سفارش تبلیغ
صبا ویژن
حکیمان در میان مردم، شریفترین وشکیباترین و پرگذشت ترین و خوش خلق ترین کسان اند . [امام علی علیه السلام]
منطقه و بیداری اسلامی
 
 RSS |خانه |ارتباط با من| درباره من|پارسی بلاگ
»» رازِ مخفی کردن فیش های حقوقی چیست؟

فیش های حقوقی چند ده میلیونی جرم هست - اما حکمش دلواپس شدن نیست

وعده دروغ دادن به مردم معصیت دارد - ولی دروغ مصلحتی که عیبی ندارد

اعتماد به دشمن مکروه هست - اما کفاره اش دیدن دشمن نیست

امید به آمریکا به حماقت شبیه تر هست - ولی ساده لوحی که جرم نیست

بی تدبیری عیب هست - ولی گناه نیست  

اعتدال نداشتن ایراد دارد - اما معصیت ندارد

دلواپس نبودن زیان دهی دارد - اما گناهی ندارد

واژه گان تدبیر ، اعتدال و امید اگر من بعد از قاموس فرهنگستان فارسی محو شوند، بهتر از این است که آلت دست مکر دروغگویان و حقوق بگیران چندین ده میلیونی در آیند.

چرا تدبیرِ دولت بیکاری، اعتدالش رکود، امیدش سرخوردگی و فیش های نجومی اش شکاف طبقاتی شد؟.

برای اینکه: # مدیریت کشور ایران باید در دست افرادی باشد که از طبقه اشراف، صاحبان کارخانه، صاحبان سرمایه، دارای سابقه زندگی در غرب بوده و واجد اطلاعات وسیع جهانی و بین‌الملل گرا باشند# این سخنان فقط قسمت کوچکی از کتاب آقای سریع القلم مشاور ارشد آقای روحانی در کتاب خود با نام (ایران و جهانی شدن) است و وزارت ارشاد دولت یازدهم به دستور شخص مستقیم آقای روحانی اجازه چاپ این کتاب را داده و خود آقای روحانی هم شخصا یاداشتی در مقدمه همین کتاب که نشانه ای برای تایید این کتاب از طرف ایشان محسوب می شود نوشته اند، حال آقای روحانی با تایید گفته های این کتاب چطور می خواهند با پدیده زشت حقوق های چند ده میلیونی برخورد کنند که ادعای برخورد با این حقوق های نجومی را دارند؟.

دولت فیش‌های حقوقی نجومی برخی از همین مدیرانِ بیت المال خور را همین امسال33 درصد بیشتر کرده است، همین امسال دولت یازدهم در ‌فصل ششم هزینه ‌های جاری دولت با موضوع رفاه اجتماعی که از حدود50 هزار میلیارد تومان، در سال94 با33 درصد رشد، به65 هزار میلیارد تومان در سال جاری(95) جهش یافته است، همین فیش ‌های حقوقی که علنی شده نشان می دهد33 درصد در همین امسال به مراتب به فیش های حقوقی نامتعارف حقوقی هم اضافه شده که همین الان در حال پرداخت به برخی از همین مدیران است، خودِ دولت در بودجه95 راه را برای افزایش بیشتر حقوق ‌های نامتعارف باز گذاشته است. 

در برخورد با مسئله شرم آور فیش های چند ده میلیونی این دولت نه بر راه و روش انقلاب می رود و نه بر راه و روش دولت های لیبرالی آرمانی خودش همچون چین و کُره، پس زیاد نباید تعجب کرد وقتی دولت یازدهم دستور برخورد با منتشر کنندگان فیش های حقوقی چند ده میلیونی را می دهد، این مسئله از این جا آب می خورد که این دولت کلید حل نهائی مشکلات فیش های حقوق های نجومی را ، نه در برخورد با حقوق بگیران چند ده میلیونی، که در برخورد با منتشر کنندگان فیش های حقوقی می داند.

نمی شود سرنوشت مسئله حساس فیش های حقوقی نجومی را به دولتی سپرد که خودشان و همکارانشان در ماه عسل بعد از جنگ از سال1368 در دوران های سازندگی و اصلاحات، شانزده سال عاملان و مسببان اصلی این رویه فساد انگیز شده اند و این حقوق ها را نهادینه کرده اند.

