سفارش تبلیغ
صبا ویژن
از آنچه نمی شود مپرس که آنچه شده است تو را بس است . [امام علی علیه السلام]
منطقه و بیداری اسلامی
 
 RSS |خانه |ارتباط با من| درباره من|پارسی بلاگ
»» عرض اندام حزب الله در سوریه مانور ایران بود

صدور انقلاب اسلامی و بینش سیاسی و بیداری اسلامی برگرفته از آموزه های اسلام ناب محمدی در بین ملت های منطقه با توپ و تفنگ صورت نگرفته که با توپ و تفنگ هم خاموش شود، اتفاقا باید قبول کرد که ایرانی ها و خصوصا مقامات ایرانی کار چندان مهمی در صدور انقلاب اسلامی از لحاظ فرهنگی نکردند به هر حال زمان جنگ و سازندگی بود فقط چند سال است که حرکت ها و اقدامات ضعیفی در باره صدور انقلاب شنیده می شود.

این ذات خود انقلاب اسلامی بود که به خاطر ذات ماهیتش در اسلامی بودن آن و چون تقریبا در میان جغرافیای جهان اسلام قرار گرفته بود این انقلاب توانست با قدرت نرم خود در میان جهان اسلام عمق پیدا کند و ناخواسته فقط به درون مرزهای ایران محدود نشود و هم اینک و همچنان ناخواسته وار و زلزله وار حلقه قدرت خودش را در منطقه تشکیل داده و هر روز قدرت حیرت انگیزی به خود میگیرد به خصوص که حمایت توده های مردم و نفوذ قدرت نرم جمهوری اسلامی در جغرافیای جهان اسلام، مصونیت دیگری را برای دفاع از انقلاب و ایران و مقاومت در مقابل دشمنانش ایجاد کرده است.

اگر بخواهیم بهتر بگوییم خود ایرانیان در صدور انقلاب اسلامی خودشان زیاد موفق نبودند و این همان بازتاب انقلاب اسلامی ایران بوده است که مرزها را در نوردیده و به امریکای جنوبی رسیده است هر انقلابی برای خودش از لحاظ سیاسی و فرهنگی و اقتصادی و غیره قواعدی را تعریف می کند و معمولا به خودشان و مصلحت گرایی شان محدود می شوند ولی انقلاب های بزرگی همچون انقلاب اسلامی ایران به مرز های خودشان محدود نمی شوند چرا که ماهیت، و نوع شکل گیری و به خصوص ایدئولوژی الهی اسلامی آن و رهبری ولایت فقیه سبب می شود انقلابی که در داخل اتفاق افتاده به خارج از مرزها کشیده شود و در داخل مرز ها محدود نشود و شاید هم کم کاری مسئولین در صدور انقلاب اسلامی همان سنگ اندازی و کینه توزی دشمنان باشد.

اوایل منظور حدود ده دوازده سال قبل، تا الان خیلی از اتفاقاتی که در منطقه و علیه انقلاب اسلامی و ایران و مقاومت به وقوع می پیوست با اینکه همان زمان فرض میکردیم که این اقدامات دشمنانمان کار مقاومت را سخت تر می کند و باعث می شود به زحمت بیفتیم از قضا آن دشمنی ها و اقدامات آنها علیه ما چنان برای پیروزی های راهبردی ایران و مقاومت به درد خور شده است که اگر آن اتفاقات نمی افتاد اینک ایران در این مرحله از قدرت و سربلندی نبود و برای پنج عدد دستگاه غنی سازی مجبور بود با ساز دیگران برقصد.

وقتی که مبارزان حزب الله در بحران سوریه به منظور کمک به احیای دولت بشار اسد وارد معرکه می شوند در حقیقت این ایران است که در حال ظهور به عنوان بزرگ ترین پیروز در درگیری‌های گسترده منطقه‌ای به خصوص در سوریه است و علت اصلی آن هم به خاطر نفوذی است که در جنگ سوریه داشته و دارد.

