پر ارج در سینه‌هایمان جاوید شده‌ است.

یا رسول خدا حضرت محمد (ص) ای بهترین کسی که امروزه بدون هیچ چون و چرایی در قلب میلیون ها انسان جا گرفته ایبه ما عنایتى کن به این خستگان که جز آئین پاک تو چیزى نمیخواهند و جز به اشتیاق قرب الهى و محشور شدن در نزد تو جانهاشان آرام نمى گیرد یارسول خدا(ص) ما سوخته ایم و اینک در سالروز رحلت تو و شهادتفرزندان عزیزت امام حسن مجتبى و امام على بن موسى الرضا علیه السلام جز آبدیده چه داریم که نثار کنیم ، اى رسول حق، داغ دلهاى این مردان و زنان خستهرا مگر میشود جز با وجود یاد مقدس تو آرام کرد.

یا محمد مصطفی (ص)اى گرامیترین خلق نزد پروردگار، اى آفتاب جانبخش جهان، اى روح وجود عالم،براستى کدامین قلم است که از تو، به صورتى بایسته و شایسته یاد کند؟ آرى از رحلت تو چه بگوئیم و چه بنویسیم که براستى وصف این غم بزرگ، این رحلتجانگذار و وصف کبرى و داهیه عظمى در توان کدامین قلم و کدامین بیان است؟

تسلیت و تعزیت به مناسبت رحلت رسول خدا حضرت محمد صلی الله علیه و اله و سلم و شهادت جانسوز و دل خراش دومین اختر تابناک امامت و ولایت، سبط اکبر،محبوب مصطفی صلی الله علیه و آله ، جانشین علی مرتضی علیه السلام و نوردیده زهرا علیهاالسلام و شهادت امام هشتم امام غریب امام رضا (ع) به تمام مسلمین و شیعیان جهان تسلیت باد.

 نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » داریوش احمد رضا بهمنیار ( دوشنبه 91/10/18 :: ساعت 6:34 عصر )
»» لیست کل یادداشت های این وبلاگ

اسرائیلیان غاصب و آواره یهودی
تعریف ناقص از حقیقت لیبرال دموکراسی
مرز میان حق و باطل یک تار موست
اسرائیلیان غاصب و آواره یهودی
مرز میان حق و باطل یک تار موست
باید راه واقعی امام راحل را ادامه داد
تحمل عُسرت و تنگدستی
انقلاب اسلامی ایران نمادی از قدرت و اراده خداوند
برجام دندان دردِ ملت انقلابی ایران است
به حیرتیم که ای خاک پیر با برکت ، چقدر از دل سنگت جوان درآوردیم
برای مبارزه با ام الشیطان سلاحی دو دَم لازم است
[عناوین آرشیوشده]

>> بازدید امروز: 150
>> بازدید دیروز: 137
>> مجموع بازدیدها: 221739
» درباره من

منطقه و بیداری اسلامی
داریوش احمد رضا بهمنیار
سی سال قبل امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) از میان ما رفت با شکوهی بزرگ و بی نظیر، ما مردم ایران او را تشییع کردیم و این اندوهی بزرگ بر دل هایمان برجای گذاشت اندوهی برای ما و شادی برای او، چرا که مرگ حق است و بازگشت به سوی پروردگار، اما ما مردم ایران مومن ترین بنده خدا در زمان معاصر را از دست دادیم. همه ما روزی از این دنیا خواهیم رفت و بیشتر گناهان ما از آنجاست که این واقعیت بزرگ یعنی مرگ را فراموش می کنیم هزاران انسان از اول پیدایش آمدند که حال نشانی از آنان نیست برخی انسان ها به راه راست هدایت یافتند و برخی نه، چند صباحی دیگر قطعا هیچکدام از ما نیز در این دنیا نخواهیم ماند و به سرای دیگر خواهیم رفت پس باید بکوشیم در کار نیک که تنها چیزیست که با خود خواهیم برد و از تاریخ عبرت بگیریم که کسانی که از گذشتگان خود پند نگیرند خود عبرت دیگران خواهند شد. این که بر رفتن امام راحل بگرییم موجه است اما این تمام دِینِ امام راحل بر گردن ما نیست بلکه تداوم و ماندن در راه او که راه خداست اصل است اینک حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) رهبر عظیم الشأن مسلمانان جهان و جانشین امام راحل، راه او را که همان راه خداست را ادامه می دهند و مسلمانان همه عالم را بر زمین سرافراز خواهند ساخت تا نظام جمهوری اسلامی به عنوان یادگاری در تاریخ بشر از حکومت مقتدر الهی بر زمین باقی بماند. آمریکائیان می گویند تحریم هائی که علیه ایران به کار بردیم در تاریخ جهان بی سابقه است و هر کشوری را ظرف چند سال از پا در می آورد با منطق معمول حرف آنها درست است اما انقلاب اسلامی با خواست و اراده خداوند و بر اساس الهام او شکل گرفته و قرار نیست نشان دهنده حداکثر توان یک رژیم چپاولگر زورگو باشد بلکه برای نمایش عظمتِ قدرت پروردگار عالم شکل گرفته است، اینک زمانی است که خداوند لطف و رحمت خود را شامل انقلاب اسلامی ما کرده است تا نشانه هائی از عظمت خود را بر ما نمایان سازد، در آنجا که تدبیر عقل انسان و قدرت او به انتهای خود برسد عظمت اعجاز انقلاب اسلامی نمایان می شود، امروز خداوند می خواهد این انقلاب را به پیروزی برساند تا نمونه ای باشد از حکومت الهی بر زمین که با اعجاز او همراه شده است بزرگی از آن خداست و سپاس او را که هوشمندترین و مقرب ترین بندگانش را به رهبری ما گمارده است. باید راه واقعی امام راحل را ادامه داد

