سفارش تبلیغ
صبا ویژن
از این آدمى شگفتى گیرید : با پیه مى‏نگرد و با گوشت سخن مى‏گوید : و با استخوان مى‏شنود ، و از شکافى دم بر مى‏آورد . [نهج البلاغه]
منطقه و بیداری اسلامی
 
 RSS |خانه |ارتباط با من| درباره من|پارسی بلاگ
»» مذاکرات، نماد مبارزه علیه زورگویی

 

مردم ایران پی برده اند که انرژی هسته ای برای ایران و نسل های آینده ایران، دارای مفهوم، ابعاد، ارزش ها و ویژگی های منحصر به فردی است که قابل معامله نیستند و ارزش آن را نمی شود با چیزهایی دیگر مقایسه کرد، چرا که بحث علم و صنعت و پیشرفت نسل های آینده ایران در میان است، از همین رو امتیاز دادن ایران فقط باید در راستای شفاف سازی بیشتر باشد، نه محدودیت در علم و دانش و فن آوری های صلح آمیز هسته ای ایران.

شرایط سیاسی در هیچ کجای دنیا بر این قرار نگرفته که کشوری را از حق خودش محروم کنند، عقلانیت سیاسی و دشمن‌ شناسی به ایرانیان آموخته است همه دیکتاتوران تاریخ در موضع ضعف، اول به دوستی روی می آورند، و با مذاکره و گفتگو ، کاری را که نتوانستند با زور آن را انجام دهند، کار خود را به پیش می برند، و اگر لازم باشد به زاری و عذر خواهی هم متوسل می شوند، ولی اهدافشان هیچ تغییری نمی کند، فقط راه های رسیدن به اهداف خود را عوض می کنند .

امریکائیان می خواهند ایرانیان را در مذاکرات، ناچارا مجبور به مصالحه کنند، آنها خواهان شناختن حق ایران نیستند، برای آنها حق دیگران اهمیتی ندارد، آنها معتقدند و اعلام می کنند، که فشارها و تحریم های اقتصادی ما، ایران را به پای میز مذاکره کشانده است، پس طبیعتا همانطور که می گویند، می خواهند در مذاکرات میوه های به ثمر رسیده، سی ساله تحریم ها و فشارهای خود را بچینند، نه اینکه بخواهند حقوق مشروع و مسلم ایران را، بعد از سی و پنج سال دشمنی بدهند .

از طرفی آنها گیج شده اند، و از تصمیمات سخت سخن می گویند، نخبگان و سیاستمداران آمریکایی و غربی بارها اعلام کرده و می کنند که تحریم ها و فشار شدید اقتصادی توسط آمریکا و هم پیمانانش، ایران را بر سر میز مذاکره کشانده است، و ما در این مرحله موفق شدیم، و در ادامه می گویند، اما چرا دولت ایران هنوز نشانی از اراده ای برای دست برداشتن از توسعه برنامه هسته‌ای خود، که مردم و مقامات ایرانی، همچنان آن را حق مسلم خود می‌دانند، نشان نمی ‌دهند؟.

این موضوع آنها را گیج کرده، و باعث شده که از تصمیمات سخت سخن بگویند، آمریکا در جریان مذاکرات اخیر با ایران بر سر آینده برنامه هسته‌ای اش، با وضعیت دشواری روبرو شده است، و اگر وزیر خارجه آمریکا می گوید ایران باید تصمیم سختی بگیرد، از تصمیمی سخت برای خودشان حکایت دارد.

منظور آنها این است که به مسئولان ایرانی بفهمانند که این ما هستیم که باید تصمیم سختی بگیریم نه شما، چون که آنها می دانند که اگر در ایران جنس دولت ها و نوع حرف ها کمی عوض شود، ولی راه انقلاب اسلامی و امام راحل همچنان ادامه دارد.

آنها می ترسند ایران مذاکرات را رها کند، وزیر خارجه اش جان کری می گوید توافق بد بهتر از توافق نکردن است و دقیقا معنی اش این است که آنها حتی حاضرند توافق بد را بپذیرند تا توافقی در کار نباشد، آنها مجبورند همه دروغ ها و جنایت ها و تحریم های ظالمانه شان علیه مردم ایران را، زیر وجهه پلید و جنایت کارانه خود پنهان کنند چرا که همه این تحریم ها فقط برای سلاح هسته ای اعمال شده در حالی که آنها هیچ مدرکی از ساخت سلاح اتمی در ایران در دست ندارند و قانونا این تحریم ها باید برداشته شود.