اینک به گواهی دوست و دشمن و سیاسیون و نخبگان سیاسی اکثرشان به این حقیقت پی برده اند که ایران بزرگ ‌ترین پیروز رخدادهای اخیر سوریه است و توازن قدرت منطقه‌ای در خاور میانه و آسیای غربی به سمت ایران در حال حرکت است البته شاید ناآرامی در سوریه و مصر و ترکیه و غیره ....تا حدودی به صورت موقت امنیت رژیم صهیونیستی را تضمین کند و برای امریکا هم منافعی داشته باشد ولی این ایران است که برنده اصلی است چرا که طولی نمی کشد که ایران خواهد توانست اهرم های فشار در منطقه را بر ضد رژیم صهیونیستی فعال کند.

باید پذیرفت که حزب‌الله بخشی از استراتژی ایران است و این امر بعنوان یک پیروزی برای گروه ایران، سوریه، عراق و حزب‌الله علیه گروهی است که توسط آمریکا حمایت می‌شوند از نظر ایران، حفظ دولت اسد یعنی کنترل ایران بر راهرو نفوذی که از تهران و از میان بغداد، دمشق و بیروت تا مارون الرأس کشیده شده است.

در هر صورت بحث سوریه و چگونگی تعیین سرنوشت سیاسی آن در آینده امر حیاتی و به نوعی با امنیت ملی ایران نیز گره خورده است و ایران محور سیاست خارجی خودش را در منطقه بر تنش زدایی با همسایگان متمرکز کرده است.

از نظر امریکا و رژیم صهیونیستی و ترکیه و سران مرتجع عرب اگر ایران در این بحران و درگیریهای سوریه پیروز شود و دولت سوریه احیا شود، سیاست منطقی و اصولی ایران در منطقه گسترده‌تر می‌شود و اعتبار این کشور بیش از پیش تقویت می‌شود.

به جرات میتوان گفت یکی از اساسی‌ترین دلایل که جبهه غربی عربی ترکی عبری نتوانست در این دو سال و نیم در سوریه محور مقاومت را شکست بدهند و اتفاقا آن را قوی تر و منسجم تر از قبل کنند این بود که شعارهای مردم کشورهای عربی منطقه نشان می داد که آنها دیگر پذیرنده حاکمیت پنهان و آشکار غرب بر کشورشان نمی‌ باشند و باید روابط آنها بر اساس الگوی جدید تعریف شود این پدیده تبلوری از گسترش نگاه کاملا ایرانی در منطقه است تمام ملت های منطقه اینک ایران را الگو و مظهر ضد صهیونیستی و استکباری امریکا می دانند.

اینک برای مردم سوریه محرز شده که آرزوهای آمریکا و هم پیمانانش به دلیل شکستهای پیاپی در دمشق ، حلب  و القصیر و دیگر مناطق سوریه به ناامیدی تبدیل شده، و تجاوزگران نتوانستند به هیچگونه پیروزی سیاسی و استراتژیک دست یابند، نتیجه این اقدامات تجاور کارانه چیزی غیر از تخریب و قتل عام مردم سوریه نبود، مردمی که آمریکا مدعی دفاع از حقوق آنها است، در حالی که نحوه تعامل کاخ سفید با بحران سوریه پرونده سیاهش را در بین مردم سوریه سیاه تر کرده است.

آمریکا در ابتدا تهدید می کرد که برای حل مسأله سوریه به شورای امنیت مراجعه می کند، و برای اینکه خواسته خود را در این شورا عملی کند ، به گروه های مسلح دستور می داد جنایاتی را در سوریه مرتکب شوند ولی جهان امروز تغییر کرده است و کسی از شورای امنیت آمریکا حرف نمی زند زیرا وتوی روسیه و چین این شورای آمریکایی را ناکارآمد کرده است و این اتفاق همچنین در اتحادیه عرب افتاده است و وزیر خارجه قطر که ریاست این اتحادیه را به عهده داشت و تجاوز به سوریه را مدیریت می کرد، از مسند قدرت با فلاکت تمام کنار گذاشته شد .

همچنین گروه های تروریستی فعال در سوریه تا چند ماه پیش با هم ادعا می کردند که با یکدیگر برای اجرای طرح های صهیونیستی – آمریکائی همکاری و هماهنگی می کنند، ولی امروز اینگونه نیست و دشمن یکدیگر شده و افراد همدیگر را به قتل می رسانند چرا که جبهه النصره شاخه گروه تروریستی القاعده در سوریه‌ گروه ارتش آزاد سوریه را کافر و لازم القتل توصیف کرده است.

