سفارش تبلیغ
صبا ویژن
مجلس حکمت، نهالستان فضلاست . [امام علی علیه السلام]
منطقه و بیداری اسلامی
 
 RSS |خانه |ارتباط با من| درباره من|پارسی بلاگ
»» یک سال نبودنت رادلتنگ بودیم

فَأَمَّا الَّذینَ آمَنُوا بِاللَّهِ وَ اعْتَصَمُوا بِهِ فَسَیُدْخِلُهُمْ فی‏ رَحْمَةٍ مِنْه. (سوره نساء/ 175)

ترجمه: اما کسانی که به خدا ایمان آورده و به او تمسک نموده اند، به زودی آنان را‏ در رحمت و فضلی از جانب خود در می آورد.

تمسک به خداوند و چنگ انداختن به دامان الهی، باعث نزدیک شدن به رحمت الهی می گردد و ما در این ماه پر برکت، به دنبال جلب رحمت الهی هستیم، پس باید بکوشیم، خود را در مواضع رحمت الهی قرار دهیم.

خوش آمدی ای ماه مبارک رمضان، ای میزبان بی همتا از تو نمی توان سرشار نبود ، تمام روزهای پیش روی این ماه را پیراهن امید و رستگاری به تن می کنیم و در تمام لحظه های این ماه، دست به دامان نام تو و خجستگی روزهایت، آرزوی زیباترین سرنوشت را برای از بین رفتن گناهان خود می کنیم.

آه، ای موسم الهی! ثانیه های عاشقانه ات را به آرامی از ما عبور نده! آهسته از روزهای مان رد شو، آهسته تر، تا همه نفس هایمان از مسیحای انفاس تو لبریز شود، تا در کنارت، در مکثی روح انگیز، از زمین گیری روزمرّگی ها رها شویم و آسمان را هم تجربه کنیم.

آه، ماه مهربان! یک سال نبودنت را آن چنان دلتنگ بودیم که امروز در آستان دوباره آمدنت، دلِ چشم به راهمان، دست و پا گم کرده است، چگونه تو را خوش آمد بگویم؟ واژه ها همه از یادم رفته اند، آسمان امشب، ستاره های رنگین تری دارد، تو آغاز شده ای و ماه، خود را از سر گرفته است.

رمضان، ماه بلوغ معرفت است، دفتر زندگی بندگان، سالی، یک ماه گشوده می شود، و صفحه ای که در متن آن، عطش بندگی حاکمیت دارد و اوج پادشاهی را ساجدانه ترین استغاثه می داند، آری رمضان، ماه بلوغ انسان در پیکره معرفت است چرا که دری را گشوده اند به وسعت دامنه اجابتت! سفره ای را گسترانده اند به بی کرانگی یک دعوت عاشقانه از تو! علیک سلامت را منتظر نشسته اند به اندازه نیازمندی یک بنده رو سیاه و خطاکار و نادم، یک عبد ضعیف، یک عاشقِ مسکین، یک من و یک توِ محتاج! رخصت داده اند به نجیبانه ترین نگاه های معصومی که پناهی جز این آستان غنی معرفت نیافته اند!

سلام بر این ماه لایزال که مجمع همه کرامت ها و فضائل است، چرا که در این ماه که ماه رحمت الهی است، رحمت بی کران الهی بر بندگان خود نازل می شود و همگان می توانند از این رحمت نهایت استفاده را ببرند.

بارالها ما بنده تواییم و بندگی ات را می کنیم اما باز هم شرمنده تو هستیم و مگر در این ماه و فقط در این ماه مبارک رمضان که ما را مهمان میکنی بتوانیم فراموش کنیم که مهمان خوبی نیستیم چرا که احساس می کنیم همانند مهمانی که از میزبانش سپاسگزار نباشد هستیم و یا همچون فرزندی که مادر را سپاس نگوید، و یا مانند تشنه ای که از سیراب کننده اش تشکر نکند و یا مثل کویری که ممنون ابرهای باران آور نباشد هستیم و این نیست جز حقیقتی بزرگ، جز احساس بزرگی گناه ما که فقط در این ماه باید مورد شفاعت قرار بگیرد چرا که اگر نتوانیم در این یک ماهی که مهمان خداوند عز و جل هستیم از خداوند بزرگ بخشش و مغفرت برای خودمان نگیریم سخت متضرر خواهیم بود. 