شکست مذاکرات برای آنها فاجعه است، و شکست دیپلماسی قدرتمندانه شان، چرا که آنها بارها در این چند ماهه به روی این مذاکرات مانور دادند و برای امنیت جهانی و امنیت اسرائیل شعار دادند، ما توانستیم امتیاز بگیریم و اینک جهان و اسرائیل به لطف درایت ما و گرفتن امتیاز از ایرانیان امن تر شده است و ما توانستیم جلو ساخت سلاح اتمی ایران را کمی عقب تر بیندازیم.

پس برای دروغ های خودشان هم که باشد محال است که توافق نکنند، حتی توافق بد هم برای آنها امتیاز بزرگی است، آنها نمی توانند به جهانیان بگویند، دوباره جهان ناامن شده، چون در مذاکرات با ایرانیان شکست خوردیم، و به نوعی همان دروغ خودشان مبنی بر ، قدرت ما در دیپلماسی، دنیا را امن کرد، برملا می شود، و اینجا دیگر نمی توانند دروغ خودشان را گردن دیپلماسی ضعیف خود بیندازند، آن هم وقتی چند ماه از مزایای این توافق نامه و درایت خودشان و پیروزی در مذاکرات را شعار داده اند.

همه فهمیده اند که قوی ترین برگ برنده ایران در مذاکرات، نه پنهان کاری، که آشکار سازی است، و نترسیدن از بازرسی های سرزده، و با مصالحه ‌های مهمی هم که ایران در مذاکرات اخیر انجام داده بود، می ‌توان بحران ساختگی در مورد برنامه هسته ‌ای نظامی ایران را به جهانیان فهماند، اما آنها که خواهان مذاکره آگاهانه و هوشیارانه با تهران نیستند، و در این میان تهران هم، استراتژی آنها را باید خوب می داند فریب نمی خورد.

تصمیم سخت آنها به این خاطر است که لغو تحریم‌ها، برای ایران تحول بالقوه ای است که به یک باره همه استعدادهای نهفته ایران را شکوفا می کند و از برنامه هسته ای ایران فراتر می رود و همین مسئله است که تصمیمی سخت و سیاستی دشواری را بر سر راه آمریکا در رابطه با ایران قرار داده است.

سران کاخ سفید شجاعت شان را در مصاف با ایران، با ترسی آمیخته به شرم باخته اند، آنها نه جرات مقابله با ملت ایران را دارند، و نه حاضرند شکست خود را بپذیرند، و هم اکنون خوشبختانه دولت آمریکا در مقابل ایران در ضعیف ترین تاریخ دولت خود قرار گرفته است.

و این مهم به خاطر ظرفیت های نهفته و رها شده از اراده های ملت های مسلمان منطقه و جهان است، که پشتیبان ایران و مقاومت در منطقه است و این اتحاد روز به روز بیشتر و مستحکم تر می شود و همچنین این ظرفیت ها، آمریکائیان و ایادی مزدور و مرتجع اش را روز به روز در منطقه رسواتر و ذلیل تر کرده است.

امروز همه نسل های انقلاب اسلامی در ایران، و در فضای سیاسی کشور، حضوری انقلابی دارند، این دلسوزان با ایمان و متعهد و دلسوز، به صورت خود جوش و هدفمند، برای حفظ آرمانهای انقلاب اسلامی وارد صحنه می شوند، و منافع ملی را بر منافع حزبی و باندی ترجیح می دهند و کوچکترین دلواپسی خود را به گوش مسئولین می رسانند.

همین حضور آگاهانه است که اندیشکده های آمریکایی را مجبور می کند که به مقامات غربی توصیه ‌کنند هر گونه تلاشی برای محدود ساختن فعالیت‌های موشک‌های دفاعی ایران به عنوان بخشی از توافق هسته‌ای، مذاکرات را که هدف اصلی ماست را به مخاطره می افکند.

مردم ایران و بچه های انقلاب و همه نخبگان در ایران می توانند پیش بینی کنند که در این مذاکرات و مذاکرات بعدی هم، هیچ معجزه ای رخ نخواهد داد و می بینیم که خود دولت هم دیگر به معجزه اعتقادی ندارد و فهمیده که آنها تحریم های اصلی را بر نمی دارند و هر چقدر هم آنها مذاکرات را بیشتر طول بدهند، این ایران است که باید مدام اکسیده شود، و فتیله علم و دانش را پایین نگه دارد، و طبیعتا دولت نباید به شیاطین فرصت سو استفاده را بدهد.

