سفارش تبلیغ
صبا ویژن
از دانشمندان پیروی کنید که آنان چراغ های دنیا و آخرت اند . [پیامبر خدا صلی الله علیه و آله]
منطقه و بیداری اسلامی
 
 RSS |خانه |ارتباط با من| درباره من|پارسی بلاگ
»» خجسته میلاد اشرف الانبیاء مبارک

سالروز میلاد پیامبر اعظم حضرت محمد (ص) این اشرف و خاتم الانبیاء، خجسته ترین و نشاط بخش ترین خبری است که عالم بشریت از ابتدای خلقت تا انتهای هستی متاثر از آن بوده است، میلاد پیامبر اعظم(ص)، میلاد امید انسان به آینده، و نورافشانی به ظلمات زندگی است، و دستاورد بزرگ آن، هویت یابی الهی و شناخت فطرت انسانی است و در محضر چنین مولودی است که همچون ریسمان هدایت الهی، ضامن اتصال بشر به خالق هستی است، و راه رسیدن انسان به معبود خویش است.

هفدهم ربیع الاول سالروز میلاد ختمی مرتبت، پیامبر اعظم، حضرت محمد بن عبدالله(صلی الله علیه و آله وسلم) است، مولود مبارکی که اراده الهی برای مبارزه بی زوال با جاهلیت و شرک و ظلم و تباهی پا به جهان گذاشت و جهان را در احاطه کامل خویش گرفت و پرچم دار سعادت نهایی انسان شد، و انسان را از ظلمات جهل و فساد و ظلم به سوی نور و ایمان و عدالت حرکت داد و تجلی بخش غلبه حق بر باطل شد.

در روزگاری که کرامت انسانی به تاراج قومیت می‌رفت، و در آن زمان که عبودیت را عفریت جهالت به برهوت شرک رانده بود، و آن زمان که شکوفه‌ دخترکان عاطفه ناشکفته در گور نخوت دفن می‌شدند، و شعر و شراب و شهوت، متاع بازارها بود، یاابن رسول الله آمدی، با دست‌هایی از بوی بهشت، با نگاهی به وسعت عشق و تبسمی ‌به زیبایی محبت، و هدیه‌ای آوردی به گران قدری توحید و چه پر بها بود هدیه ات و قدم و نفست.

حضرت محمد (ص) این مولود بسیار مبارک در زمانی پا به جهان گذاشت که سیاهی و ظلمت آنچنان خورشید روشنائی و عدالت را در جهان بلعیده بود که زندگی انسان، تعبیری جز تسلیم و اسارت نداشت، و انسان، قربانی مطلق فساد فراگیری بود که از سوی حاکمان زر و زور و تزویر بر جوامع بشری حاکم بود، روزگاری که میوه اش فتنه و خوراکش مردار بود، سایه های ترس شانه های مردگان را می لرزاند، تازیانه ستم، عاطفه ها را از چهره ها می سترد، تاریکی در اعماق تن انسان زوزه می کشید و دخترکان بی گناه در خاک سرد، زنده به گور می شدند، و در این هنگام بود که حضرت محمد (ص) رسول خدا بر چکاد کوه نور ایستاد و زمین در زیر پاهای او استوار گردید.

هفدهم ربیع الاول روز میلاد پر برکت خاتم الانبیاء، محمد مصطفی (ص) است، و اکنون هنگامه نوید سپری شدن زمستان سرد و سیاه جاهلیت رسیده است، و طبیعت خشک و بی روح جزیرة العرب در انتظار رسیدن به سرسبزی   روز هفدهم ربیع الاول لحظه شماری می کند، آبشار زلال نبوت برسرزمین دل های عطشناک و تفتیده،  جان می بخشد، و کویری که در باور خود به جز خار و خاشاک  ندیده است، اینک خرمی و  تازگی و ترنم آوای فرشتگان را تجربه می کند.   

عزیزی می آید و با آمدنش،شعر بشریتشعور می یابد، آسمان هستی به یک باره بهنور می نشیند، زندگی با آمدن او حیاتی دیگر و و تولدی دوباره می یابد و جان های خسته و آواره بانغمه ی دلنشین با شعار توحید به سرمنزل مقصود فراخوانده میشوند، تا در افق تابناک یکتا پرستی، آرام و قرار گیرند.