شواهد تا الان نشان داده این دولت فقط شعار می دهد و هیچگونه عزم جدی برای مقابله با تخلفات حقوقی ندارد و بیشتر به دنبال سرپوش گذاشتن بر این تخلفات است تا جو عمومی را آرام کند، حتی توانایی حل و فصل تناقض گفتار و اعمال اعضای دولت خود را پیرامون رویه فعلی حقوق های نجومی را ندارد، دیگر نمی تواند از رویکردهای تکراری سه ساله قبلی خود در ربط دادن این مشکلات به دولت نهم و دهم برای فرار از پاسخگویی و برخورد نکردن با این پدیده پست حقوقی استفاده کند، اینکه اگر اشتباهی در قبل بوده چرا این دولت که ادعای دولت راستگویان را دارد همان راه را ادامه داده و فقط همین امسال33 درصد هم اضافه کرده است؟.

مسئولان اصلی دولت نمی خواهند برخورد با فیش های چند صد میلیونی را بخاطر منافع مردم آغاز کنند، و ربط دادن مسئله فیش های حقوقی به دولت قبل، فقط برای فرار از جوابگوئی و برای برخورد نکردن با این مسئله است، چرا که مشکل اساسی این دولت نگاه ذاتی به فیش های نجومی و عادی بودن دستمزدهای بالا در بین مقام‌ های عالی ‌رتبه دولتی است.

اینکه بعضی مدیران دولتی چند ده برابر مدیران معمولی دیگر دستمزد دریافت می کنند، باید نهاد یا کمیته‌ ای خارج از دولت به موضوع حقوق ‌های نجومی رسیدگی کند و بتواند وارد سیستم غیر قابل دسترسی پرداخت‌ ها در وزارتخانه ها، شرکت ها و سازمانهای دولتی شود و نتیجه را به صورت شفاف با مردم در میان بگذارد، چرا که اعضای هیئت مدیره های وزارتخانه ها، سازمان ها و شرکت های دولتی و نیمه دولتی توسط وزرای همین دولت یازدهم انتخاب می شوند و چون در این مسئله ذی نفع هستند نمی خواهند کاری انجام دهند.

فیش های حقوقی نجومی فقط یکی از اعجازِهای دو دولتِ سازندگی و اصلاح طلبان بود و دولت آقای روحانی هم ابدا تصمیم استفاده از ارادهِ قدرت خود، برای برخورد با این فسادهای حقوقی چند صد میلیونی و نامتعارف را ندارد، ولی مردم از دولت انتظار دارند کاری عملی انجام بدهد، چون تنها راه باقیمانده برای این دولت برخورد عملی و قاطعانه با این پدیده زشت فساد حقوقی است، دولت برای اینکه به مردم ثابت کند وعده هایش دروغی بیش نبوده باید در عمل به مردم نشان دهد طرفدار فساد مالی در دولت نیست، فسادی که مُشتی از نمونه خروار است.

دست تقدیر آقای روحانی را در آزمونی ناخواسته برای تحقق و عده هایش در معرض امتهان افکار عمومی مردم ایران قرار داده است و بعد از این همه ناکامی دولت در اقتصاد و بیکاری و رکود اکنون آقای روحانی برای جبران مافات باید تا جائی که می تواند با این مسئله فساد حقوقی برخورد و افشاگری کند، البته نه اینکه در ظاهر چند نفر قربانی شوند استعفا دهند و در جایی دیگر شغل دیگری بگیرند، چند ده نفر هم به ظاهر حقوقشان کم شود و از جائی دیگر حقوقی دیگری برایشان در نظر گرفته شود، الان زمان آزمونی بزرگ است و فقط به عمل کار بر می آید به سخنرانی نیست.

اینها خود لابی های قدرت و ثروت هستند که باعث شده اند با وجود پیگیری‌ها و اعتراضات گسترده مردم، هیچ قدرتی نتواند این طبقه را ملزم به پاسخگویی نماید، آقای روحانی باید به جای قطع یارانه 45 هزار تومانی مردم، باید دست مسئولان دولتی و طرفداران پر و پا قرص دولتش را از بیت المال قطع کند، نباید در دولت یازدهم برخورد با فساد حقوق بگیران نجومی حرام باشد و برخورد نکردن با حقوق بگیران پنجاه میلیونی حلال.

