سفارش تبلیغ
صبا ویژن
هرکس به شخصی مسأله ای بیاموزد، مالکش می گردد . گفته شد : آیا وی را خرید و فروش هم می کند؟ فرمود : نه، بلکه امر و نهیش می کند . [پیامبر خدا صلی الله علیه و آله]
منطقه و بیداری اسلامی
 
 RSS |خانه |ارتباط با من| درباره من|پارسی بلاگ
»» رشادت حزب الله موازنه قدرت را به نفع محور مقاومت رقم زد

هم اکنون در خاور میانه و در سوریه مسابقه است و جایزه آن، دستیابی به همه قدرت در تمام مناطق اسلامی است، در این مبارزه از یک طرف جهادگرانی و جنایتکارانی حضور دارند که با کمک های تسلیحاتی امریکا و پول های نفتی قطر و عربستان و میزبانی ترکیه تا حدی موفقیت هایی کسب کرده بودند و در تمام منطقه حضوری فعال و جنایتکارانه داشتند و از طرف دیگر در این دو سال و اندی شاهد حضور نمایندگان غربی بودیم که این بحران را به وجود آورده بودند به نام جوامع میانه روی اسلامی خواهان نابود کردن زیر ساخت های سوریه بوده و هستند و اینک حزب الله به پشتیبانی ایران به میدان آمده است.

سوریه اکنون به عرصه یک جنگ نیابتی تبدیل شده است که نتیجه آن، در شکل گیری نظم منطقه ای تعیین کننده خواهد بود، در خاورمیانه، بازتاب های قدرت، تعیین کننده دستاوردهای راهبردی است که در سوریه به دست دست می آید و موازنه قدرت را به نفع محور مقاومت رقم زده است، رشادت حزب الله، ضربه ای بزرگ به عربستان سعودی و آمریکا و قطر و ترکیه بود که از مخالفان حزب الله در لبنان حمایت می کردند.

و شماها آقای قرضاوی و ای مفتی های نجس وهابی که عنصرهای منفور و نامطلوبی برای مردمتان هستید، بدانید جبهه مقاومت که از پیروان راستین یاران امام زمام (عج) در زمان خود هستند شما و هم فکرانتان را با اقتداری که از ذوالفقار علی (ع) به ارث برده اند شما را نمی گیرند، بلکه مثل حیوان شما را شکار میکنند و به زباله دانی تاریخ می فرستند .

با کمکی که نیروهای حزب‌الله به ارتش سوریه کردند، ایران به عنوان حامی اصلی آنها، به عنوان بزرگ‌ترین پیروز این مناقشه منطقه‌ای در خاورمیانه ظهور کرده است، این پیروزی بر برنامه هسته‌ای ایران، جبهه مقاومت، عراق و لبنان و حتی برخی موارد دیگر نیز موثر است، بدین ترتیب سیاست‌های منطقه‌ای ایران گسترش یافته و حتی موجب افزایش اعتبار آن نیز می‌شود.

اینک اسد ثابت کرده است به راحتی و با تکیه بر دوستانش در محور مقاومت به رهبری ایران می‌تواند در این بحران دست برتر را داشته باشد، از این رو با ورود نیروهای حزب‌الله به سوریه موفقیت ارتش در جنگ با شورشیان قطعی شد، از آنجا که حزب‌الله بخشی از راهبرد ایران به شمار می‌آید وضعیت اخیر سوریه یک پیروزی برای بلوک ایران، سوریه، عراق و حزب‌الله در برابر بلوکی است که از سوی آمریکا حمایت می‌شوند.

شورشیان در حالی شکست می‌خورند که از آغاز بحران سوریه تاکنون غرب با همراهی کشورهای عرب حوزه خلیج‌فارس و ترکیه تلاش گسترده‌ای را برای ساقط کردن حکومت اسد انجام دادند ای کاش ایران به گروههای مردمی در ایران که طالب پیوستن به نیروهای مردمی مقاومت در لبنان و سوریه هستند اجازه میداد تا می رفتند و جنگ با عده ای عناصر مفلوک عقیدتی را به این جنایتکارانی که سر بچه های بی گناه را می برند ثابت میکردند که آنها تنها نیستند.