در روز مبارکو خجسته‌ هفدهم ربیع الاول، حبیبی می آید که طبیب دل است، و عطر دل انگیز گل واژه های کلام او ملک و ملکوترا به رایحه یتوحید کلمه، وکلمه توحیدی معطر می سازد، آری، هنوز هم فرمان مطاع او مسلمانان را به میثاقاخوت دعوت می کند، و بشریت را به همزیستی مسالمت آمیز فرا میخواند، ایامخجسته ی نخستین بهار (ربیع الاول) نقطه ی عطف هستی، و رمز و راز همبستگی است، چرا کهمحمد (ص) شمع جمع آفرینش است.       

وجود ذی قیمت آخرین سفیر الهی، این ستاره پر برکت، از بدو تولد تا روز قیامت، تجلی خیر و برکت و عنایت است، که همواره به انسان اعطاء می گردد، و اسلام ناب محمدی (ص) که انقلاب و نظام ما نیز محصول و عصاره چنین کیمیایی است، یکبار دیگر ثابت کرد که این نور عظیم معنوی،پایان ناپذیر، لایزال و همیشه نقش آفرین است.

این میلاد خجسته و سراسر نورانی، که متقارن با میلاد عشق آفرین رئیس مذهب جعفری امام جعفر صادق(ع) نیز می باشد، بشارت شکل گیری امت واحده ای است که تشکیل دهنده و موسس حکومت جهانی اسلام در آخرالزمان به امامت و رهبری یگانه عدالت گستر گیتی، منجی عالم بشریت، صاحب الزمان، حضرت ولی عصر، امام مهدی موعود(عج) هستند.

میلاد خجسته و مبارک گل خوش بوی آمنه، سراج، منیر ونور بخش دیده افلاکیان و خاکیان حضرتمحمدمصطفیصلی الله علیه و آله و سلموولادت با سعادت ششمین خورشید پر فروغ آسمان عصمت و امامت، امام صدق و صفا، فاتح قلههای علم و دانش و بزرگ پرچمدار شیعه راستین علوی حضرت امامجعفر صادقعلیهالسلام این دو مناسبت ارزشمند را به ساحت مقدس امام عصر (ارواحنا له الفدا) و به شما و تمامی مسلمانان و رهروان راستین آستان هدایت تبریک و تهنیت می گوییم و بر شما مبارکباد.

 نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » داریوش احمد رضا بهمنیار ( شنبه 91/11/7 :: ساعت 2:1 صبح )
»» لیست کل یادداشت های این وبلاگ

اسرائیلیان غاصب و آواره یهودی
تعریف ناقص از حقیقت لیبرال دموکراسی
مرز میان حق و باطل یک تار موست
اسرائیلیان غاصب و آواره یهودی
مرز میان حق و باطل یک تار موست
باید راه واقعی امام راحل را ادامه داد
تحمل عُسرت و تنگدستی
انقلاب اسلامی ایران نمادی از قدرت و اراده خداوند
برجام دندان دردِ ملت انقلابی ایران است
به حیرتیم که ای خاک پیر با برکت ، چقدر از دل سنگت جوان درآوردیم
برای مبارزه با ام الشیطان سلاحی دو دَم لازم است
[عناوین آرشیوشده]