ولی می بینیم که دولت تمایلی به تغییرات درست و الزامی در سیستم پرداخت های حقوقی ندارد، و اینکه اگر دولت یازدهم خود را ضد فساد معرفی می کند، باید به مردم بگوید که چه چیزی برای مخفی کردن وجود دارد که برخوردی انجام نمی دهد، فقط شعار کافی نیست، برخوردی مدبرانه و روندی رو به رشد لازم است تا این اختلاف ظالمانه طبقاتی را متوقف کند، دولتی که دلواپسی را بد می داند باید ثابت کند خزانه بیت المال مردم ارث مسلم مدعیان دلاوری نیست، تا همچون انرژی هسته ای سوراخ هایش را با بتون پُر کنند.

اگر به بعضی حاشیه های دولت قبل هم کاری نداشته باشیم می بینیم کسانی که پشت جریانات حقوق های چند صد میلیونی و نامتعارف پنهان شده اند و کاری نمی کنند، خودِ همین ها هستند که دولت قبل را که تلاش زیادی داشت تا جلو این فسادها را بگیرد خون جگر کردند.

 

 نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » داریوش احمد رضا بهمنیار ( چهارشنبه 95/4/9 :: ساعت 9:11 عصر )
»» لیست کل یادداشت های این وبلاگ

اسرائیلیان غاصب و آواره یهودی
تعریف ناقص از حقیقت لیبرال دموکراسی
مرز میان حق و باطل یک تار موست
اسرائیلیان غاصب و آواره یهودی
مرز میان حق و باطل یک تار موست
باید راه واقعی امام راحل را ادامه داد
تحمل عُسرت و تنگدستی
انقلاب اسلامی ایران نمادی از قدرت و اراده خداوند
برجام دندان دردِ ملت انقلابی ایران است
به حیرتیم که ای خاک پیر با برکت ، چقدر از دل سنگت جوان درآوردیم
برای مبارزه با ام الشیطان سلاحی دو دَم لازم است
[عناوین آرشیوشده]

>> بازدید امروز: 98
>> بازدید دیروز: 121
>> مجموع بازدیدها: 221182
» درباره من

منطقه و بیداری اسلامی
داریوش احمد رضا بهمنیار
سی سال قبل امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) از میان ما رفت با شکوهی بزرگ و بی نظیر، ما مردم ایران او را تشییع کردیم و این اندوهی بزرگ بر دل هایمان برجای گذاشت اندوهی برای ما و شادی برای او، چرا که مرگ حق است و بازگشت به سوی پروردگار، اما ما مردم ایران مومن ترین بنده خدا در زمان معاصر را از دست دادیم. همه ما روزی از این دنیا خواهیم رفت و بیشتر گناهان ما از آنجاست که این واقعیت بزرگ یعنی مرگ را فراموش می کنیم هزاران انسان از اول پیدایش آمدند که حال نشانی از آنان نیست برخی انسان ها به راه راست هدایت یافتند و برخی نه، چند صباحی دیگر قطعا هیچکدام از ما نیز در این دنیا نخواهیم ماند و به سرای دیگر خواهیم رفت پس باید بکوشیم در کار نیک که تنها چیزیست که با خود خواهیم برد و از تاریخ عبرت بگیریم که کسانی که از گذشتگان خود پند نگیرند خود عبرت دیگران خواهند شد. این که بر رفتن امام راحل بگرییم موجه است اما این تمام دِینِ امام راحل بر گردن ما نیست بلکه تداوم و ماندن در راه او که راه خداست اصل است اینک حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) رهبر عظیم الشأن مسلمانان جهان و جانشین امام راحل، راه او را که همان راه خداست را ادامه می دهند و مسلمانان همه عالم را بر زمین سرافراز خواهند ساخت تا نظام جمهوری اسلامی به عنوان یادگاری در تاریخ بشر از حکومت مقتدر الهی بر زمین باقی بماند. آمریکائیان می گویند تحریم هائی که علیه ایران به کار بردیم در تاریخ جهان بی سابقه است و هر کشوری را ظرف چند سال از پا در می آورد با منطق معمول حرف آنها درست است اما انقلاب اسلامی با خواست و اراده خداوند و بر اساس الهام او شکل گرفته و قرار نیست نشان دهنده حداکثر توان یک رژیم چپاولگر زورگو باشد بلکه برای نمایش عظمتِ قدرت پروردگار عالم شکل گرفته است، اینک زمانی است که خداوند لطف و رحمت خود را شامل انقلاب اسلامی ما کرده است تا نشانه هائی از عظمت خود را بر ما نمایان سازد، در آنجا که تدبیر عقل انسان و قدرت او به انتهای خود برسد عظمت اعجاز انقلاب اسلامی نمایان می شود، امروز خداوند می خواهد این انقلاب را به پیروزی برساند تا نمونه ای باشد از حکومت الهی بر زمین که با اعجاز او همراه شده است بزرگی از آن خداست و سپاس او را که هوشمندترین و مقرب ترین بندگانش را به رهبری ما گمارده است. باید راه واقعی امام راحل را ادامه داد