پیروزی های ارتش سوریه، به منزله عقب نشینی سعودی ها، قطری ها، غربی ها و ترک هاست که همه آن ها، با اسلحه و پول از شورشیان حمایت کرده اند، ایالات متحده تاکنون نه تنها مستقیماً وارد عرصه نظامی نشده است، بلکه حتی دولت اوباما از مداخله مستقیم در سوریه اجتناب کرده است، زیرا به نظر خودش معتقد است چنین اقدامی می تواند سبب تشدید منازعات به سطح یک جنگ تمام عیار و تکرار تجربه جنگ عراق شود در حالی که خودش و سیاستمداران نخبه در همه دنیا خوب می دانند که امریکا با دخالت در سوریه قبر خودش را حفر می کند و سوریه را قبرستان سربازان امریکایی خواهد کرد چرا که امریکا تمام عمر چوب حمله به افغانستان و عراق را خواهد خورد و چنان عبرتی برایش شده است که محال است وارد بحران سوریه شود و خط قرمزش در سلاح های شیمیایی فقط مصرف رسانه ای دارد.

آمریکا دیگر آمریکای سال2001 جورج بوش نیست و به عنصری نامطلوب بین دوستان و دشمنانش تبدیل شده است ترکها تمام تقصیرها را به گردن امریکا می اندازند سران مرتجع منطقه امریکا را باعث قدرت گرفتن ایران شیعی میدانند و حتی معتقدند امریکا به حرف ما گوش نمی کند و به سوریه حمله نمی کند و همچنین به شدت معتقدند که عراق را امریکا در سینی طلائی به ایران تحویل داد و دیگر امریکا هم پیمانی درست و حسابی در منطقه ندارد و اختلاف سران عرب و جانشینی امیر قطر را باید در همین سیاست غلط امریکا جستجو کرد که دیگر سران عرب از آنها حرف شنوی ندارند، همچنین اسرائیل وضعیتی بدتر از امریکا دارد و همه اینها با آمدن حزب الله به صحنه پیش آمده است.

با ورود حزب الله به کمک نبردهای سوریه در شهر بسیار استراتژیک القصیر دشمنان مقاومت به رهبری آمریکا بیکار نخواهند نشست آنها همه قدرت نظامی و رسانه ای خود را به میدان می آورند پس از آنکه ارتش سوریه به کمک حزب‌الله شهر راهبردی القصیر را از چنگ شورشیان خارج کرد، هم دوستان و هم دشمنان ایران به یک حقیقت جدید پی بردند و آن اینکه توازن قوا در منطقه به سمتی پیش می‌رود که فقط به نفع تهران و محور مقاومت است و نیز اینکه تحولات سوریه ثابت کرده است که خاورمیانه و مخصوصا حجاز و کشورهای حاشیه خلیج فارس هنوز هم با پیامدهای بهار عربی یا همان بیداری اسلامی دست و پنجه نرم می‌کند.

پیروزی های اخیر ارتش سوریه در شهر راهبردی القصیر و در نهایت، بازپس گیری کامل این شهر از نیروهای شورشی، بسیاری از معادلات را در عرصه میدانی سوریه و همچنین در بعد بین المللی تغییر داده است، هم اکنون واشنگتن متحمل یک شکست راهبردی از تهران شده است، در تحولات سوریه قرار بود فرصت شکست راهبردی ایران فراهم گردد، در این سناریو، ایران به واسطه سقوط بشار اسد، تنها متحد عرب خود و راه ارتباطی حیاتی ایران به حزب الله، تضعیف می شد، به این ترتیب، ایران منزوی شده و در مقابل فشارهای بین المللی برای توقف برنامه هسته ایش آسیب پذیر می شد، علاوه بر این، با افول نفوذ منطقه ای ایران، نفوذ رقبای این کشور (متحدان آمریکا مثل ترکیه، قطر و عربستان سعودی) افزایش می یافت، اما بر عکس، وقایع سوریه هم اکنون به نفع ایران در جریان است و دولت اسد در عرصه میدانی در حال پیروزی است.

پیروزی بزرگ حزب‌الله نفوذ منطقه‌ای ایران را وسعت بخشید و ایران در حال تبدیل شدن به طرف پیروز در جنگ سوریه است حتی واشنگتن پست چند روز قبل ضمن انتشار این مطلب نوشت: با کمکی که نیروهای حزب‌الله به ارتش سوریه کردند، ایران به عنوان حامی اصلی آنها، به عنوان بزرگ‌ترین پیروز این مناقشه منطقه‌ای در خاورمیانه ظهور کرده است.