» پیوندهای روزانه

تابناک [2]
انتخاب [2]
پایگاه خبری انقلاب نیوز
شبکه اطلاع رسانی دانا
موسسه فرهنگی راسخون
نقل قول - وبلاگ نویسان خوزستانی
پایگاه خبری مشهد پیام [1]
شبکه خبری تحلیلی تیتر یک [1]
پایگاه خبری لنگر نیوز
ظهور
وب سایت خبری تحلیلی رصد [1]
وبلاگ نویسان خراسان رضوی [3]
سواد رسانه ای ایرانیان [1]
وبگاه جوان انقلابی [1]
پایگاه خبری شلمچه نیوز
[آرشیو(16)]

» فهرست موضوعی یادداشت ها
برجام برای برداشتن تحریم ها بوده . جریانی منحرف از انقلاب اسلامی . دل به عشق زنده می ماند عشق به امام خمینی (ره) . حضرت فاطمه (س) مصمم برای شهادت در تکلیفی الهی[-1] .
» آرشیو مطالب
پاییز 86
زمستان 1386
بهار 1387
مرداد 87
شهریور 87
تابستان 1387
خرداد 88
شهریور 89
آذر 89
دی 89
بهمن 89
اسفند 89
فروردین 90
اردیبهشت 90
خرداد 90
تیر 90
مرداد 90
شهریور 90
آبان 90
آذر 90
دی 90
بهمن 90
اسفند 90
فروردین 91
اردیبهشت 91
خرداد 91
تیر 91
مرداد 91
شهریور 91
مهر 91
آبان 91
آذر 91
دی 91
بهمن 91
اسفند 91
فروردین 92
اردیبهشت 92
خرداد 92
تیر 92
مرداد 92
شهریور 92
مهر 92
آبان 92
آذر 92
دی 92
بهمن 92
اسفند 92
اردیبهشت 93
فروردین 93
خرداد 93
تیر 93
مرداد 93
تابستان 93
پاییز 93
زمستان 93
تابستان 94
پاییز 94
زمستان 94
بهار 95
تابستان 95
پاییز 95
زمستان 95
بهار 96
تابستان 96
پاییز 96
زمستان 96
بهار 97
تابستان 97
پاییز 97
زمستان 97
بهار 98
تابستان 98
پاییز 98
زمستان 98
بهار 99

» لوگوی وبلاگ


» لینک دوستان
تابناک
خبرگزاری فارس
شبکه العالم
عمارنامه
پایگاه خبری فرهنگ نیوز
رجا نیوز
جام نیوز
پایگاه خبری فاش نیوز
پایگاه خبری بولتن نیوز
پایگاه تحلیل خبر باصر
پارس نیوز
مشرق نیوز
شبکه خبر
شبکه دانا
جوان انقلابی
خیبر آنلاین
ادیان نیوز
انقلاب نیوز
روایت نو
بسیج پرس

» صفحات اختصاصی

» لوگوی لینک دوستان» وضعیت من در یاهو
یــــاهـو
» طراح قالب