سفارش تبلیغ
صبا ویژن
گشاده رویی، عامل دوستی است . [امام علی علیه السلام]
منطقه و بیداری اسلامی
 
 RSS |خانه |ارتباط با من| درباره من|پارسی بلاگ
»» کاروان عشق در راه است

حسین (ع) سلطان عشق است، عباس ساقی عشق است، زینب شاهد عشق است و سجاد راوی عشق، و اینک کاروان عشق در راه است و خود عشق نیمه شعبان خواهد آمد، شعبان بهانه ای است برای دوستی با خدا، ضمن عرض تبریک و تهنیت ولادت با سعادت سه نور لایزال از انوار الهی، حضرت امام حسین (علیه السلام) ، حضرت ابالفضل العباس (علیه السلام) و حضرت امام سجاد (علیه السلام)

ولادت امام حسین (ع) است کسی که در کربلا نشان داد که با شکیب در عطشی کوتاه، میتوان همیشه ی تاریخ را سیراب کرد، و چه کوتاه بود فاصله بالا رفتن دست علی (ع) در ظهر غدیر، و بالا رفتن سر حسین (ع)، در ظهر عاشورا، آری این طفلی که امروز بر دنیای کوچک اطرافش دیده گشوده است، روزی بر تارک تاریخ شجاعت و جوانمردی و مهر جاودانگی خواهد نواخت، تا حقانیت غدیر را برای همیشه تاریخ زنده کند، یا حسین (ع) تولدت یعنی زیبایی خلقت، و مگر می شود با زیبایی همراه و همسایه بود و زیبا نشد؟.

مبارک باد آمدنت ای حسین جان، ای نور چشم رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم، ای ثمره شاخسار نبوت، و ای شبیه ترین به رسول خدا، خجسته باد میلادت ای میراث دار ادب و علم و حلم علوی، و فرخنده باد مقدم خوش یمنت ای نوگل فاطمه زهرا، چه نیکوست میلادت که خود سرور جوانان اهل بهشتی، جد تو بهترین بندگان خدا و پدر و مادرت بهترین زنان و مردان عالم هستند، مبارک باد میلاد پرنورت بر همه دوستداران و رهروان راهت و عاشقان نام نیکویت حسین جان.

کاروان عشاق ماه شعبان از راه رسیده است، ماه شعبان، نورانی و دل پذیر و روح بخش سر می رسد و چون مژده بهاری که به جان خسته باغ می دود، دل های شیعیان و مسلمانان آزاده را تازه و شاد می کند، بوی بهشت در دل ها می پیچد، در چشم ها نور معنویت می درخشد، ماه شعبان سر می رسد، و در سومین روز از این ماه مبارک، سومین ستاره تابناک در آسمان ولایت و امامت می درخشد، فرزند مولی الموحدین علی بن ابی طالب ساقی کوثر و زاده زهرای اطهر، (س) نور چشم رسول خدا چشم می گشاید و عالم خاکی را به بوی بهشتی خود روح آسمانی می بخشد.

در سوم شعبان سال چهارم هجرت، جامعه نوپاى اسلامى با ولادت امام حسین علیه السلام به وجود یکى از قدسیان الهى زینت یافت، همان حسین(ع) که هر راد مردی در طول تاریخ با آن آشناست و محبت شیعیان به این واژه و شجاعت و الگو بودن آن با روح و روان و جانشان گره خورده است، عشق به ابا عبدالله (ع) است که همچون آتشی در دل شیعیان و مسلمانان و آزادگان جهان نهادینه شده و این عشق ملکوتی و الهی روز به روز در دل یارانش شعله ور تر می شود و هیچ گاه و با هیچ ابزاری خاموش نمی شود.

امام حسین(ع) سر سلسله شیدائیان عشق است و شیدائى را به هر کسى نمى بخشند، شیدائى حق پاداش از خود گذشتگى است، شهدا کلید داران کعبه شیدائى هستند، و کعبه شیدائى ما کربلاست.

چهار سال از هجرت پربار رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم ، می گذرد، ماه شعبان بوی خوشش را در شهر مدینه پراکنده است، مدینه را امروز هلهله ملائک فرا گرفته است، زمین و آسمان مدینه نور باران و سرور در کوچه های شهر جاری است، در خانه کوچک علی شادی موج می زند و لبخند مهمان لب های ساکنان آن است، گویا عالم خلقت در شادی میلاد مولودی مبارک چون حضرت اباعبداللّه الحسین علیه السلام در خود نمی گنجد چرا که مولودی گرامی چون حسین علیه السلام پا به عالم خاک می نهد و دل خاندان نبوت را از شادی لب ریز می کند، خدایا، به شادی دل پیامبرت در این روز مبارک دل های مؤمنان را از شادی سرشار دار.