پس به درستی میتوان نتیجه گرفت که پس از آنکه ارتش سوریه به کمک حزب‌الله شهر راهبردی القصیر را از چنگ شورشیان خارج کرد، دوستان و هم دشمنان ایران به یک حقیقت جدید پی بردند و آن اینکه توازن قوا در منطقه به سمتی پیش می‌رود که نتیجه دلخواه مقاومت تهران است.

در حقیقت اساس شکل گیری این روابط حمایت از ملت مظلوم فلسطین، مقابله با سلطه آمریکا در منطقه و حمایت از همه ملتهای مقاوم برای بازپس گیری حقوق شان است روابط میان ایران و سوریه عمیق و بر اساس منافع و مصالح مشترک است و آنچه می توان گفت این است که روابط مذکور برای هر دو ملت کاملا مفید بوده است روابط میان ایران و سوریه به نفع همه ملتهای منطقه و الگویی قوی برای روابط میان کشورهای اسلامی است.

اینک همه ملت های منطقه فهمیده اند روابط دمشق و تهران را به نفع همه ملتهای منطقه و الگویی قوی برای روابط میان کشورهای اسلامی دانست و روابط میان ایران و سوریه عمیق و بر اساس منافع و مصالح مشترک است و آنچه می توان گفت این است که روابط مذکور برای هر دو ملت کاملا مفید بوده است روابط گرم و قوی میان ایران و سوریه از زمان پیروزی انقلاب اسلامی ایران وجود داشته است و این روابط بر اساس احترام به اصل حاکمیت و استقلال بوده است.

 

 نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » داریوش احمد رضا بهمنیار ( یکشنبه 92/4/9 :: ساعت 5:1 عصر )
»» لیست کل یادداشت های این وبلاگ

اسرائیلیان غاصب و آواره یهودی
تعریف ناقص از حقیقت لیبرال دموکراسی
مرز میان حق و باطل یک تار موست
اسرائیلیان غاصب و آواره یهودی
مرز میان حق و باطل یک تار موست
باید راه واقعی امام راحل را ادامه داد
تحمل عُسرت و تنگدستی
انقلاب اسلامی ایران نمادی از قدرت و اراده خداوند
برجام دندان دردِ ملت انقلابی ایران است
به حیرتیم که ای خاک پیر با برکت ، چقدر از دل سنگت جوان درآوردیم
برای مبارزه با ام الشیطان سلاحی دو دَم لازم است
[عناوین آرشیوشده]

>> بازدید امروز: 146
>> بازدید دیروز: 137
>> مجموع بازدیدها: 221735
» درباره من

منطقه و بیداری اسلامی
داریوش احمد رضا بهمنیار
سی سال قبل امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) از میان ما رفت با شکوهی بزرگ و بی نظیر، ما مردم ایران او را تشییع کردیم و این اندوهی بزرگ بر دل هایمان برجای گذاشت اندوهی برای ما و شادی برای او، چرا که مرگ حق است و بازگشت به سوی پروردگار، اما ما مردم ایران مومن ترین بنده خدا در زمان معاصر را از دست دادیم. همه ما روزی از این دنیا خواهیم رفت و بیشتر گناهان ما از آنجاست که این واقعیت بزرگ یعنی مرگ را فراموش می کنیم هزاران انسان از اول پیدایش آمدند که حال نشانی از آنان نیست برخی انسان ها به راه راست هدایت یافتند و برخی نه، چند صباحی دیگر قطعا هیچکدام از ما نیز در این دنیا نخواهیم ماند و به سرای دیگر خواهیم رفت پس باید بکوشیم در کار نیک که تنها چیزیست که با خود خواهیم برد و از تاریخ عبرت بگیریم که کسانی که از گذشتگان خود پند نگیرند خود عبرت دیگران خواهند شد. این که بر رفتن امام راحل بگرییم موجه است اما این تمام دِینِ امام راحل بر گردن ما نیست بلکه تداوم و ماندن در راه او که راه خداست اصل است اینک حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) رهبر عظیم الشأن مسلمانان جهان و جانشین امام راحل، راه او را که همان راه خداست را ادامه می دهند و مسلمانان همه عالم را بر زمین سرافراز خواهند ساخت تا نظام جمهوری اسلامی به عنوان یادگاری در تاریخ بشر از حکومت مقتدر الهی بر زمین باقی بماند. آمریکائیان می گویند تحریم هائی که علیه ایران به کار بردیم در تاریخ جهان بی سابقه است و هر کشوری را ظرف چند سال از پا در می آورد با منطق معمول حرف آنها درست است اما انقلاب اسلامی با خواست و اراده خداوند و بر اساس الهام او شکل گرفته و قرار نیست نشان دهنده حداکثر توان یک رژیم چپاولگر زورگو باشد بلکه برای نمایش عظمتِ قدرت پروردگار عالم شکل گرفته است، اینک زمانی است که خداوند لطف و رحمت خود را شامل انقلاب اسلامی ما کرده است تا نشانه هائی از عظمت خود را بر ما نمایان سازد، در آنجا که تدبیر عقل انسان و قدرت او به انتهای خود برسد عظمت اعجاز انقلاب اسلامی نمایان می شود، امروز خداوند می خواهد این انقلاب را به پیروزی برساند تا نمونه ای باشد از حکومت الهی بر زمین که با اعجاز او همراه شده است بزرگی از آن خداست و سپاس او را که هوشمندترین و مقرب ترین بندگانش را به رهبری ما گمارده است. باید راه واقعی امام راحل را ادامه داد

