سفارش تبلیغ
صبا ویژن
پایمرد ، خواهنده را همچون پر است . [نهج البلاغه]
منطقه و بیداری اسلامی
 
 RSS |خانه |ارتباط با من| درباره من|پارسی بلاگ
»» تکامل دولت ها

زمانی احمدی نژاد به صحنه سیاست ایران وارد شد که محل کارش قبل از آن فقط دو سال در تهران شهردار بود و قبلش محل کارش هم در پایتخت نبود و چون ریاست جمهوری ایشان یک دفعه بر سر زبانها افتاد با سخنرانی های داغشان توانستند به یک باره سکان اجرایی کشور رو در دست بگیرند همه چیز خوب بود فقط یک جای کار می لنگید اینکه رئیس جمهور احمدی نژاد تیم کارآزموده و کار بلدی در اختیار نداشت و قبلش هم روی آن کار نکرده بود و متاسفانه این جریان در دولت اصلاحات هم تکرار شده بود و دولت ها نتوانسته بودند از همدیگر درس بگیرند، دولت های احمدی نژاد و خاتمی هر دو نزدیک انتخابات شان به یک باره اوج شانسشان باز شد هر چند دو دیدگاه متفاوت داشتند ولی هیچکدام حتی شش ماه قبلش هم یک درصد احتمال رئیس جمهور شدن را در باره خود نمیدادند.

در حالی که همه ما خوب می دانیم رئیس جمهوری سوای همه شرایطش که باید رجل سیاسی مذهبی متعهد و متخصص و دلسوز باشد از سالها قبل برای ورود به بحث کارزار انتخاباتی باید تیمی قدرتمند در همه زمینه های اقتصاد و صنعت و کشاورزی و غیره و غیره.... تشکیل بدهد و اینجا باز به همان سخن حضرت آقا مقام معظم رهبری (حفظه اله) می رسیم که فرمودند دولت ها باید به سمت تکامل حرکت کنند و هر دولتی محسنات دولت قبلی را بردارد و از ضعف های آن دولت دوری کند.

از طرفی هم چون مناظره های تلویزیونی بهترین مرجع برای کشف استعداد ها و تئوری پردازی های افراد است و تا حدودی ثابت می کند افراد چه چیزی در چنته دارند خیلی از رای های سرگردان را باید از مناظره های تلویزیونی بیرون کشید البته سوابق اجرایی فرد کاندیدا شونده هم تاثیر گذار خواهد بود ولی مناظره ها به یک باره می تواند خیلی از تحلیل ها حتی نظر سنجی ها را هم تغییر بدهد به خصوص که ملت ایران در انتخابات88 و84 نشان دادند که به شدت از این مناظره ها تاثیر میپذیرند ، یک مناظره خوب و مثبت و منطقی برای یک فرد میتواند از رفتن به ده استان و شهرستان و دانشگاه ها مفیدتر باشد دقیقا همان اتفاقی که در انتخابات سالهای84 و88 افتاد و دکتر احمدی نژاد توانست حریفان قدرتمندش را در همین مناظره ها به راحتی شکست بدهد .

دوما اینکه قدرت اصلی احمدی نژاد در دور دوم ریاست جمهوری و پیروز شدن بر رقیبش جدا از انتخابات، فتنه ای بود برای مقابله با نظام که سالها دشمنان این مرز و بوم روی آن حساب کرده بودند که به فرمایش قول حضرت آقا واکسینه شدن نظام نام گذاشتند چرا که همه فرصت طلبان از همه نوع آن را که سالها در سوراخ هایشان مترصد فرصت بودند را بیرون کشید و چون توری ماهیگیری در دام ملت افتادند و در حقیقت نهم دی ماه حادثه طبس دیگری بود که این دفعه مسسببان آن نه از خارج که از داخل به راه افتاده بودند و مردم هم همچون شن ریزه های صحرای طبس در نهم دی ماه بر سرشان ریختند و عملیات آنها همچون عملیات کودتای طبس شکست خورد و رای دومین انتخاب به احمدی نژاد را باید در این راستا هم جستجو کرد.

و چرا حالا باید برادر رئیس جمهور که با او بزرگ شده و برادر برادر را خوب می شناسد و برایش حتی از آبروی خود هم خرج میکند چون آبروی خودش هم هست بیاید و بگوید به احمدی نژاد رای نمیدهم و ولایت را ترجیح می دهم آیا رئیس جمهور نباید بداند که انسان جایز الخطاست و در جایی کارشان ایراد داشته و یا دارد.

در سال1384 شناخت واقعی مردم از ناکارآمدی دولت های قبلی باعث شده بود به نوعی تقابل دو اندیشه شکل بگیرد و مردم هم انتخاب خود را کردند و به احمدی نژاد رای دادند.  