بار خدایا شر منده ام که مرا ایمان بخشیدی و من این همه لطف را فراموش کردم، بر من منت گذاشتی و ریزه خوار خوان سراسر هدایت و مهر رسولت کردی ولی من خویش را گم کردم، در قلبم جوانه ارادت اولیایت را رویاندی و من از آنان پیروی نکردم، ای آنکه بر من و همه اهل ایمان و رستگاری منت خویش را به کمال رساندی در این شبها و روزهایی که نسیم مهربانی ات همه جا را معطر کرده است بر منت بگذار و تا لحظه مرگ سایه هدایت را از سرم کم نکن، و باز بر من منت بگذار و در عالم جاودانگی از عقوبت آتش رهایم ساز، ای آنکه بر همه منت می نهی و هیچکس بر تو منت نمی نهد باز هم با منتی مرا شرمنده کن با منت آغوشی که برایم می گشایی، بارلها بهشت من یک لحظه رها شدن در آن آغوش بی مانند است، و من تشنه آغوش توام.

رمضان ماه بلوغ و معرفت است، و ما مهمان عجب ماهی هستیم ما بندگان سر تا پا گناه مهمان ماهی هستیم سرشار از برکت و رحمت و عبادت های پذیرفته شده یا جبار مطلق ما بندگان عاصی و گنهکار توییم ای داور بخشنده فرموده ای رمضان اثر دعا بیشتر است پس می بینی که فقط دنبال فرصت هستیم تا از رحمات و الطاف و نعمت های بی شمارت بیشترین تقاضاها را بکنیم.

سلام بر ماه خدا و سلام بر دعوت شدگان به این میهمانی بزرگ و الهی باشد که باز در این شهر الله صحیفه سعادت را ورق بزنیم و قدر خویش را در یابیم و باز در فطر به فطرت و حضرت فاطر برسیم،ان شاالله.

 

آری در این ماه همچنان که خداوند توانا شیطان را در غل و زنجیر می کشد، دوستان او نفس سرکش شیطان صفت را لجام تقوا می زنند، از امروز باز دفتر تقدیر منتظر تغییرات الهی و رهایی گردن ها و تن هایی از آتش و عاقبت های مصیبت بار است.

زیباست، زیباست سر همان سفره ای نشستن که بهترین و زیباترین انسان ها نیز بر سر همان سفره نشسته اند، اماممان مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف نیز در این مهمانی حاضر است و بلکه اوست که با لبخند شیرینش رزق معنوی میهمانان خدا را کامل می کند.

سلام بر ماه خدا و سلام بر دعوت شدگان به این میهمانی بزرگ و الهی باشد که باز در این شهر الله صحیفه سعادت را ورق بزنیم و قدر خویش را در یابیم و باز در فطر به فطرت و حضرت فاطر برسیم،ان شاالله.

آری در این ماه همچنان که خداوند توانا شیطان را در غل و زنجیر می کشد، دوستان او نفس سرکش شیطان صفت را لجام تقوا می زنند، از امروز باز دفتر تقدیر منتظر تغییرات الهی و رهایی گردن ها و تن هایی از آتش و عاقبت های مصیبت بار است.

زیباست، زیباست سر همان سفره ای نشستن که بهترین و زیباترین انسان ها نیز بر سر همان سفره نشسته اند، اماممان مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف نیز در این مهمانی حاضر است و بلکه اوست که با لبخند شیرینش رزق معنوی میهمانان خدا را کامل می کند.

