سفارش تبلیغ
صبا ویژن
بر دانشجوست که نفسش را به جستجوی دانش عادت دهد و از فرا گرفتن آن ملول نگردد و آنچه را فرا گرفته بسیار نشمارد . [امام علی علیه السلام]
منطقه و بیداری اسلامی
 
 RSS |خانه |ارتباط با من| درباره من|پارسی بلاگ
»» مادر پهلو شکسته، دل های شکسته ما را دریاب

وجود مبارک حضرت فاطمه علیهاالسلام تنها یک تفکر یا تصور یک حقیقت حیات بخش نیست بلکه تجسمی عینی و زنده از برکت بسیار ارزشمند خداوند بر انسان است اگر تا قبل از حضور ایشان در عالم خاکی انسان معناگرا مجبور بود گوشه‌هایی از نعمت یک زن مقدس را در اسطوره‌ها، الهه‌ها و افسانه‌ها جستجو کند یا متوسل به پاکدامنی حضرت مریم(ع) یا خردمندی آسیه و وفاداری سارا بشود، بعد از تجسم خاکی و عینی حضرت فاطمه الزهرا (سلام اله علیها) برای انسان کمال‌گرا یک الگوی زنده و جاوید پدید آمد و آن شخصیتی والا به نام فاطمه (سلام اله علیها) دختر رسول اکرم بود که در دامان مادری بزرگ شده بود که حضرت محمد (صلوات الله علیه) از آن دامان به معراج رفته بود.

آن خانه نمی‌دانم آن شب به چه قدرتى بر پاى ایستاده بود، آن مدینه چه مدینه‌اى بود که توانست چنین مصیبتى را تاب آورد و در هم نشکند، آن چه قبرستانى بود که سرچشمه عصمت را در خود فرو برد و دم بر نیاورد، آن چه خاکى بود که به خود جرأت داد، بین فاطمه و على جدایی بیندازد؟ مگر نه زهرا، والاترین محبوبه خداوند بود و خدا به بهانه وصلتش فرموده بود: «احبّ النساء الی» مگر نه رضاى خداوند در گرو رضایت مرضیه بود و غضب خداوند در گرو خشم او؟ مگر نه فاطمه، محور کسا بود و بقیه وابستگان او؟ مگر نه صدیقه کبری، راز آفرینش زن بود، بهانه خلقت نسوان؟ مگر نه فاطمه شبیه‌ترین بود به رسول خدا؟ و مگر نه فاطمه، پاره جگر پیامبر بود و عزیز مسلم خداوند جل و علا؟.

یا مادر جان ما بعنوان یک شیعه چطور میتوانیم آن طور که باید صدای حقانیت و مظلومیت شما را به دنیا برسانیم، ای سرور و سیده دو عالم اینک 1400سال است مظلومیت شیعه را روی شانه های ناتوان خود احساس میکنیم و شرمنده از اینکه کاری نمیتوانیم انجام بدهیم در همین روزها بود که فشار سخت و ضربات روحی و جسمی و پی در پی بدن و روح شما را مورد هجوم ساخته بود و شما را در هم شکسته و شما بیمار گشته بودید و حزن و اندوه بر هستی تان فرو رفته بود کمی پس از وفات پدر گرامی تان زندگی را بدرود گفتید پس یا فاطمه جان (س) یا زهرای مرضیه شهادت می دهیم تو مطهره شهیده خاندان نبوت هستی و به سبب ستم ابوبکر و عُمر بن خطاب به شهادت رسیده ای .         

