سفارش تبلیغ
صبا ویژن
[ و به فرزند خود حسن فرمود : ] کسى را به رزم خود مخواه و اگر تو را به رزم خواندند بپذیر ، چه آن که دیگرى را به رزم خواند ستمکار است ، و ستمکار شکست خورده و خوار . [نهج البلاغه]
منطقه و بیداری اسلامی
 
 RSS |خانه |ارتباط با من| درباره من|پارسی بلاگ
»» داگان: انقلاب اسلامی 1357 ایران باعث بیداری امروز مردمان منطقه خ

رئیس سابق موساد درباره انقلاب های خاورمیانه و بحران امنیتی رژیم صهیونیستی گفت: انقلاب سال 1979 ایران به عنوان واقعه ای موسس و بنیانگذار عمل کرده است.

مئیر داگان در مصاحبه با روزنامه فرانسوی فیگارو، گفت: من عنوان «بهار عربی» برای انقلاب های منطقه خاورمیانه را رد می کنم. این انقلاب ها لیبرالی نیست.

وی این مطلب را درپاسخ به این پرسش گفت که «میان پیشرفت در برنامه هسته ای ایران و انقلاب های عربی، به نظر می رسد سال 2012 میلادی سال مهمی برای خاورمیانه باشد.نظر شما چیست؟» داگان در

رئیس سابق موساد درباره انقلاب های خاورمیانه و بحران امنیتی رژیم صهیونیستی گفت: انقلاب سال 1979 ایران به عنوان واقعه ای موسس و بنیانگذار عمل کرده است.

مئیر داگان در مصاحبه با روزنامه فرانسوی فیگارو، گفت: من عنوان «بهار عربی» برای انقلاب های منطقه خاورمیانه را رد می کنم. این انقلاب ها لیبرالی نیست.

وی این مطلب را درپاسخ به این پرسش گفت که «میان پیشرفت در برنامه هسته ای ایران و انقلاب های عربی، به نظر می رسد سال 2012 میلادی سال مهمی برای خاورمیانه باشد.نظر شما چیست؟» داگان در پاسخ گفته است: سیاستمداران دائما می گویند که اوضاع بحرانی است و سال جاری سال مهمی خواهد بود. این عادت سیاستمداران است ولی ما در دوره ای زندگی می کنیم که تغییرات دیگر به معنای تحول نیست بلکه یک انقلاب است با این حال من اصطلاح بهار عربی را برای انقلاب های منطقه رد می کنم. اینها انقلاب های لیبرال نیست.

رئیس سابق موساد در پاسخ به این پرسش که «به نظر شما واقعه مهم سال های گذشته چه بوده است؟» تصریح کرد: من همواره به این می اندیشم که انقلاب سال 1979 ایران، به عنوان واقعه ای بنیانگذار و موسس عمل کرده و آنچه ما با آن زندگی می کنیم محصول و عواقب همین انقلاب است. آنچه امروز در اطراف ایران می گذرد، به همه جهان ربط پیدا می کند. چه کسی خلیج(فارس) و اطراف آن را که 60 درصد نفت جهان از آن تامین می شود، کنترل می کند؟ حتی اگر آسیای مرکزی را هم اضافه کنیم، این میزان نفت بیشتر می شود.

وی درباره این سوال خبرنگار که «آیا همانند بسیاری از مقامات اسرائیلی فکر نمی کنید فعالیت های جدید غنی سازی ایران به منزله عبور از خط قرمز است؟»، گفت: اینکه فکر کنیم هیچ راه بازگشتی وجود ندارد یک خریت است.

فناوری هسته ای به خوبی شناخته شده است و به سال های 1930 میلادی باز می گردد.زمانی که یک کشور تصمیم می گیرد سلاح داشته باشد می توان مانع از آن شد.

در کشوری به همان میزان کمتر پیشرفته همانند پاکستان یا کره شمالی موفق به این کار شده اند و بسیاری دیگر از کشورها هم موفق به آن خواهند شد. بسیار محتاطانه عمل می کنند. آیا آن ها به دنبال سلاح اتمی هستند؟ مسلما بله و روی آن هم کار می کنند(!) ولی در عین حال آنها صبوری هم می کنند و قبل از عبور از آخرین مرحله مراقبت بسیار می کنند و این مرحله بر همین پایه استوار است که خود را به سوی ساخت بمب ببرند. ایرانی ها احمق نیستند و خیلی فراتر از این ها قرار دارند. ایرانی ها انسان های بسیار باهوش و مردمی توانا هستند. آنها روی بلندمدت کار می کنند. آنها هم هنوز به این مسئله متقاعد نشده اند که باید به هر قیمتی شده قدم آخر را بردارند.