از امروز جلوه حضرت جمیل را بیشتر می توان دید و مزه حضور را بیشتر می توان چشید که شراب روحانی روزه، دلهای عاشقان محبوب ازلی را بیشتر از پیش از خود بی خود خواهد نمود.

در این گرمای تابستان فقط اینگونه نیست که جنگیدن در میدان جنگ،جهاد محسوب شود بلکه در مسیر اطاعت از مولا ، خدای تعالی، هرگاه که راه سنگلاخی تر و سختتر باشد، این اطاعت از جهاد نفس در راه خدا ارزشش بیشتر محسوب می گردد که حتما شنیده اید که روزه گرفتن برای اطاعت از خداوند در گرمای تابستان مصداق جهاد و برترین جهاد قرار گرفته است.

آری این گرمای ایمان و عشق ماست که تنها می تواند بر گرمای هوا و موانع طبیعی رسیدن به رضایت خداوند غلبه نماید، براستی خداوند ما را در میان مجاهدان این ماه مبارک قرار دهد انشالله.

 

 نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » داریوش احمد رضا بهمنیار ( چهارشنبه 92/4/19 :: ساعت 6:12 عصر )
»» لیست کل یادداشت های این وبلاگ

اسرائیلیان غاصب و آواره یهودی
تعریف ناقص از حقیقت لیبرال دموکراسی
مرز میان حق و باطل یک تار موست
اسرائیلیان غاصب و آواره یهودی
مرز میان حق و باطل یک تار موست
باید راه واقعی امام راحل را ادامه داد
تحمل عُسرت و تنگدستی
انقلاب اسلامی ایران نمادی از قدرت و اراده خداوند
برجام دندان دردِ ملت انقلابی ایران است
به حیرتیم که ای خاک پیر با برکت ، چقدر از دل سنگت جوان درآوردیم
برای مبارزه با ام الشیطان سلاحی دو دَم لازم است
[عناوین آرشیوشده]

>> بازدید امروز: 104
>> بازدید دیروز: 121
>> مجموع بازدیدها: 221188
» درباره من

منطقه و بیداری اسلامی
داریوش احمد رضا بهمنیار
سی سال قبل امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) از میان ما رفت با شکوهی بزرگ و بی نظیر، ما مردم ایران او را تشییع کردیم و این اندوهی بزرگ بر دل هایمان برجای گذاشت اندوهی برای ما و شادی برای او، چرا که مرگ حق است و بازگشت به سوی پروردگار، اما ما مردم ایران مومن ترین بنده خدا در زمان معاصر را از دست دادیم. همه ما روزی از این دنیا خواهیم رفت و بیشتر گناهان ما از آنجاست که این واقعیت بزرگ یعنی مرگ را فراموش می کنیم هزاران انسان از اول پیدایش آمدند که حال نشانی از آنان نیست برخی انسان ها به راه راست هدایت یافتند و برخی نه، چند صباحی دیگر قطعا هیچکدام از ما نیز در این دنیا نخواهیم ماند و به سرای دیگر خواهیم رفت پس باید بکوشیم در کار نیک که تنها چیزیست که با خود خواهیم برد و از تاریخ عبرت بگیریم که کسانی که از گذشتگان خود پند نگیرند خود عبرت دیگران خواهند شد. این که بر رفتن امام راحل بگرییم موجه است اما این تمام دِینِ امام راحل بر گردن ما نیست بلکه تداوم و ماندن در راه او که راه خداست اصل است اینک حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) رهبر عظیم الشأن مسلمانان جهان و جانشین امام راحل، راه او را که همان راه خداست را ادامه می دهند و مسلمانان همه عالم را بر زمین سرافراز خواهند ساخت تا نظام جمهوری اسلامی به عنوان یادگاری در تاریخ بشر از حکومت مقتدر الهی بر زمین باقی بماند. آمریکائیان می گویند تحریم هائی که علیه ایران به کار بردیم در تاریخ جهان بی سابقه است و هر کشوری را ظرف چند سال از پا در می آورد با منطق معمول حرف آنها درست است اما انقلاب اسلامی با خواست و اراده خداوند و بر اساس الهام او شکل گرفته و قرار نیست نشان دهنده حداکثر توان یک رژیم چپاولگر زورگو باشد بلکه برای نمایش عظمتِ قدرت پروردگار عالم شکل گرفته است، اینک زمانی است که خداوند لطف و رحمت خود را شامل انقلاب اسلامی ما کرده است تا نشانه هائی از عظمت خود را بر ما نمایان سازد، در آنجا که تدبیر عقل انسان و قدرت او به انتهای خود برسد عظمت اعجاز انقلاب اسلامی نمایان می شود، امروز خداوند می خواهد این انقلاب را به پیروزی برساند تا نمونه ای باشد از حکومت الهی بر زمین که با اعجاز او همراه شده است بزرگی از آن خداست و سپاس او را که هوشمندترین و مقرب ترین بندگانش را به رهبری ما گمارده است. باید راه واقعی امام راحل را ادامه داد