یا فاطمه جان (س) این ستمی که بر شما روا داشته اند زخم کهنه ای است که در دل ماست و دلهای ما را پیر میکند  و یاد آوری اش روح ما را آزار می دهد و ما اینک برای وحدت مسلمانان فقط سکوت میکنیم چرا که شیعه تابع است و وظیفه تابعین به دستور ولی امرشان در بعضی مواقع سکوت است ، ولی ای بوی گل محمدی ای سرور زنان جهان در دو عالم یا ام ابهیا یا ام المومنین یا زهرای صدیقه انشالله فرزندت و آقایمان حضرت مهدی موعود ( عج الله تعالی فرجه الشریف) خواهد امد و روزی خواهد رسید که ستمکاران جزای خویش را ببیند و وعده الهی محقق خواهد شد وسیع الذین ظلمو ای منقلب ینقلبون (و به زودی ستمکاران خواهند دانست که چگونه زیر و زبر میشوند و به زودی نزد ما می آیند).

رسول خدا:

اللهم العن من ظلمها و عاقب من غصبها و أذل من أذلها و خلّد فی النار من ضرب جنبها حتی ألقت ولدها، فتقول الملائکة: آمین

خدایا! لعنت کن هر کس به فاطمه ظلم کرده، و مجازات کن کسی که حقش را غصب کرده، و ذلیل کن هر کس که زمینه ذلت او را فراهم کرده و آنها را در آتش خودت جاودانه نگهدار، حضرت زهرا پیوسته ابوبکر و عمر را نفرین میکردند و تا آخر عمر با آنها حرف نزدند و درکتب معتبر شیعه و سنی این حدیث آمده که خداغضب میکند به غضب فاطمه، شاهد و سندیت این جنایت ابوبکر و عمر این است که مورخان آورده اند که فاطمه از دنیا رفت و درآن هنگام بر ابوبکر و عمر غضبناک بود، و پیامبر در احادیث متعددی فرموده است:«ان الله یرضی لرضا فاطمة ویغضب لغضبها؛خداوند از رضایت فاطمه خشنود و از غضب او غضبناک میشود و شما ای مردم نیک میدانید که سرنوشت کسی که خداوند بر او خشم گرفته چه خواهد بود.

یا علی جان (ع) به ما داغدارانت بگو قبر پرستویت کجاست پرستویی که برای دفاع از ولایت و امامت پسر شش ماهه اش را بهر یاری حیدر داد، یا فاطمه جان (س) ای فدایی حیدر وقتی در بین آن در و دیوار خناسان قرار گرفته بودی آیا به یاد می آوردی روزهایی را که مادرت سرور جوانان بهشت با پای پیاده برای رسول خدا در غار حرا غذا میبرد؟ به طوری که پاهای آن بزرگوار همیشه تاول زده بود آیا به یاد داری که جبرئیل سلام خداوند را به حضرت محمد میداد تا به مادرت حضرت خدیجه و به شما برساند؟

یا رسول خدا (ص) آیا اجر غم خوردن های حریص گونه ات برای هدایت خلق اجرش روی کبود آن گل صد برگ خوش بویت حضرت زهرای اطهر با دستان تازیانه خورده اش بود؟ یا زهرای مرضیه (س) تو که در آیینه زخم‌ها و داغ‌ها و در هجران پدر غریبانه زیستی و در وداع شبانه‌ات با پهلویی شکسته، خانه گلین را به امید آغوش بهشتی پدر ترک گفتی و چه خوب گفتی وقتی که وصیت کردی که شبانه دفن شوی تا مظلومیّتت در طول تاریخ جاودان بماند و یک علامت سوال بزرگ در تاریخ ایجاد کردی برای روسیاهانی همچون خلفای اول و دوم که دختر پیامبر را شهید کردند و بچه داخل شکم اش را سقط کردند ثبت شود.

چه ظلم‌ها که بر تو نرفته بود، چه حق‌ها که از تو تضییع نگشته بود و چه حقایقى که در مقابل دیدگان تو تحریف نشده بود و تو ای حبیب و دخت پیامبر خدا (س) چه خوب که این اعتراض افشاگرانه را بر پیشانى تاریخ حک کردى و دشمن را بر کرسى رسوایى جاودانه نشاندی، بارى این اعتراض تو در تشییع شبانه‌ات و در مخفى کردن قبرت، اگرچه تاریخ را از تحریف مصون می‌داشت و هرچند فریاد تظلم تو را بر جهانیان تا ابد طراوت می‌بخشید، اما سنگین‌ترین غم شیعیان تو گشت و عظیم‌ترین درد اسلام و بزرگ‌ترین اندوه انسانیت شد.

