سفارش تبلیغ
صبا ویژن
درس و فراگیری دانش، مایه باروری شناخت است . [امام صادق علیه السلام]
منطقه و بیداری اسلامی
 
 RSS |خانه |ارتباط با من| درباره من|پارسی بلاگ
»» صفرهائی که برجام عدد آن است

سخنرانی رئیس جمهور در خرید یک هواپیما را در بسته بندی جدیدی از برجام شنیدیم، آقای روحانی می توانست بهانه بهتری داشته باشد اگر مدل جدیدی از برجام را از جعبه بیرون می کشید، چه کسی باور می کند از درون برجام، این عروسک خیمه شب بازی آمریکا حرف راست بیرون بیاید، ملت اگر بی سواد هم باشند ولی سواد دیدن و شنیدن دارند، چیزی که مدعیان با سوادِ دو تابعیتی با ثروت های مشکوک از داشتن آن بی بهره اند، برجام اگر توافق خوب یا هر چیز ارزشمند دیگری بود که در دست این دولت نبود.

مذاکره کنندگان آمریکائی با یک فرمول دقیق و حساب شده، تمام منافذ عقل و شعور مذاکره کنندگان ایرانی را بستند، طوری که اینها دقیقا همان کاری را می کنند که آنها خواستار آنند، قوانین سوئیفت و قراردادهای نفتی تا وارد کردن مدیر و تمدید تحریم های آیسا و غیره ، نتیجه عملکردِ دولتی ست که عقلانیت و دوراندیشی را جایگزین موج ‌های گذرا و غیر واقعی کرد.

عملکرد دولت یازدهم برای مردم صفرهائی است که برجام عدد آن است، ملت ایران نه به ادامه برجام امیدوارند و نه به وعده های آن دلخوش و نه از پاره کردن یا بازبینی آن توسط دولت جدید آمریکا در هراس، دیگر مردم ایران را به تدبیر و اعتدال دولت یازدهم نیازی نیست، بهتر است دیگر آقای روحانی به ملت ایران نگوید با تحریم بودن چه کارهایی نمی توانیم انجام بدهیم، یا ادعا کنند اقتصاد ما زمانی مقاومتی است که تحریم نباشیم.

برجام باید مهندسی معکوس و بازتعریف شود، چون در هیچ یک از منافع ایران تعریف نمی ‌شود، چرا اینها با اینکه در مذاکرات برهانی بُرنده تر از آنها در اختیار داشتند، منافقانه ترین رفتار ممکن را با محرمانه گفتگو کردن به نمایش گذاشتند، و برای بار دوم به وعده های آنها اعتماد کردند، و امتیازهای معناداری در برابر تقریبا هیچ به آنها دادند، مردم ایران حق دارند بدانند چه دلایلی باعث این اعتماد دوباره این دولت به دشمنان ملت شده و مسئولان دولتی با سرمایه های مملکت چه کار کرده اند، که اینک اکثریت مردم و نخبگان، برجام و پیامدهای آن را خلاف مصلحت ایران و انقلاب می بینند. 

ظاهرا هنوز هم خسارت محض برجام، این دولت را عاقل نکرده و معلوم نیست سهم مردم از برجام کجا رفته، همه مردم تاوان رایِ را دادند که نیمی از آنان به آقای روحانی داده بودند، مردم دیگر چیزی ندارند که بابت ناکارآمدی این دولت بدهند، تکه گوشتی داشتند به نام دل که از دست گفتار و عملکرد این دولت خون شد، این دلِ خون جگر شده، دولتی را می بیند که پرونده حقوق های نجومی را از خود به یادگار گذاشته، و بسیار تلاش کرد تا یک فیش حقوقی نجومی مربوط به دولت های قبل رو کند، تا خود را تا حدودی تبرئه کند، ولی نتوانستند، چون فیش های نجومی در این دولت کلید خورد، کلیدی که فقط قفلِ فیش های نجومی را باز کرد.

