سفارش تبلیغ
صبا ویژن
کسی که اندیشه اش را به کار اندازد، به پاسخ خود می رسد . [امام علی علیه السلام]
منطقه و بیداری اسلامی
 
 RSS |خانه |ارتباط با من| درباره من|پارسی بلاگ
»» 33سال پیش در چنین روزی = رخدادهای 19 اسفند 1357

یک پایگاه جاسوسی آمریکا و اسرائیل در منطقه پارس آباد مغان در 3کیلومتری مرز ایران و شوروی کشف شد .این شبکه جاسوسی تحت پوشش یک شرکت ساختمانی کار می کرد.

 امروز رهبر انقلاب طی حکمی خطاب به مهدی کروبی دستور تاسیس کمیته امداد را صادر کرد ، همچنین امام خمینی طی نامه ای به بازرگان از نخست وزیر و ادارات دولتی خواست به توصیه های منسوبین ایشان گوش نداده و ترتیب اثر ندهند . فوت همسر آیت الله طالقانی و پیام تسلیت امام نیز از اخبار دیگر امروز بود

بعد از سخنان امام مبنی بر ضرورت رعایت حجاب اسلامی از سوی بانوان هنوز اعتراض ها از سوی زنان سکولار و لائیک ادامه دارد ، این عده خواهان آزادی بی حجابی و لغو اجرای حکم الهی حجاب هستند .

کمک های ایران به مصر به خاطر روابط حسنه سادات با شاه قطع شده است و هر آن احتمال دارد ایران با

کشف پایگاه آمریکا در پارس آباد مغان

یک پایگاه جاسوسی آمریکا و اسرائیل در منطقه پارس آباد مغان در 3کیلومتری مرز ایران و شوروی کشف شد .این شبکه جاسوسی تحت پوشش یک شرکت ساختمانی کار می کرد.

 امروز رهبر انقلاب طی حکمی خطاب به مهدی کروبی دستور تاسیس کمیته امداد را صادر کرد ، همچنین امام خمینی طی نامه ای به بازرگان از نخست وزیر و ادارات دولتی خواست به توصیه های منسوبین ایشان گوش نداده و ترتیب اثر ندهند . فوت همسر آیت الله طالقانی و پیام تسلیت امام نیز از اخبار دیگر امروز بود

بعد از سخنان امام مبنی بر ضرورت رعایت حجاب اسلامی از سوی بانوان هنوز اعتراض ها از سوی زنان سکولار و لائیک ادامه دارد ، این عده خواهان آزادی بی حجابی و لغو اجرای حکم الهی حجاب هستند .

کمک های ایران به مصر به خاطر روابط حسنه سادات با شاه قطع شده است و هر آن احتمال دارد ایران با مصر قطع رابطه کند .

حکم تشکیل کمیته امداد

 

 سخنگوی حزب محافظه کار انگلیس اعلام کرد که وضع خاورمیانه از نظر این حزب بسیار وخیم است . وی ادامه داد : خروج ایران از پیمان های دفاعی بخصوص دفاع از خلیج فارس به ضرر غرب تمام خواهد شد .

رهبر انقلاب امروز طی حکمی دستور تشکیل کمیته امداد را صادر کرد . در این حکم که خطاب به آقای مهدی کروبی صادر شده آمده است : « به جنابعالی مأموریت داده می  ‎شود که به اتفاق آقایان حاج حبیب  ‎اللّه  ‎   عسکراولادی و آقای حاج حبیب  ‎اللّه  ‎   شفیق در تشکیل کمیته  ‎های امداد در تهران و شهرستانها اقدام لازم را نموده و حسابی تحت همین عنوان امداد باز کرده و وجوهی که تعیین شده، در حساب مزبور واریز نموده و با حُسن تدبیر کمیته  ‎های مزبور را سرپرستی کنید.»(1)

به توصیه های منسوبین من ترتیب اثر ندهید

 

رهبر انقلاب در نامه ای به نخست وزیر از وزارتخانه ها و ادارات دولتی خواست به توصیه های منسوبین به ایشان ترتیب اثرندهند.

در نامه امام به مهندس بازرگان آمده است : جناب آقای نخست وزیر ! لازم است به جمیع وزارتخانه ها و ادارات دولتی اخطار نمائید کسانی که از منسوبین و یا اقرباء اینجانب هستند و برای توصیه اشخاص و یا نصب و عزل اشخاص به مراکز مربوطه مراجعه می کنند به هیچ وجه ترتیب اثر بدان ندهند .