همان على که مأمور به سکوت بود، همان على که شمشیر را به رغم کارسازى و برندگى در نیام پسندیده بود، همان على که سخت‌ترین جنایات تاریخ را تاب آورده و دم برنیاورده بود، چه شد که در حمایت از این اعتراض شکوهمند تو، بر بالاى بقیع ایستاد، شمشیر از نیام کشید و دشمن را تهدید به جارى کردن سیل خون بر زمین کرد؟

برای همین اعتراض تو به غاصبان خلافت بود که حضرت علی (ع) در حمایت از این اعتراض افشاگرانه و شکوهمندت، بر بالاى بقیع ایستاد، شمشیر از نیام کشید عمر را بر زمین زد و دماغ او را به خاک مالید و دشمن را تهدید به جارى کردن سیل خون بر زمین کرد که ابوبکر و بقیه بارها علی را به پیامبر (ص) و فاطمه (س) قسم دادند تا عمر را رهایش کند؟

یا فاطمه جان (سلام اله علیه) مظلومیتت آنچنان بر وجود تو سایه افکنده است که یادت، بی‌اراده و ناگزیر، آتش بر خرمن وجود می‌افکند و خاطره‌ات، بغض را در گلو می‌شکند در آن خانه کوچک تو، رازى به وسعت تاریخ نهفته است چنان مظلومیتى بر آن خانه کوچک سایه افکنده و چنان زخمى بر آن جگر تاریخ نشسته است که هیچ حادثه‌اى نمی‌تواند دل‌هاى شیعیان، طواف‌کنندگان آن حرم خداوند را مسرور کند دخت گرامی رسول خدا یا زهرای مرضیه (س) شهادت می دهیم پس از رحلت پدر بزرگوارت رسول خدا (ص) آنچه ندیدى آرامش بود و آنچه نیافتى مجالى براى فریاد زدن بود.

هر چه بود اشک‌هاى على و حسنین و زینبین بود و لرزش گونه‌هاى على به هنگام شست و شوى پیکر مطهر تو ای مظلوم بزرگ‌ترین جنایت تاریخ یا فاطمه جان (س) تو مظلوم بزرگ‌ترین جنایت تاریخ واقع گشته‌ای و صبر لایتناهى خدا در جانکاه‌ترین حادثه آفرینش در تو به تجلى نشسته است آنچه جانسوز است، صبر توست در مصائب على و صبر على است در مصائب تو و خدا را شاهد میگیریم ای زهرای طاهره (س) از همه دردناک تر، تشییع شبانه و مظلومانه پیکر تو بوده است.

یا فاطمه جان (س) گریه‌هاى دادخواه و اشک‌هاى ظلم‌برانداز شماست که بغض را در گلویمان می‌شکند و جگرمان را آتش می‌زند بغض مان را با خود به کجا می‌توانیم ببریم، ای ام ابیها ما که قبرى براى شما نمی‌شناسیم کجا می‌توانیم عقده دل بگشایم ، کجا گریه کنند عاشقان تو بر مصائب تو؟ کجا اشک بریزند دلدادگان تو بر مظلومیت تو و کجا ضجه بزنند فرزندان تو در فقدان تو؟ و این است مظلومیت تو و به تبع آن، مظلومیت شیعیان توست.

از همین روست که فاطمه علیهاالسلام را ناموس و علت هستی می‌دانند اگر فاطمه علیها اسلام پا به جهان فانی نگذاشته بود و خاک هبوط را به قدوم خود مبارک نمی‌کرد، دیگر برای پیروانش هدفی وجود نداشت تا برای آن به شهادت برسند و جهاد کنند جهانیان با توسل به اوست که توکل به احد را می‌آموزند و از نور هدایت ایشان است که برکت زندگی دنیایی درک می‌شود.