و باز چرا بعضی از همان افراد و گروهها و احزاب نمی خواهند این باور را بپذیرند که جذب آرا مردم به اعتبار وفاداری به اصل نظام برای آنها حاصل می شود و مردم تا زمانی با او هستند که به ارکان و مبادی نظام وفادار بمانند همه میدانند که هم اینک ایران از لحاظ سیاسی و نظامی در حد مطلوبی قرار دارد و فقط در قسمت اقتصاد لنگ می زند که خود همین مطلب گواه این است که بعضی از تصمیمات و سیاست های کلان دولت باعث چنین وضعی شد و تورم را بالا برد و بیشترین ضرر به دهک های پایین جامعه وارد آمد.

چه دلیلی وجود دارد که حامیان دولت کسی را که حتی برای پست های بالاتر هم شورای نگهبان او را تایید صلاحیت نخواهد کرد از هم اکنون برای کاندید شدن او سخن میگویند.

تاریخ سی و چهار ساله انقلاب اسلامی به مردم آموخته است که اگر هر دولتی با هر دلیلی چه در مبادی و مبانی و چه در غایات با نظام و ولایت محوری جمهوری اسلامی سازگار نشود ارکان نظام را در خطر قرار می دهد و بر طمع دشمنان انقلاب برای فشار بر نظام و مردم می افزاید اینک مردم ایران رئیس جمهوری می خواهند که در عین حفظ ارزش ها برنامه ای محکم برای تحریم ها تدوین کند رئیس جمهوری بعدی باید تیمی کارآزموده و قوی متعهد و دلسوز را با خود داشته باشد. 

برای مردم آگاه و بصیر ایران مهم نیست که افرادی یا گروهها و احزابی با سوابق انقلابی یا مسلمانی داشته و یا دارند بلکه مهم این است که اینک در کدام جبهه قرار دارند و وضعیت الانش و کارنامه کاری و سیاسی و مذهبی شان به چه صورت است در واقع مردم ایران سیاست را در هیچ دوره ای از دیانت و اخلاق خود جدا ندانسته و نمی دانند و عملکرد دولتمردانشان را پیوسته با محک باورهای دینی و فرهنگی خود زیر ذره بین قرار می دهند کاندیداهای ریاست جمهوری ایران نمی توانند بدون توجه به اعتقادات و ارزش های جامعه ایران حرکت کنند.

 سازندگی ها و کارگزارن و اصلاحاتی ها هم دیگر نمی توانند با معرفی چهره هایی که قبلا محبوب بوده اند و یا با چهرهایی موجه و کمتر شناخته شده دوباره خود را احیا نمایند و خبر سازی‌ های صورت گرفته فقط برای افزایش قدرت  چانه ‌زنی آنها در ائتلاف با دیگران گفته می شود شاید الان کمی برای سیاست مداران و نخبگان جامعه فضای تحلیل های انتخاباتی چنان روشن روشن نباشد ولی همه ما میدانیم مردم ایران در 10دوره انتخابات ریاست جمهوری نشان داده­  اند که اگر به یک کاندیدا  در یک دوره رأی ندهند در دوره­  های بعد نیز به او رأی نخواهند داد و اینها نمی توانند رای بالای جامعه را داشته باشند.

 

 نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » داریوش احمد رضا بهمنیار ( سه شنبه 92/2/10 :: ساعت 12:46 عصر )
»» لیست کل یادداشت های این وبلاگ

اسرائیلیان غاصب و آواره یهودی
تعریف ناقص از حقیقت لیبرال دموکراسی
مرز میان حق و باطل یک تار موست
اسرائیلیان غاصب و آواره یهودی
مرز میان حق و باطل یک تار موست
باید راه واقعی امام راحل را ادامه داد
تحمل عُسرت و تنگدستی
انقلاب اسلامی ایران نمادی از قدرت و اراده خداوند
برجام دندان دردِ ملت انقلابی ایران است
به حیرتیم که ای خاک پیر با برکت ، چقدر از دل سنگت جوان درآوردیم
برای مبارزه با ام الشیطان سلاحی دو دَم لازم است
[عناوین آرشیوشده]