امام حسین علیه السلام در عصر روز پنجشنبه سوم شعبان سال چهارم هجرت در شهر مدینه چشم به جهان گشود و پس از سال ها پرورش در کلاس نبوّت و امامت در سال 61 هجری انقلاب عظیم عاشورا را بنیان گذاشت.

حسین علیه السلام چشم می گشاید و جهان را به حضور نورانی خود روشن می کند، بوستان عصمت و طهارت به شکفتن گل وجودش زیبایی دو چندان می گیرد و آسمان زمین به میلادش لب به تبریک و تهنیت می گشاید، حسین علیه السلام می آید تا راه بر پایندگی دین جدّش رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم بگشاید، و آزادگی و شرافت انسانی را در کامل ترین صورت به تصویر بکشد و راه سرخ شهادت را به خون سرخ خود رنگین کند و مهر جاودانگی بر اسلام ناب محمدی زند، مبارک باد آمدنش! مبارک باد حضور پرنورش و مبارک باد میلاد خجسته اش!

امام حسین علیه السلام دومین نوگل بهشتیِ بوستانِ فاطمه علیها السلام قدم به عالم خاک می نهد تا مردانگی و پایمردی را در اوج عظمت خود به تصویر بکشد و چراغ هدایتی پرنور شود در ابتدای جاده امر به معروف و نهی از منکر، او می آید تا معروف را معنا کند، منکر را بشناساند، و ایستادگی تا پای جان را در راه اعتلای خوبی ها به نمایش گذارد، او می آید تا در خاطرها تا ابد بنگارد که: آن دم که حریم اسلام در خطر است، آن گاه که ارزش ها مورد هجوم است و آن هنگام که «بایدها» پایمال می شود، باید برخاست، باید دست به کاری زد، باید ایستاد و ارزش ها را فریاد زد و این ایستادگی و این قیام، نه زن و مرد می شناسد، نه پیر و جوان، و نه کوچک و بزرگ.

سلام بر سرور جوانان اهل بهشت، سلام بر نوگل خوش بوی بوستان محمدی، سلام بر غنچه نوشکفته شاخسار علوی، سلام بر دردانه درخشان فاطمی، سلام بر حسین علیه السلام، چراغ پرنور هدایت و کشتی نجات امت.

سلام بر حسین علیه السلام که خونش مهر پایندگی بر تاریخ اسلام زد، و مردانگی اش عزت را به مثابه میراثی همیشگی در دل های مسلمین قرار داد، سلام و درود خدا بر او باد.

سلام بر حسین که دوستی اش دوستی خدا، و دشمنی اش دشمنی با خداست، وجود مبارکش ریسمان عرش خدا و دامن پرمهرش دریچه نزول فیض خداست، هرکه دل به مهرش سپارد، رستگار شود و هرکه کینه اش به دل گیرد به گرداب هلاکت در افتد، سلام و درود خدا بر حسین و بر جدش، و بر پدر و مادر و برادرش و بر فرزندان معصومش که چشمه های حیات آفرینشند.

در خجسته سالروز میلاد سیدالشهدا، سرور جوانان اهل بهشت، حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام به دامن رحمتش چنگ می زنیم، دستان سراسر نیاز خود را به سویش دراز می کنیم و به او که معدن سخاوت و بخشش است، امید لطف و کرم می بندیم، تا به نور هدایتش دل هامان را روشن دارد، و به زلال مهرش زنگار گناه از دل هامان برگیرد، و در پرواز به سوی وادی لطف و رحمت الهی دریچه شفاعت مان باشد، ما بر این امید دل خوش داریم که هرگز دل عطشناک مان از چشمه سار زلال او باز نمی گردد و هیچ دستی، تهی از لطف او باز نمی ماند.

نهضت عاشورا به مانند انقلابی بزرگ، با هدف احیای احکام دین و زدودن انواع انحرافات دینی و سیاسی در سال 61 هجری به رهبری حسین بن علی علیه السلام به وقوع پیوست، آن حضرت وقتی اساس اسلام را در خطر دید، همراه یاران اندک ولی باایمان خود، به مبارزه با یزید و سپاه سنگ دل او برخاست و کربلا را در روز دهم محرم سال 61 هجری به صحنه درگیری حق و باطل و روز جان بازی و فداکاری در راه دین و عقیده تبدیل ساخت، به گونه ای که دامنه تأثیر آن تا ابدیت کشیده شد و چنان در عمق دل ها اثر گذاشت که همه ساله عاشقان حقیقت، دهه محرم و به ویژه روز عاشورا را روز اظهار ارادت به اسوه جهاد و آزادگی و شهادت قرار می دهند و به بزرگ داشت خاطره این حادثه مهم تاریخ بشر می پردازند.

