سفارش تبلیغ
صبا ویژن
هرگاه خداوند متعال بنده ای را دوست بدارد، مویه گری از اندوه را در قلبش قرار می دهد ؛ زیرا خداوند، هرقلب اندوهگین را دوست دارد [.رسول خدا صلی الله علیه و آله]
منطقه و بیداری اسلامی
 
 RSS |خانه |ارتباط با من| درباره من|پارسی بلاگ
»» امروز میان حاجت و اجابت در مشهدالرضا فاصله ای نیست

مشهد این روزها کران تا بی کران عالم عشق است اى غریب ترین غریب ها، در بارگاهت  میان حاجت و اجابت راهی نیست، کرامتت کرامت همایونیست و عطایت فراتر از قابلیت زائرانت.

دیر بازیست که دلهای عاشق را پناهگاهی، و این روزها خدا در مرقــد مطهر حضرت امام رضا(ع) خیلی نزدیک است، مشهد این روزها قبله گاه دل هاى مشتاق و عاشقان دلداده آن حضرت است، ای امام غریب ای حرم گل هشتم بوستان محمدی (ص) به حق که تو نقطه عطف و عزت شیعیان هستی.

یا امام رئوف در این روزها که هر کوی و برزن در عزای تو بوی غم و اندوه می‌دهد هنگامی ‌که زائر تو پا به حرم می‌گذارد و دیدگانش به گنبد طلا و گل دسته‌های حرم تو می‌افتد با چشمانی اشکبار دست ادب بر سینه گذاشته و زیر لب سلام می‌دهد یا ابن رسول الله ای آقای ما ای امام غریب به خوبی می‌دانم که همه ایرانیان و شیعیان مخلصت علاقه دارند این روز در کنار تو و دست در روی ضریح مقدست بگذارند تا دل‌های پر درد و شکسته خود را بی ‌واسطه با آقایشان تسلی بدهند.

زائر تو در این روز به اطراف خود که می‌نگرد سراسر عطوفت و  بخشش می‌بیند، او می‌خواهد از این خوان گسترده بهره‌ای برگیرد تا شاید مرهمی بر دل  زخمی و قلب شکسته اش باشد، زیرا اگر گناه‌کارترین هم باشی در این مکان راهی برایت تا  ابدیت باز است، آقا جان تو خود میزبان میلیون‌ها زائری هستی که به سوی تو  می‌شتابند، ما را نیز شفاعت کن، زائرانت میخواهند با زیارتت و نوای نقاره‌خانه حرم تو آرام گیرند و با  آب سقاخانه ات، سلام و صلواتی بر حسین (ع) و یارانش فرستاده و از تو طلب شفا کنند.

اى ضامن هر چه نیاز و حاجتی و اى امام رئوف، ما را از سقاخانه لطفت سیراب کن، زائرانت خود را به پنجره نگاه تو آویخته اند و چشم هاى آغشته به رازشان را به ضریح تو دوخته اند، ای هشتمین دردانه زهرا (س) امروز عمارت بلند آوازه توس غربت است و بر بالاى این بناى شهیر، کبوترى نیست که نالان نباشد، بر بالاى این بناى غریب، آسمان نیز به اشک ریزى ابرها تن داده است.

یا غریب ‌الغربا، در ایام شهادت تو همه شهرهای ایران و شهر مشهد مقدس یکپارچه سیاه پوش و غرق در ماتم و عزا است، می‌دانی عشق به تو نه تنها با رگ و پوست مردم ایران عجین شده بلکه سبب شده تا دلدادگان تو از دیگر کشورها در این روز رو به سوی تو کنند، در این روزها مشهدالرضا حال و هوای دیگری دارد و عطر ولایت تو ای امام غریب کوچه پس کوچه‌های شهر را مدهوش کرده است.

سلام بر تو ای عصمت هشتم! کوچه های توس، هنوز بوی عطرآگین تو را می دهد و آوای غریب ملائک هنوز در طواف حریم کبریایی ات به گوش می رسند، سلام بر تو ای خورشید تابان خراسان، سلام بر تو که مهربانی هایت از شمار زائران انبوهت بسیار بیشتر است.

یا امام رضا حنجره نورانى ات، جرعه نوش سم ستم سیه دلان شده است و طنین هق هق زائرانت تا قیامت، گلوى سوخته ات را یاد مى کند، یا امام رضا امروز خراسان بوی مدینه میدهد، خراسان غمی بزرگ در سینه دارد، و ما همراه با کبوتران حرمت، محزون و گریان دل را به دور بارگاه تو پر مى دهیم تا با زمزمه ملائک همراه شویم یا امام رضا امروز، نه تنها خیابان هاى خراسان که تمام رگ هاى عاشقانت، به گلدسته و رواقت ختم مى شود.