>> بازدید امروز: 134
>> بازدید دیروز: 137
>> مجموع بازدیدها: 221723
» درباره من

منطقه و بیداری اسلامی
داریوش احمد رضا بهمنیار
سی سال قبل امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) از میان ما رفت با شکوهی بزرگ و بی نظیر، ما مردم ایران او را تشییع کردیم و این اندوهی بزرگ بر دل هایمان برجای گذاشت اندوهی برای ما و شادی برای او، چرا که مرگ حق است و بازگشت به سوی پروردگار، اما ما مردم ایران مومن ترین بنده خدا در زمان معاصر را از دست دادیم. همه ما روزی از این دنیا خواهیم رفت و بیشتر گناهان ما از آنجاست که این واقعیت بزرگ یعنی مرگ را فراموش می کنیم هزاران انسان از اول پیدایش آمدند که حال نشانی از آنان نیست برخی انسان ها به راه راست هدایت یافتند و برخی نه، چند صباحی دیگر قطعا هیچکدام از ما نیز در این دنیا نخواهیم ماند و به سرای دیگر خواهیم رفت پس باید بکوشیم در کار نیک که تنها چیزیست که با خود خواهیم برد و از تاریخ عبرت بگیریم که کسانی که از گذشتگان خود پند نگیرند خود عبرت دیگران خواهند شد. این که بر رفتن امام راحل بگرییم موجه است اما این تمام دِینِ امام راحل بر گردن ما نیست بلکه تداوم و ماندن در راه او که راه خداست اصل است اینک حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) رهبر عظیم الشأن مسلمانان جهان و جانشین امام راحل، راه او را که همان راه خداست را ادامه می دهند و مسلمانان همه عالم را بر زمین سرافراز خواهند ساخت تا نظام جمهوری اسلامی به عنوان یادگاری در تاریخ بشر از حکومت مقتدر الهی بر زمین باقی بماند. آمریکائیان می گویند تحریم هائی که علیه ایران به کار بردیم در تاریخ جهان بی سابقه است و هر کشوری را ظرف چند سال از پا در می آورد با منطق معمول حرف آنها درست است اما انقلاب اسلامی با خواست و اراده خداوند و بر اساس الهام او شکل گرفته و قرار نیست نشان دهنده حداکثر توان یک رژیم چپاولگر زورگو باشد بلکه برای نمایش عظمتِ قدرت پروردگار عالم شکل گرفته است، اینک زمانی است که خداوند لطف و رحمت خود را شامل انقلاب اسلامی ما کرده است تا نشانه هائی از عظمت خود را بر ما نمایان سازد، در آنجا که تدبیر عقل انسان و قدرت او به انتهای خود برسد عظمت اعجاز انقلاب اسلامی نمایان می شود، امروز خداوند می خواهد این انقلاب را به پیروزی برساند تا نمونه ای باشد از حکومت الهی بر زمین که با اعجاز او همراه شده است بزرگی از آن خداست و سپاس او را که هوشمندترین و مقرب ترین بندگانش را به رهبری ما گمارده است. باید راه واقعی امام راحل را ادامه داد

» پیوندهای روزانه

تابناک [2]
انتخاب [2]
پایگاه خبری انقلاب نیوز
شبکه اطلاع رسانی دانا
موسسه فرهنگی راسخون
نقل قول - وبلاگ نویسان خوزستانی
پایگاه خبری مشهد پیام [1]
شبکه خبری تحلیلی تیتر یک [1]
پایگاه خبری لنگر نیوز
ظهور
وب سایت خبری تحلیلی رصد [1]
وبلاگ نویسان خراسان رضوی [3]
سواد رسانه ای ایرانیان [1]
وبگاه جوان انقلابی [1]
پایگاه خبری شلمچه نیوز
[آرشیو(16)]

» فهرست موضوعی یادداشت ها
برجام برای برداشتن تحریم ها بوده . جریانی منحرف از انقلاب اسلامی . دل به عشق زنده می ماند عشق به امام خمینی (ره) . حضرت فاطمه (س) مصمم برای شهادت در تکلیفی الهی[-1] .
» آرشیو مطالب
پاییز 86
زمستان 1386
بهار 1387
مرداد 87
شهریور 87
تابستان 1387
خرداد 88
شهریور 89
آذر 89
دی 89
بهمن 89
اسفند 89
فروردین 90
اردیبهشت 90
خرداد 90
تیر 90
مرداد 90
شهریور 90
آبان 90
آذر 90
دی 90
بهمن 90
اسفند 90
فروردین 91
اردیبهشت 91
خرداد 91
تیر 91
مرداد 91
شهریور 91
مهر 91
آبان 91
آذر 91
دی 91
بهمن 91
اسفند 91
فروردین 92
اردیبهشت 92
خرداد 92
تیر 92
مرداد 92
شهریور 92
مهر 92
آبان 92
آذر 92
دی 92
بهمن 92
اسفند 92
اردیبهشت 93
فروردین 93
خرداد 93
تیر 93
مرداد 93
تابستان 93
پاییز 93
زمستان 93
تابستان 94
پاییز 94
زمستان 94
بهار 95
تابستان 95
پاییز 95
زمستان 95
بهار 96
تابستان 96
پاییز 96
زمستان 96
بهار 97
تابستان 97
پاییز 97
زمستان 97
بهار 98
تابستان 98
پاییز 98
زمستان 98
بهار 99

» لوگوی وبلاگ


» لینک دوستان
تابناک
خبرگزاری فارس
شبکه العالم
عمارنامه
پایگاه خبری فرهنگ نیوز
رجا نیوز
جام نیوز
پایگاه خبری فاش نیوز
پایگاه خبری بولتن نیوز
پایگاه تحلیل خبر باصر
پارس نیوز
مشرق نیوز
شبکه خبر
شبکه دانا
جوان انقلابی
خیبر آنلاین
ادیان نیوز
انقلاب نیوز
روایت نو
بسیج پرس

» صفحات اختصاصی

» لوگوی لینک دوستان» وضعیت من در یاهو
یــــاهـو
» طراح قالب