روزهای آغازین ماه شعبان، ولادت این دو برادر را در خود دارد، دو برادر بزرگواری که نام شان در ذهن هر مومن شیفته ای، تداعی گر قله های بلند حماسه و سرافرازی است، حسین و ابوالفضل علیهم السلام ، نام های قدسی هستند که چشم اندازی از اخلاص، عبودیت، دلیری و ایثار را پیش دیدگان آدمی می گشایند، و در درون مریدانشان، تواضع و حیرتی وصف ناشدنی را برمی انگیزانند.

چهارم شعبان، سال روز ولادت پرچم دار بزرگ کربلا، حضرت عباس بن علی علیه السلام است، عباس بن علی علیه السلام در سال 26 هجری قمری، در مدینه، دیده به جهان گشود، وی در دامان امیرالمؤمنین علی علیه السلام و مادر گرامی اش به گونه ای پرورش یافت که به مظهر غیرت، ایثار و شجاعت، بدل گشت.

و تو مگر نمیدانی که امام حسین (ع) آزاد مرد تاریخ بشریت است؟ و تو چگونه می توانی دریابی که عشق و حماسه دو برادر به هم، چگونه در یک نبرد نمایان می شود؟ آنجا که عباس برادر را، برادر خطاب می کند، زیباترین تابلوی عشق و محبت در عین سربازی در رکاب ولی نمودار می شود، و مگر میشود در جایی از حسین (ع) یاد کنند و از برادر با وفایش نامی به میان نیاید.

ابوالفضل(علیه السلام) دل و اندیشه بزرگان را مسخر خود کرد، و براى آزادگان در هـمـه جـا و هـر زمـان سـرودى جـاودانـه گـشـت، زیـرا بـراى بـرادرش دسـت به فداکارى بزرگى زد، برادرى که در برابر ظلم و طغیان خروشید، و براى مسلمانان عزت جاودانه و عظمتى همیشگى، به ارمغان گذاشت.

 سلام بر حضرت ابوالفضل علیهم السلام، سمبل وفا، صفا، صداقت، شجاعت، مردانگی، دلیری و جوان مردی، سلام بر ابوالفضل، فرزند امیرالمؤمنین علی علیه السلام، که با جانش با حسین علیه السلام مواسات ورزید، از دنیایش برای آخرت بهره برد و خود را فدای برادر کرد. 

به راستی که حضرت عباس علیه السلام در ستیز با دشمن، سنگ تمام گذاشت، بدنش مجروح گشت، دست هایش قطع شد، عمود آهنین بر فرقش زدند و تیر به چشم و مشک آب او رسید، کشت و کشته شد، ولی جهاد با نفس او ارزش مندتر است، زیرا با لب تشنه، آب را تا نزدیک دهان آورد، آن گاه از لب تشنه ی برادر و کودکان تشنه اش یاد کرد و آب را بر روی شریعه ریخت، و همین نشان دهنده ی جهاد عباس علیه السلام با نفس خویش است.

حضرت ابوالفضل علیه السلام به پیمانی که با خداوند برای حفظ بیعت خود با برادر، راهبر و امامش بسته بود، وفادار ماند، مردمان در طول تاریخ مانند این وفاداری را ندیده اند و زیباتر از این وفاداری در کارنامه ی وفای انسانی به ثبت نرسیده است، وفاداری که هرآزاده ی شریفی را به خود جذب می کند.

حضرت ابوالفضل علیه السلام ، پرچم دار لشکر اخلاص و شهادت، مظهر دلدادگی به معبود، و نمود مجسمی از یک انسان کامل است، او بزرگ مردی حماسه آفرین است که در قیامت، شهیدان بر مقام او رشک می برند، او پرچم داری است که یادمان دلاوری و آزادگی وی، پیوسته در تاریخ جاری است، سلام همه ی صالحان و پاکان، بر روان پاک آن دریا دل باد، سلامی تا سپیده دمان ظهور.