» پیوندهای روزانه

تابناک [2]
انتخاب [2]
پایگاه خبری انقلاب نیوز
شبکه اطلاع رسانی دانا
موسسه فرهنگی راسخون
نقل قول - وبلاگ نویسان خوزستانی
پایگاه خبری مشهد پیام [1]
شبکه خبری تحلیلی تیتر یک [1]
پایگاه خبری لنگر نیوز
ظهور
وب سایت خبری تحلیلی رصد [1]
وبلاگ نویسان خراسان رضوی [3]
سواد رسانه ای ایرانیان [1]
وبگاه جوان انقلابی [1]
پایگاه خبری شلمچه نیوز
[آرشیو(16)]

» فهرست موضوعی یادداشت ها
برجام برای برداشتن تحریم ها بوده . جریانی منحرف از انقلاب اسلامی . دل به عشق زنده می ماند عشق به امام خمینی (ره) . حضرت فاطمه (س) مصمم برای شهادت در تکلیفی الهی[-1] .
» آرشیو مطالب
پاییز 86
زمستان 1386
بهار 1387
مرداد 87
شهریور 87
تابستان 1387
خرداد 88
شهریور 89
آذر 89
دی 89
بهمن 89
اسفند 89
فروردین 90
اردیبهشت 90
خرداد 90
تیر 90
مرداد 90
شهریور 90
آبان 90
آذر 90
دی 90
بهمن 90
اسفند 90
فروردین 91
اردیبهشت 91
خرداد 91
تیر 91
مرداد 91
شهریور 91
مهر 91
آبان 91
آذر 91
دی 91
بهمن 91
اسفند 91
فروردین 92
اردیبهشت 92
خرداد 92
تیر 92
مرداد 92
شهریور 92
مهر 92
آبان 92
آذر 92
دی 92
بهمن 92
اسفند 92
اردیبهشت 93
فروردین 93
خرداد 93
تیر 93
مرداد 93
تابستان 93
پاییز 93
زمستان 93
تابستان 94
پاییز 94
زمستان 94
بهار 95
تابستان 95
پاییز 95
زمستان 95
بهار 96
تابستان 96
پاییز 96
زمستان 96
بهار 97
تابستان 97
پاییز 97
زمستان 97
بهار 98
تابستان 98
پاییز 98
زمستان 98
بهار 99

» لوگوی وبلاگ


» لینک دوستان
تابناک
خبرگزاری فارس
شبکه العالم
عمارنامه
پایگاه خبری فرهنگ نیوز
رجا نیوز
جام نیوز
پایگاه خبری فاش نیوز
پایگاه خبری بولتن نیوز
پایگاه تحلیل خبر باصر
پارس نیوز
مشرق نیوز
شبکه خبر
شبکه دانا
جوان انقلابی
خیبر آنلاین
ادیان نیوز
انقلاب نیوز
روایت نو
بسیج پرس

» صفحات اختصاصی

» لوگوی لینک دوستان» وضعیت من در یاهو
یــــاهـو
» طراح قالب