سفارش تبلیغ
صبا ویژن
« أَوْ لَـمَسْتُمُ النِّسَآءَ ؛ یا زنان را لمس کردید»پرسیدم . فرمود : «مقصود، همبستر شدن است ؛ لیکن خداوند، عفیف است و عفّت را دوست دارد . لذا آن گونه که شما نام می برید، نام نبرده است» . [حلبی - از امام صادق علیه السلام درباره [مقصود] سخن خداوندـ عزّوجلّ ـ]
منطقه و بیداری اسلامی
 
 RSS |خانه |ارتباط با من| درباره من|پارسی بلاگ
»» هم سنگ دارائی های بلوکه شده ایران چیست

 

در این زمانه ما و در جهان امروز ، چشمی همچون چشم امام (ره) می خواست، تا آینده انقلاب را ببیند و بگوید آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند، و از همان زمان، حکایت ایران و امریکا، همان کهنه حکایت، خیر و شر تاریخ شده است، که از عهد عتیق بوده و تا نابودی باطل ادامه خواهد داشت، و اگر تقدیر مدتی ملت ایران را از شکوه و بزرگی و جایگاه اصلی خودش در جهان انداخت ایرانیان با نبوغشان به پیکار تاریخ رفتند و دوباره به جایگاه اصلی و شایسته خودشان در جهان برگشتند.

امام خمینی (ره)، بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، مرد بزرگ و رهبر شجاعی بود، و حالا مردم ایران ثابت می کنند که آن بزرگوار بی هدف زندگی نکردند، مردم سرافراز ایران ثابت می کنند که خون پاک شهدای شان، بیهوده بر زمین نریخته است، همه دنیا می دانند، که آنها مردان بزرگ و شجاعی بودند، و حالا این وظیفه مردم ایران است که به دنیا بگویند که به آرمانهای امام (ره) و شهدایمان احترام می گذارند، و ثابت می کنند که شهدایشان بیهوده و بی جهت شهید نشدند.

ملت ایران به رهبری امام خمینی (ره) حیثیت ملی مذهبی خود را باز یافتند، و به لحاظ معنوی به خود آمدند و به ریشه‌ های دین خود اسلام ناب روی آوردند، قادر به بازسازی خود از نو گشتند و با تکرار تاریخ ، با اقتدار، با توانمندی‌‌‌ های خلاقانه جدید، و با ارزش های الهی انسانی و بشر دوستانه به صحنه جهانی برگشتند.

این انقلاب اسلامی ایران بود که به همه مسلمانان و مستضعفان جهان نشان داد، تنها راه نجات بشر و دست یابی به مشروعیت و مقبولیت در بین مردم، عمل بر پایه دستورات آخرین دین الهی ، اسلام است، دینی که برای همه جهانیان، برنامه و سخن دارد، و انقلاب اسلامی به خوبی نشان داده است، که تنها راه نجات ملت ها، اسلام و نگاه به توانائی های خودشان در داخل است، دشمن شدن آمریکا با مردم و نظام ایران، برکاتی برای مردم ایران داشته است، که جدای از خود سازی و خود باوری ایرانی و پیشرفت های ایران در جهان امروز، به همه دارایی های بلوکه شده ایران می ارزد.

جمهوری اسلامی ایران، به ‌عنوان بزرگ ‌ترین کشور شیعه جهان، رهبر جبهه مقاومت اسلامی، رهبریت معنوی جهان اسلام، و با رهبری مقتدرانه ولایت فقیه امام خامنه ای (حفظ اله) تنها کشور قابل الگو برداری برای آزادیخواهان، ستم دیدگان و مستضعفان جهان شده است، و مانع بزرگی برای سلطه گران و صهیونیست جهانی، در جهان ایجاد کرده است.