هر وقت خواستم چیزی بگویم خجالت کشیدم بیان کنم، ابهت حرمتت، زیبایی بارگاهت،تقدس نگاهت مرا از گفتن حرفم عاجز کرده است، چقدر زیباست گنبد زرد طلایی ات که از دور حکایت می کند در این شهر عزیزی مهماناست.

 یا حضرت ثامن­الائمه(ع) از میان ائمه ­معصومین(ع) فقط تو به عنوان امام غریب مشهور و معروف شده­ ای و این گلدسته و گنبد و این سیل جمعیت و زائرانت با هر آنچه از آه و ناله و اشک دارند، بیشتر موجب رفع غربت حضرتت شده است.

یا علی بن موسی الرضا (ع) آنگاه که نگاهم به بارگاه ملکوتی­ ات متبرّک می­شود و عاشقان حضرتت را در حرم مطهر می­بینم که «السَّلَامُ عَلَیْکَ یَا غَرِیبَ الْغُرَبَاءِ» را زمزمه میکنند، و در غربت تو ای امام­ رضا (ع) نوحه سر می دهند، به یاد ائمه بقیع و غربت قبور مبارکشان می­افتم

یا امام رئوف اذن ورود به کربلا با امضای تو صادر می شود، امام رضای غریب، ای جان عزیز دل زهرا (سلام اله علیها) بیا ضامن ما شو،ای ضامن آهو جان مادرت زهرا (س) دستم را بگیر، مرا کربلایی کن، عاشق و شیدای حسین کن.

امروز که ما در آخرین روز ماه صفر در حزن و اندوه شهادت مظلومانه و غریبانه امام رضا (ع) گل هشتم بوستان محمدی (ص) هستیم، جامعه ایرانی با عزاداری و سینه زنی بر هشتمین اختر آفرینش می روند تا این ماه را بدرود بگویند.

 نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » داریوش احمد رضا بهمنیار ( جمعه 91/10/22 :: ساعت 6:20 عصر )
»» لیست کل یادداشت های این وبلاگ

اسرائیلیان غاصب و آواره یهودی
تعریف ناقص از حقیقت لیبرال دموکراسی
مرز میان حق و باطل یک تار موست
اسرائیلیان غاصب و آواره یهودی
مرز میان حق و باطل یک تار موست
باید راه واقعی امام راحل را ادامه داد
تحمل عُسرت و تنگدستی
انقلاب اسلامی ایران نمادی از قدرت و اراده خداوند
برجام دندان دردِ ملت انقلابی ایران است
به حیرتیم که ای خاک پیر با برکت ، چقدر از دل سنگت جوان درآوردیم
برای مبارزه با ام الشیطان سلاحی دو دَم لازم است
[عناوین آرشیوشده]