بنابراین بی‌دلیل نیست که بعد از درگذشت ملکوتی ایشان، بشریت، سرگشته به دنبال مرهمی است تا زخم نبود روح بخش ایشان را در عالم فانی التیام بدهد، امروز شاهد تلاش انسان‌های پاکی هستیم که به دنبال معنویت فاطمه علیهاالسلام در رفتار روزمره خود هستند و با تذکره و یادمان‌هایی سعی دارند آوای خوش چشمه کوثر را در یادشان زنده نگه دارند تا در بهشت، حاضر در خدمت ایشان باشند از این روست که هر چه انسان برای درک حضرت فاطمه علیهاالسلام تلاش می‌کند، برکت آن بر خودش می‌تابد و این اصل وجودی نعمت فاطمه علیهاالسلام در دنیا است.

 نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » داریوش احمد رضا بهمنیار ( پنج شنبه 92/1/8 :: ساعت 3:43 عصر )
»» لیست کل یادداشت های این وبلاگ

اسرائیلیان غاصب و آواره یهودی
تعریف ناقص از حقیقت لیبرال دموکراسی
مرز میان حق و باطل یک تار موست
اسرائیلیان غاصب و آواره یهودی
مرز میان حق و باطل یک تار موست
باید راه واقعی امام راحل را ادامه داد
تحمل عُسرت و تنگدستی
انقلاب اسلامی ایران نمادی از قدرت و اراده خداوند
برجام دندان دردِ ملت انقلابی ایران است
به حیرتیم که ای خاک پیر با برکت ، چقدر از دل سنگت جوان درآوردیم
برای مبارزه با ام الشیطان سلاحی دو دَم لازم است
[عناوین آرشیوشده]

>> بازدید امروز: 150
>> بازدید دیروز: 137
>> مجموع بازدیدها: 221739
» درباره من

منطقه و بیداری اسلامی
داریوش احمد رضا بهمنیار
سی سال قبل امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) از میان ما رفت با شکوهی بزرگ و بی نظیر، ما مردم ایران او را تشییع کردیم و این اندوهی بزرگ بر دل هایمان برجای گذاشت اندوهی برای ما و شادی برای او، چرا که مرگ حق است و بازگشت به سوی پروردگار، اما ما مردم ایران مومن ترین بنده خدا در زمان معاصر را از دست دادیم. همه ما روزی از این دنیا خواهیم رفت و بیشتر گناهان ما از آنجاست که این واقعیت بزرگ یعنی مرگ را فراموش می کنیم هزاران انسان از اول پیدایش آمدند که حال نشانی از آنان نیست برخی انسان ها به راه راست هدایت یافتند و برخی نه، چند صباحی دیگر قطعا هیچکدام از ما نیز در این دنیا نخواهیم ماند و به سرای دیگر خواهیم رفت پس باید بکوشیم در کار نیک که تنها چیزیست که با خود خواهیم برد و از تاریخ عبرت بگیریم که کسانی که از گذشتگان خود پند نگیرند خود عبرت دیگران خواهند شد. این که بر رفتن امام راحل بگرییم موجه است اما این تمام دِینِ امام راحل بر گردن ما نیست بلکه تداوم و ماندن در راه او که راه خداست اصل است اینک حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) رهبر عظیم الشأن مسلمانان جهان و جانشین امام راحل، راه او را که همان راه خداست را ادامه می دهند و مسلمانان همه عالم را بر زمین سرافراز خواهند ساخت تا نظام جمهوری اسلامی به عنوان یادگاری در تاریخ بشر از حکومت مقتدر الهی بر زمین باقی بماند. آمریکائیان می گویند تحریم هائی که علیه ایران به کار بردیم در تاریخ جهان بی سابقه است و هر کشوری را ظرف چند سال از پا در می آورد با منطق معمول حرف آنها درست است اما انقلاب اسلامی با خواست و اراده خداوند و بر اساس الهام او شکل گرفته و قرار نیست نشان دهنده حداکثر توان یک رژیم چپاولگر زورگو باشد بلکه برای نمایش عظمتِ قدرت پروردگار عالم شکل گرفته است، اینک زمانی است که خداوند لطف و رحمت خود را شامل انقلاب اسلامی ما کرده است تا نشانه هائی از عظمت خود را بر ما نمایان سازد، در آنجا که تدبیر عقل انسان و قدرت او به انتهای خود برسد عظمت اعجاز انقلاب اسلامی نمایان می شود، امروز خداوند می خواهد این انقلاب را به پیروزی برساند تا نمونه ای باشد از حکومت الهی بر زمین که با اعجاز او همراه شده است بزرگی از آن خداست و سپاس او را که هوشمندترین و مقرب ترین بندگانش را به رهبری ما گمارده است. باید راه واقعی امام راحل را ادامه داد