و حال آمریکائیان با چه سحر و جادویی می توانند، با اعجاز قدرت، و نفوذ ایران در منطقه مقابله کنند، که اینقدر پارس می کنند؟ با چه جراتی آن ........ عجوزه، وندی شرمن به ملت ایران توهین می کند؟ گزینه‌ های روی میز آمریکا، که حرف تازه ای نیست، و اساسا پوچ و بی فایده است، ولی گزینه های روی میز ایران طبق گفته کارشناسان نظامی برای آمریکا شوک آور است، و اینک رساترین اقدام ایران، علیه رجز خوانی های سران درمانده امریکایی، باید دشمن بودن و دشمن ماندن با آنها باشد.

دشمن حقوق بشر آمریکایی بودن افتخار است، دشمن ادعای مبارزه با تروریست بودن آمریکائیان بودن افتخار است، دشمن دموکراسی خواهی آمریکایی بودن افتخار است، دشمن حکومت متکبر و جنایتکار و خائنی همچون نظام کاخ سفید برای هر انسان آزادیخواهی افتخار است، چه برسد به مردم عزتمند ایران، که پرچمدار این ارزش ها هستند.

به خوبی ثابت شده که آمریکائیان، در بزنگاه های حساس در مقابل ایرانیان، ناتوانند، و دچار سر در گمی و استیصال می شوند، و این در حالی است که ایران همواره بیرون از مرزهایش بر تحولات منطقه ای، و حتی فرا منطقه ای تأثیر گذار است، و حال آنها با چه برگ برنده ای علیه ایران بلوف می زنند؟.

انقلاب اسلامی ایران و به طبع آن بیداری اسلامی در منطقه و جهان، باعث شد که ملت ها پی ببرند، تنها ملاک و معیار آمریکا و غرب، در حقوق بشر، دموکراسی، تروریسم و مبارزه با تروریسم و غیره.... فقط تامین منافع تمامیت ‌خواهانه، چپاولگرانه و متجاوزانه خودشان می باشد، و هیچ ارزشی دیگری ندارد و واژه هایی همچون صلح ، امنیت جهانی و غیره ..... تنها در همراهی و عدم همراهی، با منافع نامشروع آنها خلاصه می شود، و در نظر آنان مهم این است، که ایادی شان اراده غرب را اجرا کرده، و ملت‌های خود را خوب مهار کنند.

ولی جمهوری اسلامی ایران، راه و رسم و تاریخ خاص خودش را دارد، و مملکت دیگری است، آنها نمی توانند با وجود جمهوری اسلامی ایران، به اهداف شوم خود در منطقه برسند، برای ایران هم راه برگشتی برای دشمنی نکردن با امریکا نمانده است، زیرا ایران سلطه آمریکائیان را تحمل نمی کند، ایران توسط نظامی اداره می شود که بر اسلام، ارزش های انسانی ، خیر و عدالت، پاکیزگی اخلاق، و هویت اصیل خود استوار است، و در این کارزار این آمریکاست که مدام به دروغ متوسل می شود، و دشمنی که مدام به دروغ متوسل شود فاتحه اش خوانده شده است، دشمنی مدام توهین می کند، که استدلالی برای صحت سخنانش ندارد.

آنها ازسر ناتوانی و شکست در جنگ های نیابتی، و در تحریم ها، اینک ناچارا جنگ را به حوزه دیپلماسی کشانده اند تا موقعیتی برای خود بوجود بیاورند، آنها همه آنچه را که در آستین داشته اند که مانع دستیابی ایران به استفاده صلح آمیز هسته ای می شده را انجام داده اند، و چون در همه مراحل شکست خورده اند، ناچارا به این نتیجه رسیده اند که تفاوت ها و اختلاف هایشان را با کشوری همچون ایران را به جای جنگ، از راه های صلح آمیز و مذاکره به سرانجام برسانند، خوشبختانه این نشانه قدرت آنان نیست، بلکه نشانه ضعف آنهاست.

آمریکائیان که اساساً از همان اول با موجودیت انقلاب اسلامی، و قدرت فزاینده آن دشمنی داشته و دارند، اینک پی برده اند که در این دشمنی که آنها شروع کرده اند، این ایران بوده که توانسته با سیاستی منطقی و انسان دوستانه، در تلاش برای رسیدن به صلحی پایدار بدون دخالت های خارجی، که پایه های سیاست خارجی اش را شکل می دهد با تضعیف و حذف نفوذ و حضور آمریکا در منطقه خاور میانه، در این راه تا حدود زیادی موفق عمل کند.