وی خواستار استفاده متناوب از سیاست چماق و هویج شد اما درباره اقدامی مشابه حمله به تاسیسات اتمی عراق و سوریه گفت: میان برنامه هسته ای ایران و برنامه های هسته ای عراق و سوریه که ما در گذشته با آن مقابله کردیم تفاوت بزرگی وجود دارد. در این دو مورد عراق و سوریه هیچ کدام راکتور هسته ای نداشتند و تخریب این دو مرکز هم فعالیت های آنان را تا دهها سال عقب انداخت. در حالی که برنامه هسته ای ایران در چندین سایت متمرکز شده و نمی توان آنها را با یک حمله از بین برد ضمن این که این کار عواقب منطقه ای وخیمی دارد.

داگان درباره تاکتیک های ایران گفت: «ایرانی ها باهوش و روشمند عمل می کنند. آنها تجربه تاریخی فراوانی در روابط شان با دنیا دارند و هیچ وقت در کارهایشان عجله نمی کنند. البته می توانند در تحلیل هایشان اشتباه هم بکنند یا محاسبات غلط داشته باشند. ولی در مجموع بازیگران توانمندی هستند. بیاد داشته باشید که آنها در مذاکره استاد هستند و خودشان مخترع چانه زنی می باشند روشهای ایرانی ها ماهرانه است.

 نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » داریوش احمد رضا بهمنیار ( یکشنبه 90/11/9 :: ساعت 11:28 عصر )
»» لیست کل یادداشت های این وبلاگ

اسرائیلیان غاصب و آواره یهودی
تعریف ناقص از حقیقت لیبرال دموکراسی
مرز میان حق و باطل یک تار موست
اسرائیلیان غاصب و آواره یهودی
مرز میان حق و باطل یک تار موست
باید راه واقعی امام راحل را ادامه داد
تحمل عُسرت و تنگدستی
انقلاب اسلامی ایران نمادی از قدرت و اراده خداوند
برجام دندان دردِ ملت انقلابی ایران است
به حیرتیم که ای خاک پیر با برکت ، چقدر از دل سنگت جوان درآوردیم
برای مبارزه با ام الشیطان سلاحی دو دَم لازم است
[عناوین آرشیوشده]

>> بازدید امروز: 139
>> بازدید دیروز: 121
>> مجموع بازدیدها: 221223
» درباره من

منطقه و بیداری اسلامی
داریوش احمد رضا بهمنیار
سی سال قبل امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) از میان ما رفت با شکوهی بزرگ و بی نظیر، ما مردم ایران او را تشییع کردیم و این اندوهی بزرگ بر دل هایمان برجای گذاشت اندوهی برای ما و شادی برای او، چرا که مرگ حق است و بازگشت به سوی پروردگار، اما ما مردم ایران مومن ترین بنده خدا در زمان معاصر را از دست دادیم. همه ما روزی از این دنیا خواهیم رفت و بیشتر گناهان ما از آنجاست که این واقعیت بزرگ یعنی مرگ را فراموش می کنیم هزاران انسان از اول پیدایش آمدند که حال نشانی از آنان نیست برخی انسان ها به راه راست هدایت یافتند و برخی نه، چند صباحی دیگر قطعا هیچکدام از ما نیز در این دنیا نخواهیم ماند و به سرای دیگر خواهیم رفت پس باید بکوشیم در کار نیک که تنها چیزیست که با خود خواهیم برد و از تاریخ عبرت بگیریم که کسانی که از گذشتگان خود پند نگیرند خود عبرت دیگران خواهند شد. این که بر رفتن امام راحل بگرییم موجه است اما این تمام دِینِ امام راحل بر گردن ما نیست بلکه تداوم و ماندن در راه او که راه خداست اصل است اینک حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) رهبر عظیم الشأن مسلمانان جهان و جانشین امام راحل، راه او را که همان راه خداست را ادامه می دهند و مسلمانان همه عالم را بر زمین سرافراز خواهند ساخت تا نظام جمهوری اسلامی به عنوان یادگاری در تاریخ بشر از حکومت مقتدر الهی بر زمین باقی بماند. آمریکائیان می گویند تحریم هائی که علیه ایران به کار بردیم در تاریخ جهان بی سابقه است و هر کشوری را ظرف چند سال از پا در می آورد با منطق معمول حرف آنها درست است اما انقلاب اسلامی با خواست و اراده خداوند و بر اساس الهام او شکل گرفته و قرار نیست نشان دهنده حداکثر توان یک رژیم چپاولگر زورگو باشد بلکه برای نمایش عظمتِ قدرت پروردگار عالم شکل گرفته است، اینک زمانی است که خداوند لطف و رحمت خود را شامل انقلاب اسلامی ما کرده است تا نشانه هائی از عظمت خود را بر ما نمایان سازد، در آنجا که تدبیر عقل انسان و قدرت او به انتهای خود برسد عظمت اعجاز انقلاب اسلامی نمایان می شود، امروز خداوند می خواهد این انقلاب را به پیروزی برساند تا نمونه ای باشد از حکومت الهی بر زمین که با اعجاز او همراه شده است بزرگی از آن خداست و سپاس او را که هوشمندترین و مقرب ترین بندگانش را به رهبری ما گمارده است. باید راه واقعی امام راحل را ادامه داد