سلام بر ابوالفضل علیه السلام، بزرگ مردی که به یمن نام بلندش، پرواز را می آموزیم و یادش هماره در مینای عشق می درخشد، سلام بر ابوالفضل علیه السلام ، که سرو بلند آزادگی را بر بام تاریخ ما می کارد، و آینه های طور و تجلی را در برابر جوانان ما می افرازد، و پرچم صلابت و سادگی، صبر و ایستادگی، شهادت و مردانگی را بر ایوان آیین زندگی جانبازان عزیز ما به اهتزاز در می آورد، سلامی ویژه، از هر سپیده دمان، تا هر شام گاهان، هزاران بار!

حضرت ابوالفضل علیه السلام ، پرچم داری است که ولادتش، طلیعه ی آگاهی، ایمان، دلاوری و آزادگی است، او بیرق دار فریادگری است که در دشت نینوا بر شب تاخت و هیمنه ی دروغین تیرگی ها را درهم ریخت، آن والا مرد، برزگر عشق، در دشت خون و رهایی شد، عزیزی که فداکاری ها و ایثارگری هایش، اندیشه های سبز ایثارگران ما را به نور و روشنایی هدایت کرد و باغستان تفکر جانبازان رشید ما را، سرسبزی و طراوتی جاودانه بخشید، ولادت با سعادت قمر بنی هاشم، حضرت عباس علیه السلام و روز جانباز را به محضر سید و مولای جانبازان، امام خامنه ای (مدظله العالی) تبریک می گوییم و برای همه ی جانبازان، آرزوی توفیق و سربلندی داریم.

یاران اینک به احترام قدم های پرصلابت عباس دلاور، عرشیان در گوش خاکیان، حدیث تهنیت می خوانند، این ولادت پرمیمنت بر شما نیز مبارک باد!

رسیدن ماه پر سعادت شعبان و ولادت با سعادت سه نور لایزال از انوار الهی، حضرت امام حسین (علیه السلام)، حضرت ابالفضل العباس (علیه السلام) و حضرت امام سجاد (علیه السلام) را به تمامی دوست داران و عاشقان آن بزرگواران و همه مردم ایران و مسلمانان جهان تبریک و تهنیت می گوییم.

 نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » داریوش احمد رضا بهمنیار ( دوشنبه 92/3/20 :: ساعت 4:29 عصر )
»» لیست کل یادداشت های این وبلاگ

امام حسین(ع) در ظهر عاشورا با شکیب در عطشی کوتاه تمام تاریخ را س
اسرائیلیان غاصب و آواره یهودی
تعریف ناقص از حقیقت لیبرال دموکراسی
مرز میان حق و باطل یک تار موست
اسرائیلیان غاصب و آواره یهودی
مرز میان حق و باطل یک تار موست
باید راه واقعی امام راحل را ادامه داد
تحمل عُسرت و تنگدستی
انقلاب اسلامی ایران نمادی از قدرت و اراده خداوند
برجام دندان دردِ ملت انقلابی ایران است
[عناوین آرشیوشده]