جبهه تروریستی النصره شاخه القائده در سوریه و ارتش آزاد و مسلح و جنایتکار سوریه که به قطر و عربستان وابسته اند نیز عملاً با جبهه النصره وارد درگیری مسلحانه شده اند، جنگ ویرانگر این گروه ها با یکدیگر موجب می شود که به زودی ارتش مردمی سوریه این مزدوران و تروریست ها را به خارج از مرزها بفرستد.

در حقیقت هراس خاندان فاسد آل سعود از افزایش قدرت منطقه ای ایران عامل اصلی دامن زدن به آتش بحران در سوریه است و تقلای بی نتیجه سعودی ها برای مقابله با این موضوع از طریق حمایت از تروریست ها به دست نمی آید و بزودی انقلاب های عربی وارد منطقه خلیج فارس و حجاز خواهد شد و انشالله غول ضاله وهابیت را هم نابود خواهد کرد.

روی هم رفته اینک همه اتفاقات در منطقه به خواست الهی در جهت منافع ایران و مقاومت حرکت می کند و تمام هدف آمریکا و متحدانش در سوریه این است که فقط بتوانند جلو پیشرفت روزافزون ایران را کند کنند و بتوانند کمی قدرت ایران را در منطقه تضعیف کنند ولی غافل از این هستند که خیزش‌های جهان عرب، عرصه سیاسی خاورمیانه را تغییر داده نظم قدیمی در خاورمیانه در حال محو شدن است و آنچه جایگزین آن خواهد شد ممکن است ادامه درگیریها برای مدت طولانی باشد.

نگارنده معتقد است که مردم ایران به هر حال این لیاقت را داشته اند که خداوند بهترین نعمت هایش را همراه با سرافرازی و سربلندی در این زمانه به آنها داده است و در میان ملت های منطقه و جهان اینک ایران را رهبر و الگوی دنیای اسلام می دانند و امام خامنه ای (حفظ اله) را رهبر معنوی خود و رهبر مسلمانان و مستضعفان و آزادگان جهان می دانند و باید شکرگزار خداوند بود به خصوص در این ماه عزیز که مهمانش هستیم.

 

 نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » داریوش احمد رضا بهمنیار ( چهارشنبه 92/5/2 :: ساعت 5:33 عصر )
»» لیست کل یادداشت های این وبلاگ

پرده پوشی دامن آلودگان را لازمست
دل به عشق زنده می ماند، چه در دل داری؟ عشق به امام خمینی (ره)
شیطان همیشه در کمین نیات خیر است
کاربران محترم
امام حسین(ع) در ظهر عاشورا با شکیب در عطشی کوتاه تمام تاریخ را س
اسرائیلیان غاصب و آواره یهودی
تعریف ناقص از حقیقت لیبرال دموکراسی
مرز میان حق و باطل یک تار موست
اسرائیلیان غاصب و آواره یهودی
مرز میان حق و باطل یک تار موست
باید راه واقعی امام راحل را ادامه داد
[عناوین آرشیوشده]