» پیوندهای روزانه

تابناک [2]
انتخاب [2]
پایگاه خبری انقلاب نیوز
شبکه اطلاع رسانی دانا
موسسه فرهنگی راسخون
نقل قول - وبلاگ نویسان خوزستانی
پایگاه خبری مشهد پیام [1]
شبکه خبری تحلیلی تیتر یک [1]
پایگاه خبری لنگر نیوز
ظهور
وب سایت خبری تحلیلی رصد [1]
وبلاگ نویسان خراسان رضوی [3]
سواد رسانه ای ایرانیان [1]
وبگاه جوان انقلابی [1]
پایگاه خبری شلمچه نیوز
[آرشیو(16)]

» فهرست موضوعی یادداشت ها
برجام برای برداشتن تحریم ها بوده . جریانی منحرف از انقلاب اسلامی . دل به عشق زنده می ماند عشق به امام خمینی (ره) . حضرت فاطمه (س) مصمم برای شهادت در تکلیفی الهی[-1] .
» آرشیو مطالب
پاییز 86
زمستان 1386
بهار 1387
مرداد 87
شهریور 87
تابستان 1387
خرداد 88
شهریور 89
آذر 89
دی 89
بهمن 89
اسفند 89
فروردین 90
اردیبهشت 90
خرداد 90
تیر 90
مرداد 90
شهریور 90
آبان 90
آذر 90
دی 90
بهمن 90
اسفند 90
فروردین 91
اردیبهشت 91
خرداد 91
تیر 91
مرداد 91
شهریور 91
مهر 91
آبان 91
آذر 91
دی 91
بهمن 91
اسفند 91
فروردین 92
اردیبهشت 92
خرداد 92
تیر 92
مرداد 92
شهریور 92
مهر 92
آبان 92
آذر 92
دی 92
بهمن 92
اسفند 92
اردیبهشت 93
فروردین 93
خرداد 93
تیر 93
مرداد 93
تابستان 93
پاییز 93
زمستان 93
تابستان 94
پاییز 94
زمستان 94
بهار 95
تابستان 95
پاییز 95
زمستان 95
بهار 96
تابستان 96
پاییز 96
زمستان 96
بهار 97
تابستان 97
پاییز 97
زمستان 97
بهار 98
تابستان 98
پاییز 98
زمستان 98
بهار 99

» لوگوی وبلاگ


» لینک دوستان
تابناک
خبرگزاری فارس
شبکه العالم
عمارنامه
پایگاه خبری فرهنگ نیوز
رجا نیوز
جام نیوز
پایگاه خبری فاش نیوز
پایگاه خبری بولتن نیوز
پایگاه تحلیل خبر باصر
پارس نیوز
مشرق نیوز
شبکه خبر
شبکه دانا
جوان انقلابی
خیبر آنلاین
ادیان نیوز
انقلاب نیوز
روایت نو
بسیج پرس

» صفحات اختصاصی

» لوگوی لینک دوستان» وضعیت من در یاهو
یــــاهـو
» طراح قالب