>> بازدید امروز: 130
>> بازدید دیروز: 121
>> مجموع بازدیدها: 221214
» درباره من

منطقه و بیداری اسلامی
داریوش احمد رضا بهمنیار
سی سال قبل امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) از میان ما رفت با شکوهی بزرگ و بی نظیر، ما مردم ایران او را تشییع کردیم و این اندوهی بزرگ بر دل هایمان برجای گذاشت اندوهی برای ما و شادی برای او، چرا که مرگ حق است و بازگشت به سوی پروردگار، اما ما مردم ایران مومن ترین بنده خدا در زمان معاصر را از دست دادیم. همه ما روزی از این دنیا خواهیم رفت و بیشتر گناهان ما از آنجاست که این واقعیت بزرگ یعنی مرگ را فراموش می کنیم هزاران انسان از اول پیدایش آمدند که حال نشانی از آنان نیست برخی انسان ها به راه راست هدایت یافتند و برخی نه، چند صباحی دیگر قطعا هیچکدام از ما نیز در این دنیا نخواهیم ماند و به سرای دیگر خواهیم رفت پس باید بکوشیم در کار نیک که تنها چیزیست که با خود خواهیم برد و از تاریخ عبرت بگیریم که کسانی که از گذشتگان خود پند نگیرند خود عبرت دیگران خواهند شد. این که بر رفتن امام راحل بگرییم موجه است اما این تمام دِینِ امام راحل بر گردن ما نیست بلکه تداوم و ماندن در راه او که راه خداست اصل است اینک حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) رهبر عظیم الشأن مسلمانان جهان و جانشین امام راحل، راه او را که همان راه خداست را ادامه می دهند و مسلمانان همه عالم را بر زمین سرافراز خواهند ساخت تا نظام جمهوری اسلامی به عنوان یادگاری در تاریخ بشر از حکومت مقتدر الهی بر زمین باقی بماند. آمریکائیان می گویند تحریم هائی که علیه ایران به کار بردیم در تاریخ جهان بی سابقه است و هر کشوری را ظرف چند سال از پا در می آورد با منطق معمول حرف آنها درست است اما انقلاب اسلامی با خواست و اراده خداوند و بر اساس الهام او شکل گرفته و قرار نیست نشان دهنده حداکثر توان یک رژیم چپاولگر زورگو باشد بلکه برای نمایش عظمتِ قدرت پروردگار عالم شکل گرفته است، اینک زمانی است که خداوند لطف و رحمت خود را شامل انقلاب اسلامی ما کرده است تا نشانه هائی از عظمت خود را بر ما نمایان سازد، در آنجا که تدبیر عقل انسان و قدرت او به انتهای خود برسد عظمت اعجاز انقلاب اسلامی نمایان می شود، امروز خداوند می خواهد این انقلاب را به پیروزی برساند تا نمونه ای باشد از حکومت الهی بر زمین که با اعجاز او همراه شده است بزرگی از آن خداست و سپاس او را که هوشمندترین و مقرب ترین بندگانش را به رهبری ما گمارده است. باید راه واقعی امام راحل را ادامه داد

» پیوندهای روزانه

تابناک [2]
انتخاب [2]
پایگاه خبری انقلاب نیوز
شبکه اطلاع رسانی دانا
موسسه فرهنگی راسخون
نقل قول - وبلاگ نویسان خوزستانی
پایگاه خبری مشهد پیام [1]
شبکه خبری تحلیلی تیتر یک [1]
پایگاه خبری لنگر نیوز
ظهور
وب سایت خبری تحلیلی رصد [1]
وبلاگ نویسان خراسان رضوی [3]
سواد رسانه ای ایرانیان [1]
وبگاه جوان انقلابی [1]
پایگاه خبری شلمچه نیوز
[آرشیو(16)]

» فهرست موضوعی یادداشت ها
برجام برای برداشتن تحریم ها بوده . جریانی منحرف از انقلاب اسلامی . دل به عشق زنده می ماند عشق به امام خمینی (ره) . حضرت فاطمه (س) مصمم برای شهادت در تکلیفی الهی[-1] .
» آرشیو مطالب
پاییز 86
زمستان 1386
بهار 1387
مرداد 87
شهریور 87
تابستان 1387
خرداد 88
شهریور 89
آذر 89
دی 89
بهمن 89
اسفند 89
فروردین 90
اردیبهشت 90
خرداد 90
تیر 90
مرداد 90
شهریور 90
آبان 90
آذر 90
دی 90
بهمن 90
اسفند 90
فروردین 91
اردیبهشت 91
خرداد 91
تیر 91
مرداد 91
شهریور 91
مهر 91
آبان 91
آذر 91
دی 91
بهمن 91
اسفند 91
فروردین 92
اردیبهشت 92
خرداد 92
تیر 92
مرداد 92
شهریور 92
مهر 92
آبان 92
آذر 92
دی 92
بهمن 92
اسفند 92
اردیبهشت 93
فروردین 93
خرداد 93
تیر 93
مرداد 93
تابستان 93
پاییز 93
زمستان 93
تابستان 94
پاییز 94
زمستان 94
بهار 95
تابستان 95
پاییز 95
زمستان 95
بهار 96
تابستان 96
پاییز 96
زمستان 96
بهار 97
تابستان 97
پاییز 97
زمستان 97
بهار 98
تابستان 98
پاییز 98
زمستان 98
بهار 99

» لوگوی وبلاگ


» لینک دوستان
تابناک
خبرگزاری فارس
شبکه العالم
عمارنامه
پایگاه خبری فرهنگ نیوز
رجا نیوز
جام نیوز
پایگاه خبری فاش نیوز
پایگاه خبری بولتن نیوز
پایگاه تحلیل خبر باصر
پارس نیوز
مشرق نیوز
شبکه خبر
شبکه دانا
جوان انقلابی
خیبر آنلاین
ادیان نیوز
انقلاب نیوز
روایت نو
بسیج پرس

» صفحات اختصاصی

» لوگوی لینک دوستان» وضعیت من در یاهو
یــــاهـو
» طراح قالب