در پایان نامه رهبر انقلاب آمده است : منسوبین و نزدیکان مطلقا حق دخالت در اینگونه امور را ندارند . (2)

 

فوت همسر آیت الله طالقانی و تسلیت امام

همسر آیت الله طالقانی بامداد دیروز به علت بیماری قلبی فوت کرد . امام خمینی امروز به مناسبت مصیبت وارده به آیت الله طالقانی پیام تسلیتی خطاب به ایشان صادر کرد . (3)

 

تصفیه در تلویزیون ادامه می یابد

صادق قطب زاده سرپرست رادیو و تلویزیون ملی ایران در جمع کارکنان صدا و سیما گفت : ما به کسی اتهام نزدیم چون این را باید دادستان در محکمه بزند . ما باید پرونده ها را به دادگستری بدهیم یا دادگاه انقلاب ، فعلا ما عذرشان را خواسته ایم و بقیه اسامی هم درخواهد آمد .

قطب زاده ادامه داد : گروه های زیادی طی چهار لیست از رادیو و تلویزیون کنار گذاشته خواهند شد . (4)

کشف پایگاه آمریکا در پارس آباد مغان

 

یک پایگاه جاسوسی آمریکا و اسرائیل در منطقه پارس آباد مغان در 3کیلومتری مرز ایران و شوروی کشف شد .این شبکه جاسوسی تحت پوشش یک شرکت ساختمانی کار می کرد و از تاسیسات این شرکت که در اصل پایگاه جاسوسی بود به شدت حفاظت می شد .

دستگاه های این شبکه که دارای رادارهای بسیار قوی بود شب ها به کار می افتاد و اطلاعاتی را از درون خاک شوروی جمع آوری و ارسال می کرد .در حال حاضر پاسداران کمیته انقلاب اسلامی پارس آباد مغان از این ساختمان حفاظت می کنند . (5)

 

ایران با مصر قطع رابطه می کند

رهبر انقلاب در نامه ای به نخست وزیر از وزارتخانه ها و ادارات دولتی خواست به توصیه های منسوبین به ایشان ترتیب اثرندهند.در این نامه تاکید شده است که منسوبین و نزدیکان نیز مطلقا حق دخالت در اینگونه امور را ندارند .

دولت انقلابی ایران به مصر اطلاع داده است که کلیه کمک هایی که به وسیله ایران به این کشور می شد از این پس قطع خواهد شد .

منابع مصری اعلام کرده اند دولت ایران به خاطر پشتیبانی صریح انورسادات رئیس جمهور مصر از شاه سابق ایران این تصمیم را اتخاذ کرده است . این تصمیم زمانی اعلام شد که کارتر برای یک دیدار وارد مصر شده است . (6)

 

روزنامه کویتی الوطن نیز تصریح کرده است که اگر مصر قرارداد صلح با اسرائیل امضا کند ایران سفارت خود را در قاهره خواهد بست . الوطن نوشت آیت الله خمینی این موضوع را در دیدار با یاسر عرفات رهبر سازمان آزادیبخش فلسطین اعلام کرده است .

به نوشته این روزنامه امام خمینی تاکید کرده است ایران هرگز وجود یک هیئت دیپلماتیک اسرائیلی را در کنار سفارت ایران در قاهره تحمل نخواهد کرد . (7)

 

اعتراض به حجاب اسلامی

صبح امروز تعدادی از زنان به منظور اعلام نظر خود در مورد حجاب در محوطه دادگستری تجمع کردند .گروهی از میهمانداران زن و کادر زن هواپیمایی ملی ایران نیز صبح امروز به سوی باشگاه دانشگاه تهران حرکت کرده و در آنجا به عنوان اعلام همبستگی با دیگر گروههای تظاهر کننده تجمع نمودند و خواستار انجام خواسته های خود شدند.

در همین حال در زندان دادگستری نیز تشنج بوجود آمد و زندانیان خواستار آزادی خود شدند. خانواده زندانیان نیز با استفاده از فرصت شعارهایی به نفع آزادی زندانیان خود می دادند.

تشنج در زندان دادگستری و بیرون از آن سرانجام به تیراندازی هوایی از سوی پاسداران اطراف دادگستری انجامید که قصدشان متفرق نمودن مردانی بود که در خارج از دادگستری شعارهای مخالف زنان می دادند. به علت این درگیری ها و بدنبال تحصن بانوان، امروز صبح خیابان های اطراف دادگستری بسته شد و ترافیک فشرده ای در خیابان های مرکزی شهر بوجود آمد.(8)

 

چندی پیش رهبر انقلاب طی سخنانی اعلام کرد زنان بایستی با حجاب اسلامی در ادارات حاضر شوند و این باعث اعتراض کسانی شده است که با احکام اسلام مخالفت دارند .

 

آغاز فعالیت علنی حزب توده

روزنامه کویتی الوطن: اگر مصر قرارداد صلح با اسرائیل را امضا کند ایران سفارت خود را در قاهره خواهد بست . الوطن نوشت آیت الله خمینی این موضوع را در دیدار با یاسر عرفات رهبر سازمان آزادیبخش فلسطین اعلام کرده است .