>> بازدید امروز: 4
>> بازدید دیروز: 89
>> مجموع بازدیدها: 247689
» درباره من

منطقه و بیداری اسلامی
داریوش احمد رضا بهمنیار
جایگاه یک انسان را ایمانش تعیین می کند برای آنکس که ایمان واقعی دارد توانگری و فقر دو روی یک سکه اند یک نفر رئیس جمهور یا وزیر یا ژن خوب است و دیگری یک راننده تاکسی یا لبو فروش و بی سواد، اما نزد خداوند تنها انجام درست و کامل وظیفه ای که خداوند بر دوش هر کدام از انسان ها نهاده مهم است ارزش آدمی به عملکرد اوست نه مقام و رتبه ظاهری اش، ثروت واقعی هر انسانی میزان اخلاص اوست چیزی که فقط خداوند به اندازه آن واقف است. فقط ادعای راه امام راحل را کردن شرط نیست چون این تمامِ دِینِ امام بر گردن ما نیست بلکه تداوم و ماندن بر راه انقلاب اصل است، ارزش انسان نزد خدا فقط میزان ایمان، عقل و شجاعت است نه چیز دیگر، نه نژاد نه ثروت و نه حتی فرزند یک شخص عالم بودن زیرا فرزند یک عالم بودن نیز تضمینی بر گمراه نشدن یک انسان نیست همان گونه که یار امام راحل بودن دلیلی بر انقلابی ماندن همه یاران امام راحل نشد. باید راه واقعی امام راحل را ادامه داد امامی که خود را در محضر خدا می دید استقلال و منیَتی نه برای خود و نه برای دشمنان خدا نمی دید برای کدخداها کمترین حیثیتی قائل نبود لذا نه می ترسید، نه مأیوس می شد و نه هرگز دچار غرور می گشت او ایمان داشت‏ این انقلاب با اراده و کمک خداوند مکانی برای ظلم ستیزی و حمایت از مظلومان است تا به مومنان بشارت دهد و به ظالمان هشدار. ولی اکثریت مسئولین دولت شش سال است گوئی این سخنان امام خمینی (رضوان اله تعالی علیه) را فراموش کرده اند که فرمودند: مردان بزرگ که خدمت های بزرگی به مردم خود کرده ‏اند اکثر ساده زیست و بی ‏علاقه به زخارف دنیا بوده ‏اند و آنها که اسیر هواهای پست نفسانی و حیوانی بوده و هستند برای حفظ یا رسیدن به آن تن به هر ذلت و خواری می‏ دهند و در مقابل زور و قدرت های شیطانی خاضع و نسبت به توده‏ های ضعیف ستمکار و زورگو هستند ولی وارستگان بر خلاف آنانند.

» پیوندهای روزانه

تابناک [3]
انتخاب [2]
پایگاه خبری انقلاب نیوز
شبکه اطلاع رسانی دانا
موسسه فرهنگی راسخون
نقل قول - وبلاگ نویسان خوزستانی
پایگاه خبری مشهد پیام [1]
شبکه خبری تحلیلی تیتر یک [1]
پایگاه خبری لنگر نیوز
ظهور
وب سایت خبری تحلیلی رصد [1]
وبلاگ نویسان خراسان رضوی [3]
سواد رسانه ای ایرانیان [1]
وبگاه جوان انقلابی [1]
پایگاه خبری شلمچه نیوز
[آرشیو(16)]

» فهرست موضوعی یادداشت ها
برجام برای برداشتن تحریم ها بوده . جریانی منحرف از انقلاب اسلامی . دل به عشق زنده می ماند عشق به امام خمینی (ره) . حضرت فاطمه (س) مصمم برای شهادت در تکلیفی الهی[-1] .
» آرشیو مطالب
پاییز 86
زمستان 1386
بهار 1387
مرداد 87
شهریور 87
تابستان 1387
خرداد 88
شهریور 89
آذر 89
دی 89
بهمن 89
اسفند 89
فروردین 90
اردیبهشت 90
خرداد 90
تیر 90
مرداد 90
شهریور 90
آبان 90
آذر 90
دی 90
بهمن 90
اسفند 90
فروردین 91
اردیبهشت 91
خرداد 91
تیر 91
مرداد 91
شهریور 91
مهر 91
آبان 91
آذر 91
دی 91
بهمن 91
اسفند 91
فروردین 92
اردیبهشت 92
خرداد 92
تیر 92
مرداد 92
شهریور 92
مهر 92
آبان 92
آذر 92
دی 92
بهمن 92
اسفند 92
اردیبهشت 93
فروردین 93
خرداد 93
تیر 93
مرداد 93
تابستان 93
پاییز 93
زمستان 93
تابستان 94
پاییز 94
زمستان 94
بهار 95
تابستان 95
پاییز 95
زمستان 95
بهار 96
تابستان 96
پاییز 96
زمستان 96
بهار 97
تابستان 97
پاییز 97
زمستان 97
بهار 98
تابستان 98
پاییز 98
زمستان 98
بهار 99

» لوگوی وبلاگ


» لینک دوستان
تابناک
خبرگزاری فارس
شبکه العالم
عمارنامه
پایگاه خبری فرهنگ نیوز
رجا نیوز
جام نیوز
پایگاه خبری فاش نیوز
پایگاه خبری بولتن نیوز
پایگاه تحلیل خبر باصر
پارس نیوز
مشرق نیوز
شبکه خبر
شبکه دانا
جوان انقلابی
خیبر آنلاین
ادیان نیوز
انقلاب نیوز
روایت نو
بسیج پرس

» صفحات اختصاصی

» لوگوی لینک دوستان» وضعیت من در یاهو
یــــاهـو
» طراح قالب