>> بازدید امروز: 94
>> بازدید دیروز: 100
>> مجموع بازدیدها: 227772
» درباره من

منطقه و بیداری اسلامی
داریوش احمد رضا بهمنیار
سی سال قبل امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) از میان ما رفت با شکوهی بزرگ و بی نظیر، ما مردم ایران او را تشییع کردیم و این اندوهی بزرگ بر دل هایمان برجای گذاشت اندوهی برای ما و شادی برای او، چرا که مرگ حق است و بازگشت به سوی پروردگار، اما ما مردم ایران مومن ترین بنده خدا در زمان معاصر را از دست دادیم. همه ما روزی از این دنیا خواهیم رفت و بیشتر گناهان ما از آنجاست که این واقعیت بزرگ یعنی مرگ را فراموش می کنیم هزاران انسان از اول پیدایش آمدند که حال نشانی از آنان نیست برخی انسان ها به راه راست هدایت یافتند و برخی نه، چند صباحی دیگر قطعا هیچکدام از ما نیز در این دنیا نخواهیم ماند و به سرای دیگر خواهیم رفت پس باید بکوشیم در کار نیک که تنها چیزیست که با خود خواهیم برد و از تاریخ عبرت بگیریم که کسانی که از گذشتگان خود پند نگیرند خود عبرت دیگران خواهند شد. این که بر رفتن امام راحل بگرییم موجه است اما این تمام دِینِ امام راحل بر گردن ما نیست بلکه تداوم و ماندن در راه او که راه خداست اصل است اینک حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) رهبر عظیم الشأن مسلمانان جهان و جانشین امام راحل، راه او را که همان راه خداست را ادامه می دهند و مسلمانان همه عالم را بر زمین سرافراز خواهند ساخت تا نظام جمهوری اسلامی به عنوان یادگاری در تاریخ بشر از حکومت مقتدر الهی بر زمین باقی بماند. آمریکائیان می گویند تحریم هائی که علیه ایران به کار بردیم در تاریخ جهان بی سابقه است و هر کشوری را ظرف چند سال از پا در می آورد با منطق معمول حرف آنها درست است اما انقلاب اسلامی با خواست و اراده خداوند و بر اساس الهام او شکل گرفته و قرار نیست نشان دهنده حداکثر توان یک رژیم چپاولگر زورگو باشد بلکه برای نمایش عظمتِ قدرت پروردگار عالم شکل گرفته است، اینک زمانی است که خداوند لطف و رحمت خود را شامل انقلاب اسلامی ما کرده است تا نشانه هائی از عظمت خود را بر ما نمایان سازد، در آنجا که تدبیر عقل انسان و قدرت او به انتهای خود برسد عظمت اعجاز انقلاب اسلامی نمایان می شود، امروز خداوند می خواهد این انقلاب را به پیروزی برساند تا نمونه ای باشد از حکومت الهی بر زمین که با اعجاز او همراه شده است بزرگی از آن خداست و سپاس او را که هوشمندترین و مقرب ترین بندگانش را به رهبری ما گمارده است. باید راه واقعی امام راحل را ادامه داد

» پیوندهای روزانه

تابناک [2]
انتخاب [2]
پایگاه خبری انقلاب نیوز
شبکه اطلاع رسانی دانا
موسسه فرهنگی راسخون
نقل قول - وبلاگ نویسان خوزستانی
پایگاه خبری مشهد پیام [1]
شبکه خبری تحلیلی تیتر یک [1]
پایگاه خبری لنگر نیوز
ظهور
وب سایت خبری تحلیلی رصد [1]
وبلاگ نویسان خراسان رضوی [3]
سواد رسانه ای ایرانیان [1]
وبگاه جوان انقلابی [1]
پایگاه خبری شلمچه نیوز
[آرشیو(16)]

» فهرست موضوعی یادداشت ها
برجام برای برداشتن تحریم ها بوده . جریانی منحرف از انقلاب اسلامی . دل به عشق زنده می ماند عشق به امام خمینی (ره) . حضرت فاطمه (س) مصمم برای شهادت در تکلیفی الهی[-1] .
» آرشیو مطالب
پاییز 86
زمستان 1386
بهار 1387
مرداد 87
شهریور 87
تابستان 1387
خرداد 88
شهریور 89
آذر 89
دی 89
بهمن 89
اسفند 89
فروردین 90
اردیبهشت 90
خرداد 90
تیر 90
مرداد 90
شهریور 90
آبان 90
آذر 90
دی 90
بهمن 90
اسفند 90
فروردین 91
اردیبهشت 91
خرداد 91
تیر 91
مرداد 91
شهریور 91
مهر 91
آبان 91
آذر 91
دی 91
بهمن 91
اسفند 91
فروردین 92
اردیبهشت 92
خرداد 92
تیر 92
مرداد 92
شهریور 92
مهر 92
آبان 92
آذر 92
دی 92
بهمن 92
اسفند 92
اردیبهشت 93
فروردین 93
خرداد 93
تیر 93
مرداد 93
تابستان 93
پاییز 93
زمستان 93
تابستان 94
پاییز 94
زمستان 94
بهار 95
تابستان 95
پاییز 95
زمستان 95
بهار 96
تابستان 96
پاییز 96
زمستان 96
بهار 97
تابستان 97
پاییز 97
زمستان 97
بهار 98
تابستان 98
پاییز 98
زمستان 98
بهار 99

» لوگوی وبلاگ


» لینک دوستان
تابناک
خبرگزاری فارس
شبکه العالم
عمارنامه
پایگاه خبری فرهنگ نیوز
رجا نیوز
جام نیوز
پایگاه خبری فاش نیوز
پایگاه خبری بولتن نیوز
پایگاه تحلیل خبر باصر
پارس نیوز
مشرق نیوز
شبکه خبر
شبکه دانا
جوان انقلابی
خیبر آنلاین
ادیان نیوز
انقلاب نیوز
روایت نو
بسیج پرس

» صفحات اختصاصی

» لوگوی لینک دوستان» وضعیت من در یاهو
یــــاهـو
» طراح قالب