>> بازدید امروز: 109
>> بازدید دیروز: 121
>> مجموع بازدیدها: 221193
» درباره من

منطقه و بیداری اسلامی
داریوش احمد رضا بهمنیار
سی سال قبل امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) از میان ما رفت با شکوهی بزرگ و بی نظیر، ما مردم ایران او را تشییع کردیم و این اندوهی بزرگ بر دل هایمان برجای گذاشت اندوهی برای ما و شادی برای او، چرا که مرگ حق است و بازگشت به سوی پروردگار، اما ما مردم ایران مومن ترین بنده خدا در زمان معاصر را از دست دادیم. همه ما روزی از این دنیا خواهیم رفت و بیشتر گناهان ما از آنجاست که این واقعیت بزرگ یعنی مرگ را فراموش می کنیم هزاران انسان از اول پیدایش آمدند که حال نشانی از آنان نیست برخی انسان ها به راه راست هدایت یافتند و برخی نه، چند صباحی دیگر قطعا هیچکدام از ما نیز در این دنیا نخواهیم ماند و به سرای دیگر خواهیم رفت پس باید بکوشیم در کار نیک که تنها چیزیست که با خود خواهیم برد و از تاریخ عبرت بگیریم که کسانی که از گذشتگان خود پند نگیرند خود عبرت دیگران خواهند شد. این که بر رفتن امام راحل بگرییم موجه است اما این تمام دِینِ امام راحل بر گردن ما نیست بلکه تداوم و ماندن در راه او که راه خداست اصل است اینک حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) رهبر عظیم الشأن مسلمانان جهان و جانشین امام راحل، راه او را که همان راه خداست را ادامه می دهند و مسلمانان همه عالم را بر زمین سرافراز خواهند ساخت تا نظام جمهوری اسلامی به عنوان یادگاری در تاریخ بشر از حکومت مقتدر الهی بر زمین باقی بماند. آمریکائیان می گویند تحریم هائی که علیه ایران به کار بردیم در تاریخ جهان بی سابقه است و هر کشوری را ظرف چند سال از پا در می آورد با منطق معمول حرف آنها درست است اما انقلاب اسلامی با خواست و اراده خداوند و بر اساس الهام او شکل گرفته و قرار نیست نشان دهنده حداکثر توان یک رژیم چپاولگر زورگو باشد بلکه برای نمایش عظمتِ قدرت پروردگار عالم شکل گرفته است، اینک زمانی است که خداوند لطف و رحمت خود را شامل انقلاب اسلامی ما کرده است تا نشانه هائی از عظمت خود را بر ما نمایان سازد، در آنجا که تدبیر عقل انسان و قدرت او به انتهای خود برسد عظمت اعجاز انقلاب اسلامی نمایان می شود، امروز خداوند می خواهد این انقلاب را به پیروزی برساند تا نمونه ای باشد از حکومت الهی بر زمین که با اعجاز او همراه شده است بزرگی از آن خداست و سپاس او را که هوشمندترین و مقرب ترین بندگانش را به رهبری ما گمارده است. باید راه واقعی امام راحل را ادامه داد

» پیوندهای روزانه

تابناک [2]
انتخاب [2]
پایگاه خبری انقلاب نیوز
شبکه اطلاع رسانی دانا
موسسه فرهنگی راسخون
نقل قول - وبلاگ نویسان خوزستانی
پایگاه خبری مشهد پیام [1]
شبکه خبری تحلیلی تیتر یک [1]
پایگاه خبری لنگر نیوز
ظهور
وب سایت خبری تحلیلی رصد [1]
وبلاگ نویسان خراسان رضوی [3]
سواد رسانه ای ایرانیان [1]
وبگاه جوان انقلابی [1]
پایگاه خبری شلمچه نیوز
[آرشیو(16)]

» فهرست موضوعی یادداشت ها
برجام برای برداشتن تحریم ها بوده . جریانی منحرف از انقلاب اسلامی . دل به عشق زنده می ماند عشق به امام خمینی (ره) . حضرت فاطمه (س) مصمم برای شهادت در تکلیفی الهی[-1] .
» آرشیو مطالب
پاییز 86
زمستان 1386
بهار 1387
مرداد 87
شهریور 87
تابستان 1387
خرداد 88
شهریور 89
آذر 89
دی 89
بهمن 89
اسفند 89
فروردین 90
اردیبهشت 90
خرداد 90
تیر 90
مرداد 90
شهریور 90
آبان 90
آذر 90
دی 90
بهمن 90
اسفند 90
فروردین 91
اردیبهشت 91
خرداد 91
تیر 91
مرداد 91
شهریور 91
مهر 91
آبان 91
آذر 91
دی 91
بهمن 91
اسفند 91
فروردین 92
اردیبهشت 92
خرداد 92
تیر 92
مرداد 92
شهریور 92
مهر 92
آبان 92
آذر 92
دی 92
بهمن 92
اسفند 92
اردیبهشت 93
فروردین 93
خرداد 93
تیر 93
مرداد 93
تابستان 93
پاییز 93
زمستان 93
تابستان 94
پاییز 94
زمستان 94
بهار 95
تابستان 95
پاییز 95
زمستان 95
بهار 96
تابستان 96
پاییز 96
زمستان 96
بهار 97
تابستان 97
پاییز 97
زمستان 97
بهار 98
تابستان 98
پاییز 98
زمستان 98
بهار 99

» لوگوی وبلاگ


» لینک دوستان
تابناک
خبرگزاری فارس
شبکه العالم
عمارنامه
پایگاه خبری فرهنگ نیوز
رجا نیوز
جام نیوز
پایگاه خبری فاش نیوز
پایگاه خبری بولتن نیوز
پایگاه تحلیل خبر باصر
پارس نیوز
مشرق نیوز
شبکه خبر
شبکه دانا
جوان انقلابی
خیبر آنلاین
ادیان نیوز
انقلاب نیوز
روایت نو
بسیج پرس

» صفحات اختصاصی

» لوگوی لینک دوستان» وضعیت من در یاهو
یــــاهـو
» طراح قالب