ایران برای تثبیت این مذاکرات و کشاندن این زورگویان به پای میز مذاکره خونهای پاک دانشمندان غیورش را بر سر دست دارد، و کوچکترین عقب نشینی در این مذاکرات که در نوک حمله خط مقاومت علیه دشمنان انقلاب اسلامی است، غیر قابل بخشش است، این مذاکرات به نوعی حق الله است، چرا که حق بندگان مسلمانان دوستداران اهل بیت خداست، و نماد مبارزه علیه عدالت و ظلم شده است، نماد مبارزه علیه زورگویی و قلدری شده است.

ملت سرافراز ایران و انقلاب اسلامی، بسیار مجاهدت کردند ، تا توانستند نظام زورگو و ناعادلانه جهان را، به پای میز مذاکره بکشانند، و موقعیت و هویت مذاکرات گروه 5+1 برای ایران، خیلی بالاتر از یک معامله بده بستان هسته ای می باشد.

از نظر صلاحیت، آمریکائیان و انگلیسی ها، نباید از صلاحیت و امنیت جهانی و اعتماد سخن بگویند، چرا که آنها به خاطر اینکه باعث رشد زیاد تروریست های القائده ای و طالبانی شدند، باید در دادگاههای بین المللی و منطقه ای مجازات شوند، آنها خون صدها هزار نفر انسانهای بی گماه را ، فقط در همین دو سه سال اخیر، در سوریه به زمین ریختند.

آنها جنایتکاران و چپاولگرانی هستند که فقط فشار قبر می تواند آنها را از دشمنی با ملت ایران رهایی دهد، و انشالله که دولت اعتدال این مطالب را به ایشان خواهد گفت، که شما به خاطر ساخت سلاح اتمی ما را تحریم کردید، و الان که ده سال است هیچ مدرکی به دست نیاورده اید، و می دانید که سلاح اتمی در کار نیست، پس تحریم ها را با اعتدال بردارید.نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » داریوش احمد رضا بهمنیار ( پنج شنبه 93/2/25 :: ساعت 11:13 عصر )
»» لیست کل یادداشت های این وبلاگ

اسرائیلیان غاصب و آواره یهودی
تعریف ناقص از حقیقت لیبرال دموکراسی
مرز میان حق و باطل یک تار موست
اسرائیلیان غاصب و آواره یهودی
مرز میان حق و باطل یک تار موست
باید راه واقعی امام راحل را ادامه داد
تحمل عُسرت و تنگدستی
انقلاب اسلامی ایران نمادی از قدرت و اراده خداوند
برجام دندان دردِ ملت انقلابی ایران است
به حیرتیم که ای خاک پیر با برکت ، چقدر از دل سنگت جوان درآوردیم
برای مبارزه با ام الشیطان سلاحی دو دَم لازم است
[عناوین آرشیوشده]

>> بازدید امروز: 146
>> بازدید دیروز: 121
>> مجموع بازدیدها: 221230
» درباره من

منطقه و بیداری اسلامی
داریوش احمد رضا بهمنیار
سی سال قبل امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) از میان ما رفت با شکوهی بزرگ و بی نظیر، ما مردم ایران او را تشییع کردیم و این اندوهی بزرگ بر دل هایمان برجای گذاشت اندوهی برای ما و شادی برای او، چرا که مرگ حق است و بازگشت به سوی پروردگار، اما ما مردم ایران مومن ترین بنده خدا در زمان معاصر را از دست دادیم. همه ما روزی از این دنیا خواهیم رفت و بیشتر گناهان ما از آنجاست که این واقعیت بزرگ یعنی مرگ را فراموش می کنیم هزاران انسان از اول پیدایش آمدند که حال نشانی از آنان نیست برخی انسان ها به راه راست هدایت یافتند و برخی نه، چند صباحی دیگر قطعا هیچکدام از ما نیز در این دنیا نخواهیم ماند و به سرای دیگر خواهیم رفت پس باید بکوشیم در کار نیک که تنها چیزیست که با خود خواهیم برد و از تاریخ عبرت بگیریم که کسانی که از گذشتگان خود پند نگیرند خود عبرت دیگران خواهند شد. این که بر رفتن امام راحل بگرییم موجه است اما این تمام دِینِ امام راحل بر گردن ما نیست بلکه تداوم و ماندن در راه او که راه خداست اصل است اینک حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) رهبر عظیم الشأن مسلمانان جهان و جانشین امام راحل، راه او را که همان راه خداست را ادامه می دهند و مسلمانان همه عالم را بر زمین سرافراز خواهند ساخت تا نظام جمهوری اسلامی به عنوان یادگاری در تاریخ بشر از حکومت مقتدر الهی بر زمین باقی بماند. آمریکائیان می گویند تحریم هائی که علیه ایران به کار بردیم در تاریخ جهان بی سابقه است و هر کشوری را ظرف چند سال از پا در می آورد با منطق معمول حرف آنها درست است اما انقلاب اسلامی با خواست و اراده خداوند و بر اساس الهام او شکل گرفته و قرار نیست نشان دهنده حداکثر توان یک رژیم چپاولگر زورگو باشد بلکه برای نمایش عظمتِ قدرت پروردگار عالم شکل گرفته است، اینک زمانی است که خداوند لطف و رحمت خود را شامل انقلاب اسلامی ما کرده است تا نشانه هائی از عظمت خود را بر ما نمایان سازد، در آنجا که تدبیر عقل انسان و قدرت او به انتهای خود برسد عظمت اعجاز انقلاب اسلامی نمایان می شود، امروز خداوند می خواهد این انقلاب را به پیروزی برساند تا نمونه ای باشد از حکومت الهی بر زمین که با اعجاز او همراه شده است بزرگی از آن خداست و سپاس او را که هوشمندترین و مقرب ترین بندگانش را به رهبری ما گمارده است. باید راه واقعی امام راحل را ادامه داد