اینک مرکز هر تغییر و تحول کلی در منطقه، مرجع مذاکره و کانون قدرت ایران است، جمهوری اسلامی ایران در صحنه میدانی و دیپلماسی منطقه، نقطه ثقل هر حرکت کوچک و بزرگی است، و این را شرایط سیاسی داخلی، منطقه ای و بین المللی در جهان و ایران و در منطقه، در سه سال اخیر به ما می گوید که ایران در بهترین شرایط است و حل بحران سوریه در هزار کیلومتر دورتر از مرزهای ایران بهترین گواه این مسئله است.

در تحلیل رفتار آمریکا و اروپا علیه ایران، این سیاست ایران مبنی بر صلحی پایدار بدون دخالت خارجی، برای کشورهای منطقه است که آنها را روز به روز فلج تر و رسواتر می کند، آمریکا سعی می کند در حین گفتگو با ایران، افزایش ضریب نفوذ ایران در منطقه را کم کند، ولی دیگر نه خودشان و نه متحدانشان، نمی توانند کتمان کنند که ایران از موقعیت ویژه و بسیار مهمی در منطقه برخوردار شده است، و به جایگاه اصلی تاریخ خودش ، در جهان برگشته است، و امروزه این مسئله بر هیچ ملت یا دولتی پوشیده نیست.

در سیاست و حکومت داری آخرین علاج درد جنگ است، و آمریکائیان زمانی به این مسئله پی بردند که خیلی دیر شده بود، اینک پشیمانی سودی برایشان ندارد، و ایران تا جایی که مصلحت مردم اقتضا کند با شرارت های امریکا و هم پیمانانش در منطقه مدارا خواهد کرد، یقینا ایران در مواقع لزرم برخورد مناسب و جواب دندان شکنانه اش را خواهد داد، آنها باید غرامت خونهایی را بدهند که حتی قبل ار انقلاب اسلامی در ایران ریخته اند، و ایران یقینا به جایی خواهد رسید که مطالبات به حقش را از حلقوم این جنایتکاران تاریخ بیرون بکشد.

اوباما در پشت همان میزی سخن می گوید که جورج بوش هم بعد از تجاوز و حمله نظامی به عراق، و پیروزی بر صدام، با وقاحت تمام می گفت، این وحی الهی بود که به من الهام شد که به عراق حمله کنم و جهان را امن تر کنم، و فقط در همین عراق از زمان حمله آمریکا به آنجا یک میلیون عراقی و هفت صد هزار غیر نظامی بی گناه و زن و بچه ها در خیابانها، در خانه هایشان، در بمب گذاری ها کشته شده اند، و هنوز هم ناآرامیهای که آمریکا عمدا موقع رفتن از عراق، بوجود آورده بودند ادامه دارد.

سران کاخ سفید درآمریکا و اروپا اگر به حقوق بشر کوچکترین احترامی می گذاشتند، جهان امروز، الان دچار کشتارها و تفرقه ها و برادر کشی ها نبود، آمریکائیان اگر دلسوز دموکراسی می بودند، به آن فضاحت و رسوایی علنی در مصر مهر تایید نمی زدند، و کودتاگران را به رسمیت نمی شناختند، و محاکمه رئیس جمهور مردمی را مهر تایید نمی زدند.

شعار مرگ بر آمریکا اساساً پسندیده است ، شعار آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند برای مردم ایران به یک فرمول مطمئن و خطا ناپذیر درآمده است، دشمنی بین ایران با آمریکا و غرب از نوع یک تنش دیپلماتیک نیست، بلکه کاملا بنیادی و ایدئولوژیک می باشد ملت ایران تنها ملتی در جهان است که لیاقت شکست تاریخی آمریکائیان را داشته است.