به کدامین گناه مردم ایران را معطل سه سال مذاکراتی بیهوده کردند، چرا دولت باید مدام دروغ بگوید وقتی می داند که سه سال بیهوده مذاکره کرده و چیزی جز خسارت محض نصیب مردم نکرده، امروز اکثریت همکاران رئیس جمهور با ثروت های صدها میلیاردی برایشان مهم نیست که بیکاری گرانی و رکود در این سه سال کمر مردم را شکسته، ابائی ندارند مدام دروغ بگویند وعده های مکرر بدهند، با خرید یک هواپیما صنعت حمل و نقل هوایی، ریلی، جاده ای و دریایی و توسعه صادرات و صنعت گردشکری کشور را یک مرتبه توسعه بدهند.

آیا دولت یازدهم خسته نشد بس که به تسلیم در برابر ظلمِ آمریکا و بازی خوردن توسط آنان لبخند زد، پس عزت نفس یک انسان مسئول کجا می رود، وقتی طعنه های عالم و آدم در برجام به گوش جهانیان رسیده است، برای این دولت برجام کنایه عجیبی است، چون برای هر صحتی آفتی، برای هر عافیتی دردی و برای هر کاری چاره ای وجود دارد، ولی برای برجام هیچ چاره و اندیشه و درمانی وجود ندارد.

از تدبیرِ و اعتدال و امیدِ دولت یازدهم نزد مردم ایران چه مانده، جز خرید یک هواپیما که آن را هم بازیچه خود در رسانه ها و پشت میکروفن ها کرده اند، این دولتیان به جای بستن با کدخدا، به امید واهی برداشتن تحریم ها، باید به داشته های بی شمار استعدادها و افکار انقلابی مردم ایران در اقتصاد مقاومتی امید می بستند.

برجام بیعت شکنی با انقلاب بود، چون مردم انقلابی ایران آرمانهایشان را به رفع تحریم معامله نکرده بودند، جفائی که در برجام بر مردم ایران رفت تا قیامِ قیامت مایه طعن و نفرین دولت کدخدا باور خواهد شد، امروز برجام فقط برای معدود مسئولانی، که آمریکا را کدخدا می دانند قابل دفاع است.

حکایت برجام، حکایت همان قوم بنی اسرائیل است و گوساله سامری، چرا که ماهیت تفکر برجام یک تفکر مسموم است، در این نوع تفکر عزت طلبی و عدالت خواهی معنا ندارد، عزت نفس و استکبار ستیزی مفهومی ندارد، چون اساسِ تفکرشان سازش با ظلم است، فقط تلاش دارند خود را با نظام سُلطه هماهنگ کنند، تفکری که درد بی ‌درمان است و آزمایش موشکی را کم عقلی می داند.

برجامِ امروز نه پخته تر از برجامِ دیروز، که ناکارآمدتر و لجوج تر است و هذیان گوئی هایش تمامی ندارد، تا دیروز از فتح الفتوح، آفتاب تابان، معجزه قرن، بزرگ ترین دستاورد تاریخ، تسلیم قدرت های جهانی، پیروزی بزرگ تر از فتح خرمشهر و جشن های هسته ای می گقتند تا امروز که از باغ گلابی موهومی می گویند که باید با عینک برجام آن را دید.

اولین اموری که برای یک دولت در سیاست خارجی مهم است، شناخت دشمن است چون با شناخت دشمن، می‌توانند رفتارهای او را پیش بینی کنند، تا در دام مکر و فریب آنها اسیر نشوند، ولی آقای روحانی مردم ایران را از جنگ می ترساند، آمریکائیان اگر مرد جنگ بودند که دست به دامان مشتی تروریست وحشی نمی شدند، آنها تمام امیدشان به جهل دولت ها و ملت ها بسته شده، آمریکا از زمان شکل گیری تاکنون، در هیچ جنگی پیروز نشده، بلکه مانند جنگ های جهانی از شرایط بهره برداری کرده و دیدیم که در جنگهای ویتنام، سومالی، افغانستان، لبنان و عراق با شکست مواجه شد، آنها فقط از اوضاع به نفع خود سوء استفاده می کنند.