» پیوندهای روزانه

تابناک [2]
انتخاب [2]
پایگاه خبری انقلاب نیوز
شبکه اطلاع رسانی دانا
موسسه فرهنگی راسخون
نقل قول - وبلاگ نویسان خوزستانی
پایگاه خبری مشهد پیام [1]
شبکه خبری تحلیلی تیتر یک [1]
پایگاه خبری لنگر نیوز
ظهور
وب سایت خبری تحلیلی رصد [1]
وبلاگ نویسان خراسان رضوی [3]
سواد رسانه ای ایرانیان [1]
وبگاه جوان انقلابی [1]
پایگاه خبری شلمچه نیوز
[آرشیو(16)]

» فهرست موضوعی یادداشت ها
برجام برای برداشتن تحریم ها بوده . جریانی منحرف از انقلاب اسلامی . دل به عشق زنده می ماند عشق به امام خمینی (ره) . حضرت فاطمه (س) مصمم برای شهادت در تکلیفی الهی[-1] .
» آرشیو مطالب
پاییز 86
زمستان 1386
بهار 1387
مرداد 87
شهریور 87
تابستان 1387
خرداد 88
شهریور 89
آذر 89
دی 89
بهمن 89
اسفند 89
فروردین 90
اردیبهشت 90
خرداد 90
تیر 90
مرداد 90
شهریور 90
آبان 90
آذر 90
دی 90
بهمن 90
اسفند 90
فروردین 91
اردیبهشت 91
خرداد 91
تیر 91
مرداد 91
شهریور 91
مهر 91
آبان 91
آذر 91
دی 91
بهمن 91
اسفند 91
فروردین 92
اردیبهشت 92
خرداد 92
تیر 92
مرداد 92
شهریور 92
مهر 92
آبان 92
آذر 92
دی 92
بهمن 92
اسفند 92
اردیبهشت 93
فروردین 93
خرداد 93
تیر 93
مرداد 93
تابستان 93
پاییز 93
زمستان 93
تابستان 94
پاییز 94
زمستان 94
بهار 95
تابستان 95
پاییز 95
زمستان 95
بهار 96
تابستان 96
پاییز 96
زمستان 96
بهار 97
تابستان 97
پاییز 97
زمستان 97
بهار 98
تابستان 98
پاییز 98
زمستان 98
بهار 99

» لوگوی وبلاگ


» لینک دوستان
تابناک
خبرگزاری فارس
شبکه العالم
عمارنامه
پایگاه خبری فرهنگ نیوز
رجا نیوز
جام نیوز
پایگاه خبری فاش نیوز
پایگاه خبری بولتن نیوز
پایگاه تحلیل خبر باصر
پارس نیوز
مشرق نیوز
شبکه خبر
شبکه دانا
جوان انقلابی
خیبر آنلاین
ادیان نیوز
انقلاب نیوز
روایت نو
بسیج پرس

» صفحات اختصاصی

» لوگوی لینک دوستان» وضعیت من در یاهو
یــــاهـو
» طراح قالب