» پیوندهای روزانه

تابناک [2]
انتخاب [2]
پایگاه خبری انقلاب نیوز
شبکه اطلاع رسانی دانا
موسسه فرهنگی راسخون
نقل قول - وبلاگ نویسان خوزستانی
پایگاه خبری مشهد پیام [1]
شبکه خبری تحلیلی تیتر یک [1]
پایگاه خبری لنگر نیوز
ظهور
وب سایت خبری تحلیلی رصد [1]
وبلاگ نویسان خراسان رضوی [3]
سواد رسانه ای ایرانیان [1]
وبگاه جوان انقلابی [1]
پایگاه خبری شلمچه نیوز
[آرشیو(16)]

» فهرست موضوعی یادداشت ها
برجام برای برداشتن تحریم ها بوده . جریانی منحرف از انقلاب اسلامی . دل به عشق زنده می ماند عشق به امام خمینی (ره) . حضرت فاطمه (س) مصمم برای شهادت در تکلیفی الهی[-1] .
» آرشیو مطالب
پاییز 86
زمستان 1386
بهار 1387
مرداد 87
شهریور 87
تابستان 1387
خرداد 88
شهریور 89
آذر 89
دی 89
بهمن 89
اسفند 89
فروردین 90
اردیبهشت 90
خرداد 90
تیر 90
مرداد 90
شهریور 90
آبان 90
آذر 90
دی 90
بهمن 90
اسفند 90
فروردین 91
اردیبهشت 91
خرداد 91
تیر 91
مرداد 91
شهریور 91
مهر 91
آبان 91
آذر 91
دی 91
بهمن 91
اسفند 91
فروردین 92
اردیبهشت 92
خرداد 92
تیر 92
مرداد 92
شهریور 92
مهر 92
آبان 92
آذر 92
دی 92
بهمن 92
اسفند 92
اردیبهشت 93
فروردین 93
خرداد 93
تیر 93
مرداد 93
تابستان 93
پاییز 93
زمستان 93
تابستان 94
پاییز 94
زمستان 94
بهار 95
تابستان 95
پاییز 95
زمستان 95
بهار 96
تابستان 96
پاییز 96
زمستان 96
بهار 97
تابستان 97
پاییز 97
زمستان 97
بهار 98
تابستان 98
پاییز 98
زمستان 98
بهار 99

» لوگوی وبلاگ


» لینک دوستان
تابناک
خبرگزاری فارس
شبکه العالم
عمارنامه
پایگاه خبری فرهنگ نیوز
رجا نیوز
جام نیوز
پایگاه خبری فاش نیوز
پایگاه خبری بولتن نیوز
پایگاه تحلیل خبر باصر
پارس نیوز
مشرق نیوز
شبکه خبر
شبکه دانا
جوان انقلابی
خیبر آنلاین
ادیان نیوز
انقلاب نیوز
روایت نو
بسیج پرس

» صفحات اختصاصی

» لوگوی لینک دوستان» وضعیت من در یاهو
یــــاهـو
» طراح قالب