ظلم برجام بر ملت ایران پایدار نمی ماند و زمانی می رسد که خداوند به برجامیان و کدخدایان برجام خشم گیرد، خداوندی که به مردم ایران انقلاب اسلامی را بخشیده، اینک به رهروان انقلاب قدرتی بیش تر عطا خواهد کرد تا مذاکره با کدخدا را به زباله دانی برجام بیندازند.

آمریکائیان به مذاکره احتیاجی نداشتند بلکه به قلاده محتاج تر بودند، ولی آنها می دانستند هوادارانشان در ایران که امروز بعضی پست ها را در دست گرفته اند، نمی توانند نماینده اکثریت افکار مردم ایران باشند، خود باختگانی هستند که حقوق های نجومی و زندگی های اشراف ماآبانه، دل و دین و عقل خیلی از آنها را زایل کرده، این جریان سازش هر زمانی که خواستند فکر کنند که آمریکا دوست است، یا رقیب است، یا دشمن، آنها بیشتر برگ های برنده و داشته های ایران را گرفتند و هر کاری دلشان خواست با دولت کردند.

 نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » داریوش احمد رضا بهمنیار ( شنبه 95/11/2 :: ساعت 8:52 عصر )
»» لیست کل یادداشت های این وبلاگ

اسرائیلیان غاصب و آواره یهودی
تعریف ناقص از حقیقت لیبرال دموکراسی
مرز میان حق و باطل یک تار موست
اسرائیلیان غاصب و آواره یهودی
مرز میان حق و باطل یک تار موست
باید راه واقعی امام راحل را ادامه داد
تحمل عُسرت و تنگدستی
انقلاب اسلامی ایران نمادی از قدرت و اراده خداوند
برجام دندان دردِ ملت انقلابی ایران است
به حیرتیم که ای خاک پیر با برکت ، چقدر از دل سنگت جوان درآوردیم
برای مبارزه با ام الشیطان سلاحی دو دَم لازم است
[عناوین آرشیوشده]

>> بازدید امروز: 137
>> بازدید دیروز: 121
>> مجموع بازدیدها: 221221
» درباره من

منطقه و بیداری اسلامی
داریوش احمد رضا بهمنیار
سی سال قبل امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) از میان ما رفت با شکوهی بزرگ و بی نظیر، ما مردم ایران او را تشییع کردیم و این اندوهی بزرگ بر دل هایمان برجای گذاشت اندوهی برای ما و شادی برای او، چرا که مرگ حق است و بازگشت به سوی پروردگار، اما ما مردم ایران مومن ترین بنده خدا در زمان معاصر را از دست دادیم. همه ما روزی از این دنیا خواهیم رفت و بیشتر گناهان ما از آنجاست که این واقعیت بزرگ یعنی مرگ را فراموش می کنیم هزاران انسان از اول پیدایش آمدند که حال نشانی از آنان نیست برخی انسان ها به راه راست هدایت یافتند و برخی نه، چند صباحی دیگر قطعا هیچکدام از ما نیز در این دنیا نخواهیم ماند و به سرای دیگر خواهیم رفت پس باید بکوشیم در کار نیک که تنها چیزیست که با خود خواهیم برد و از تاریخ عبرت بگیریم که کسانی که از گذشتگان خود پند نگیرند خود عبرت دیگران خواهند شد. این که بر رفتن امام راحل بگرییم موجه است اما این تمام دِینِ امام راحل بر گردن ما نیست بلکه تداوم و ماندن در راه او که راه خداست اصل است اینک حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) رهبر عظیم الشأن مسلمانان جهان و جانشین امام راحل، راه او را که همان راه خداست را ادامه می دهند و مسلمانان همه عالم را بر زمین سرافراز خواهند ساخت تا نظام جمهوری اسلامی به عنوان یادگاری در تاریخ بشر از حکومت مقتدر الهی بر زمین باقی بماند. آمریکائیان می گویند تحریم هائی که علیه ایران به کار بردیم در تاریخ جهان بی سابقه است و هر کشوری را ظرف چند سال از پا در می آورد با منطق معمول حرف آنها درست است اما انقلاب اسلامی با خواست و اراده خداوند و بر اساس الهام او شکل گرفته و قرار نیست نشان دهنده حداکثر توان یک رژیم چپاولگر زورگو باشد بلکه برای نمایش عظمتِ قدرت پروردگار عالم شکل گرفته است، اینک زمانی است که خداوند لطف و رحمت خود را شامل انقلاب اسلامی ما کرده است تا نشانه هائی از عظمت خود را بر ما نمایان سازد، در آنجا که تدبیر عقل انسان و قدرت او به انتهای خود برسد عظمت اعجاز انقلاب اسلامی نمایان می شود، امروز خداوند می خواهد این انقلاب را به پیروزی برساند تا نمونه ای باشد از حکومت الهی بر زمین که با اعجاز او همراه شده است بزرگی از آن خداست و سپاس او را که هوشمندترین و مقرب ترین بندگانش را به رهبری ما گمارده است. باید راه واقعی امام راحل را ادامه داد