» پیوندهای روزانه

تابناک [2]
انتخاب [2]
پایگاه خبری انقلاب نیوز
شبکه اطلاع رسانی دانا
موسسه فرهنگی راسخون
نقل قول - وبلاگ نویسان خوزستانی
پایگاه خبری مشهد پیام [1]
شبکه خبری تحلیلی تیتر یک [1]
پایگاه خبری لنگر نیوز
ظهور
وب سایت خبری تحلیلی رصد [1]
وبلاگ نویسان خراسان رضوی [3]
سواد رسانه ای ایرانیان [1]
وبگاه جوان انقلابی [1]
پایگاه خبری شلمچه نیوز
[آرشیو(16)]

» فهرست موضوعی یادداشت ها
برجام برای برداشتن تحریم ها بوده . جریانی منحرف از انقلاب اسلامی . دل به عشق زنده می ماند عشق به امام خمینی (ره) . حضرت فاطمه (س) مصمم برای شهادت در تکلیفی الهی[-1] .
» آرشیو مطالب
پاییز 86
زمستان 1386
بهار 1387
مرداد 87
شهریور 87
تابستان 1387
خرداد 88
شهریور 89
آذر 89
دی 89
بهمن 89
اسفند 89
فروردین 90
اردیبهشت 90
خرداد 90
تیر 90
مرداد 90
شهریور 90
آبان 90
آذر 90
دی 90
بهمن 90
اسفند 90
فروردین 91
اردیبهشت 91
خرداد 91
تیر 91
مرداد 91
شهریور 91
مهر 91
آبان 91
آذر 91
دی 91
بهمن 91
اسفند 91
فروردین 92
اردیبهشت 92
خرداد 92
تیر 92
مرداد 92
شهریور 92
مهر 92
آبان 92
آذر 92
دی 92
بهمن 92
اسفند 92
اردیبهشت 93
فروردین 93
خرداد 93
تیر 93
مرداد 93
تابستان 93
پاییز 93
زمستان 93
تابستان 94
پاییز 94
زمستان 94
بهار 95
تابستان 95
پاییز 95
زمستان 95
بهار 96
تابستان 96
پاییز 96
زمستان 96
بهار 97
تابستان 97
پاییز 97
زمستان 97
بهار 98
تابستان 98
پاییز 98
زمستان 98
بهار 99

» لوگوی وبلاگ


» لینک دوستان
تابناک
خبرگزاری فارس
شبکه العالم
عمارنامه
پایگاه خبری فرهنگ نیوز
رجا نیوز
جام نیوز
پایگاه خبری فاش نیوز
پایگاه خبری بولتن نیوز
پایگاه تحلیل خبر باصر
پارس نیوز
مشرق نیوز
شبکه خبر
شبکه دانا
جوان انقلابی
خیبر آنلاین
ادیان نیوز
انقلاب نیوز
روایت نو
بسیج پرس

» صفحات اختصاصی

» لوگوی لینک دوستان» وضعیت من در یاهو
یــــاهـو
» طراح قالب