به طور کلی انقلاب اسلامی در ایران به دلیل ارزش ها، شعارها، اهداف و سابقه مشترک دینی و تاریخی و فرهنگی در محیط منطقه و بین الملل، پدیده ای تاثیر گذار در جهان اسلام می باشد، انقلاب اسلامی ایران ساختارهای پذیرفته شده در جهان امروزی را شکست، و به جای آن ساختارهای ارزشی جدیدی را بر پایه اسلام ناب جایگزین کرد، انقلاب اسلامی اسلام های آمریکایی را رسوا کرد، اسلام اشرافیت، اسلامِ مقدس نماهاى طالبانی بى مایه و جنایتکار، اسلامِ وهابی و القائده ای، اسلامِ ذلت و نکبت، پول و زور، اسلامِ فریب، سازش، اسارت و تحقیر، اسلامِ حاکمیت سرمایه داران بر مظلومین و مستضعفان را به جهانیان شناساند و به زباله دانی تاریخ انداخت و اسلام ناب را زنده کرد، و این ارزش های انسانی الهی و برگشتن ایرانیان به جایگاه اصلی و شایسته خودشان در تاریخ را نمی شود هم سنگ با دارائی های بلوکه شده ایران قرار داد. 

 نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » داریوش احمد رضا بهمنیار ( یکشنبه 92/12/18 :: ساعت 2:51 عصر )
»» لیست کل یادداشت های این وبلاگ

اسرائیلیان غاصب و آواره یهودی
تعریف ناقص از حقیقت لیبرال دموکراسی
مرز میان حق و باطل یک تار موست
اسرائیلیان غاصب و آواره یهودی
مرز میان حق و باطل یک تار موست
باید راه واقعی امام راحل را ادامه داد
تحمل عُسرت و تنگدستی
انقلاب اسلامی ایران نمادی از قدرت و اراده خداوند
برجام دندان دردِ ملت انقلابی ایران است
به حیرتیم که ای خاک پیر با برکت ، چقدر از دل سنگت جوان درآوردیم
برای مبارزه با ام الشیطان سلاحی دو دَم لازم است
[عناوین آرشیوشده]

>> بازدید امروز: 151
>> بازدید دیروز: 121
>> مجموع بازدیدها: 221235
» درباره من

منطقه و بیداری اسلامی
داریوش احمد رضا بهمنیار
سی سال قبل امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) از میان ما رفت با شکوهی بزرگ و بی نظیر، ما مردم ایران او را تشییع کردیم و این اندوهی بزرگ بر دل هایمان برجای گذاشت اندوهی برای ما و شادی برای او، چرا که مرگ حق است و بازگشت به سوی پروردگار، اما ما مردم ایران مومن ترین بنده خدا در زمان معاصر را از دست دادیم. همه ما روزی از این دنیا خواهیم رفت و بیشتر گناهان ما از آنجاست که این واقعیت بزرگ یعنی مرگ را فراموش می کنیم هزاران انسان از اول پیدایش آمدند که حال نشانی از آنان نیست برخی انسان ها به راه راست هدایت یافتند و برخی نه، چند صباحی دیگر قطعا هیچکدام از ما نیز در این دنیا نخواهیم ماند و به سرای دیگر خواهیم رفت پس باید بکوشیم در کار نیک که تنها چیزیست که با خود خواهیم برد و از تاریخ عبرت بگیریم که کسانی که از گذشتگان خود پند نگیرند خود عبرت دیگران خواهند شد. این که بر رفتن امام راحل بگرییم موجه است اما این تمام دِینِ امام راحل بر گردن ما نیست بلکه تداوم و ماندن در راه او که راه خداست اصل است اینک حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) رهبر عظیم الشأن مسلمانان جهان و جانشین امام راحل، راه او را که همان راه خداست را ادامه می دهند و مسلمانان همه عالم را بر زمین سرافراز خواهند ساخت تا نظام جمهوری اسلامی به عنوان یادگاری در تاریخ بشر از حکومت مقتدر الهی بر زمین باقی بماند. آمریکائیان می گویند تحریم هائی که علیه ایران به کار بردیم در تاریخ جهان بی سابقه است و هر کشوری را ظرف چند سال از پا در می آورد با منطق معمول حرف آنها درست است اما انقلاب اسلامی با خواست و اراده خداوند و بر اساس الهام او شکل گرفته و قرار نیست نشان دهنده حداکثر توان یک رژیم چپاولگر زورگو باشد بلکه برای نمایش عظمتِ قدرت پروردگار عالم شکل گرفته است، اینک زمانی است که خداوند لطف و رحمت خود را شامل انقلاب اسلامی ما کرده است تا نشانه هائی از عظمت خود را بر ما نمایان سازد، در آنجا که تدبیر عقل انسان و قدرت او به انتهای خود برسد عظمت اعجاز انقلاب اسلامی نمایان می شود، امروز خداوند می خواهد این انقلاب را به پیروزی برساند تا نمونه ای باشد از حکومت الهی بر زمین که با اعجاز او همراه شده است بزرگی از آن خداست و سپاس او را که هوشمندترین و مقرب ترین بندگانش را به رهبری ما گمارده است. باید راه واقعی امام راحل را ادامه داد