» پیوندهای روزانه

تابناک [2]
انتخاب [2]
پایگاه خبری انقلاب نیوز
شبکه اطلاع رسانی دانا
موسسه فرهنگی راسخون
نقل قول - وبلاگ نویسان خوزستانی
پایگاه خبری مشهد پیام [1]
شبکه خبری تحلیلی تیتر یک [1]
پایگاه خبری لنگر نیوز
ظهور
وب سایت خبری تحلیلی رصد [1]
وبلاگ نویسان خراسان رضوی [3]
سواد رسانه ای ایرانیان [1]
وبگاه جوان انقلابی [1]
پایگاه خبری شلمچه نیوز
[آرشیو(16)]

» فهرست موضوعی یادداشت ها
برجام برای برداشتن تحریم ها بوده . جریانی منحرف از انقلاب اسلامی . دل به عشق زنده می ماند عشق به امام خمینی (ره) . حضرت فاطمه (س) مصمم برای شهادت در تکلیفی الهی[-1] .
» آرشیو مطالب
پاییز 86
زمستان 1386
بهار 1387
مرداد 87
شهریور 87
تابستان 1387
خرداد 88
شهریور 89
آذر 89
دی 89
بهمن 89
اسفند 89
فروردین 90
اردیبهشت 90
خرداد 90
تیر 90
مرداد 90
شهریور 90
آبان 90
آذر 90
دی 90
بهمن 90
اسفند 90
فروردین 91
اردیبهشت 91
خرداد 91
تیر 91
مرداد 91
شهریور 91
مهر 91
آبان 91
آذر 91
دی 91
بهمن 91
اسفند 91
فروردین 92
اردیبهشت 92
خرداد 92
تیر 92
مرداد 92
شهریور 92
مهر 92
آبان 92
آذر 92
دی 92
بهمن 92
اسفند 92
اردیبهشت 93
فروردین 93
خرداد 93
تیر 93
مرداد 93
تابستان 93
پاییز 93
زمستان 93
تابستان 94
پاییز 94
زمستان 94
بهار 95
تابستان 95
پاییز 95
زمستان 95
بهار 96
تابستان 96
پاییز 96
زمستان 96
بهار 97
تابستان 97
پاییز 97
زمستان 97
بهار 98
تابستان 98
پاییز 98
زمستان 98
بهار 99

» لوگوی وبلاگ


» لینک دوستان
تابناک
خبرگزاری فارس
شبکه العالم
عمارنامه
پایگاه خبری فرهنگ نیوز
رجا نیوز
جام نیوز
پایگاه خبری فاش نیوز
پایگاه خبری بولتن نیوز
پایگاه تحلیل خبر باصر
پارس نیوز
مشرق نیوز
شبکه خبر
شبکه دانا
جوان انقلابی
خیبر آنلاین
ادیان نیوز
انقلاب نیوز
روایت نو
بسیج پرس

» صفحات اختصاصی

» لوگوی لینک دوستان» وضعیت من در یاهو
یــــاهـو
» طراح قالب