» پیوندهای روزانه

تابناک [2]
انتخاب [2]
پایگاه خبری انقلاب نیوز
شبکه اطلاع رسانی دانا
موسسه فرهنگی راسخون
نقل قول - وبلاگ نویسان خوزستانی
پایگاه خبری مشهد پیام [1]
شبکه خبری تحلیلی تیتر یک [1]
پایگاه خبری لنگر نیوز
ظهور
وب سایت خبری تحلیلی رصد [1]
وبلاگ نویسان خراسان رضوی [3]
سواد رسانه ای ایرانیان [1]
وبگاه جوان انقلابی [1]
پایگاه خبری شلمچه نیوز
[آرشیو(16)]

» فهرست موضوعی یادداشت ها
برجام برای برداشتن تحریم ها بوده . جریانی منحرف از انقلاب اسلامی . دل به عشق زنده می ماند عشق به امام خمینی (ره) . حضرت فاطمه (س) مصمم برای شهادت در تکلیفی الهی[-1] .
» آرشیو مطالب
پاییز 86
زمستان 1386
بهار 1387
مرداد 87
شهریور 87
تابستان 1387
خرداد 88
شهریور 89
آذر 89
دی 89
بهمن 89
اسفند 89
فروردین 90
اردیبهشت 90
خرداد 90
تیر 90
مرداد 90
شهریور 90
آبان 90
آذر 90
دی 90
بهمن 90
اسفند 90
فروردین 91
اردیبهشت 91
خرداد 91
تیر 91
مرداد 91
شهریور 91
مهر 91
آبان 91
آذر 91
دی 91
بهمن 91
اسفند 91
فروردین 92
اردیبهشت 92
خرداد 92
تیر 92
مرداد 92
شهریور 92
مهر 92
آبان 92
آذر 92
دی 92
بهمن 92
اسفند 92
اردیبهشت 93
فروردین 93
خرداد 93
تیر 93
مرداد 93
تابستان 93
پاییز 93
زمستان 93
تابستان 94
پاییز 94
زمستان 94
بهار 95
تابستان 95
پاییز 95
زمستان 95
بهار 96
تابستان 96
پاییز 96
زمستان 96
بهار 97
تابستان 97
پاییز 97
زمستان 97
بهار 98
تابستان 98
پاییز 98
زمستان 98
بهار 99

» لوگوی وبلاگ


» لینک دوستان
تابناک
خبرگزاری فارس
شبکه العالم
عمارنامه
پایگاه خبری فرهنگ نیوز
رجا نیوز
جام نیوز
پایگاه خبری فاش نیوز
پایگاه خبری بولتن نیوز
پایگاه تحلیل خبر باصر
پارس نیوز
مشرق نیوز
شبکه خبر
شبکه دانا
جوان انقلابی
خیبر آنلاین
ادیان نیوز
انقلاب نیوز
روایت نو
بسیج پرس

» صفحات اختصاصی

» لوگوی لینک دوستان» وضعیت من در یاهو
یــــاهـو
» طراح قالب