» پیوندهای روزانه

تابناک [2]
انتخاب [2]
پایگاه خبری انقلاب نیوز
شبکه اطلاع رسانی دانا
موسسه فرهنگی راسخون
نقل قول - وبلاگ نویسان خوزستانی
پایگاه خبری مشهد پیام [1]
شبکه خبری تحلیلی تیتر یک [1]
پایگاه خبری لنگر نیوز
ظهور
وب سایت خبری تحلیلی رصد [1]
وبلاگ نویسان خراسان رضوی [3]
سواد رسانه ای ایرانیان [1]
وبگاه جوان انقلابی [1]
پایگاه خبری شلمچه نیوز
[آرشیو(16)]

» فهرست موضوعی یادداشت ها
برجام برای برداشتن تحریم ها بوده . جریانی منحرف از انقلاب اسلامی . دل به عشق زنده می ماند عشق به امام خمینی (ره) . حضرت فاطمه (س) مصمم برای شهادت در تکلیفی الهی[-1] .
» آرشیو مطالب
پاییز 86
زمستان 1386
بهار 1387
مرداد 87
شهریور 87
تابستان 1387
خرداد 88
شهریور 89
آذر 89
دی 89
بهمن 89
اسفند 89
فروردین 90
اردیبهشت 90
خرداد 90
تیر 90
مرداد 90
شهریور 90
آبان 90
آذر 90
دی 90
بهمن 90
اسفند 90
فروردین 91
اردیبهشت 91
خرداد 91
تیر 91
مرداد 91
شهریور 91
مهر 91
آبان 91
آذر 91
دی 91
بهمن 91
اسفند 91
فروردین 92
اردیبهشت 92
خرداد 92
تیر 92
مرداد 92
شهریور 92
مهر 92
آبان 92
آذر 92
دی 92
بهمن 92
اسفند 92
اردیبهشت 93
فروردین 93
خرداد 93
تیر 93
مرداد 93
تابستان 93
پاییز 93
زمستان 93
تابستان 94
پاییز 94
زمستان 94
بهار 95
تابستان 95
پاییز 95
زمستان 95
بهار 96
تابستان 96
پاییز 96
زمستان 96
بهار 97
تابستان 97
پاییز 97
زمستان 97
بهار 98
تابستان 98
پاییز 98
زمستان 98
بهار 99

» لوگوی وبلاگ


» لینک دوستان
تابناک
خبرگزاری فارس
شبکه العالم
عمارنامه
پایگاه خبری فرهنگ نیوز
رجا نیوز
جام نیوز
پایگاه خبری فاش نیوز
پایگاه خبری بولتن نیوز
پایگاه تحلیل خبر باصر
پارس نیوز
مشرق نیوز
شبکه خبر
شبکه دانا
جوان انقلابی
خیبر آنلاین
ادیان نیوز
انقلاب نیوز
روایت نو
بسیج پرس

» صفحات اختصاصی

» لوگوی لینک دوستان» وضعیت من در یاهو
یــــاهـو
» طراح قالب