کمیته مرکزی حزب توده ایران با صدور اطلاعیه ای از سرگرفتن فعالیت علنی این حزب را اعلام کرد . در این بیانیه حزب توده ضمن ابراز پشتیبانی مجدد از برنامه های امام خمینی شرط مقدم نیل به هدف های جنبش انقلابی مردم ایران اتحاد همه نیروهای شرکت کننده در این جنبش صرف نظر از تفاوت عقاید سیاسی ، مسلکی و فلسفی دانسته شده است . (9)

انگلیس از وضعیت خود در خاورمیانه بیمناک است

سخنگوی حزب محافظه کار انگلیس اعلام کرد که وضع خاورمیانه از نظر این حزب بسیار وخیم است . وی ادامه داد : خروج ایران از پیمان های دفاعی بخصوص دفاع از خلیج فارس به ضرر غرب تمام خواهد شد . وی گفت : بی شک رقبای ما از این فرصت حداکثر استفاده را خواهند برد . (10)

رضا پهلوی آمریکا را ترک کرد

رضا پهلوی فرزند شاه مخلوع آمریکا را به سمت رباط ترک کرد تا به خانواده در تبعیدش بپیوندد . وی در آمریکا دوره خلبانی می دید . (11)شاه که بعد از پیروزی انقلاب در تبعیدی ناخواسته به سر می برد هنوز جایی برای اقامت دائم پیدا نکرده است و کشورها از بیم واکنش شدید دولت جدید ایران به وی راه نمی دهند . ملک حسن نیز به شاه سابق اعلام کرده است در صورتی که بخواهد در مراکش بماند باید از اظهار نظر سیاسی پرهیز کند چرا که او دیگر مسئولیتی در ایران ندارد .

 نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » داریوش احمد رضا بهمنیار ( جمعه 90/12/19 :: ساعت 5:10 عصر )
»» لیست کل یادداشت های این وبلاگ

اسرائیلیان غاصب و آواره یهودی
تعریف ناقص از حقیقت لیبرال دموکراسی
مرز میان حق و باطل یک تار موست
اسرائیلیان غاصب و آواره یهودی
مرز میان حق و باطل یک تار موست
باید راه واقعی امام راحل را ادامه داد
تحمل عُسرت و تنگدستی
انقلاب اسلامی ایران نمادی از قدرت و اراده خداوند
برجام دندان دردِ ملت انقلابی ایران است
به حیرتیم که ای خاک پیر با برکت ، چقدر از دل سنگت جوان درآوردیم
برای مبارزه با ام الشیطان سلاحی دو دَم لازم است
[عناوین آرشیوشده]

>> بازدید امروز: 112
>> بازدید دیروز: 121
>> مجموع بازدیدها: 221196
» درباره من

منطقه و بیداری اسلامی
داریوش احمد رضا بهمنیار
سی سال قبل امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) از میان ما رفت با شکوهی بزرگ و بی نظیر، ما مردم ایران او را تشییع کردیم و این اندوهی بزرگ بر دل هایمان برجای گذاشت اندوهی برای ما و شادی برای او، چرا که مرگ حق است و بازگشت به سوی پروردگار، اما ما مردم ایران مومن ترین بنده خدا در زمان معاصر را از دست دادیم. همه ما روزی از این دنیا خواهیم رفت و بیشتر گناهان ما از آنجاست که این واقعیت بزرگ یعنی مرگ را فراموش می کنیم هزاران انسان از اول پیدایش آمدند که حال نشانی از آنان نیست برخی انسان ها به راه راست هدایت یافتند و برخی نه، چند صباحی دیگر قطعا هیچکدام از ما نیز در این دنیا نخواهیم ماند و به سرای دیگر خواهیم رفت پس باید بکوشیم در کار نیک که تنها چیزیست که با خود خواهیم برد و از تاریخ عبرت بگیریم که کسانی که از گذشتگان خود پند نگیرند خود عبرت دیگران خواهند شد. این که بر رفتن امام راحل بگرییم موجه است اما این تمام دِینِ امام راحل بر گردن ما نیست بلکه تداوم و ماندن در راه او که راه خداست اصل است اینک حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) رهبر عظیم الشأن مسلمانان جهان و جانشین امام راحل، راه او را که همان راه خداست را ادامه می دهند و مسلمانان همه عالم را بر زمین سرافراز خواهند ساخت تا نظام جمهوری اسلامی به عنوان یادگاری در تاریخ بشر از حکومت مقتدر الهی بر زمین باقی بماند. آمریکائیان می گویند تحریم هائی که علیه ایران به کار بردیم در تاریخ جهان بی سابقه است و هر کشوری را ظرف چند سال از پا در می آورد با منطق معمول حرف آنها درست است اما انقلاب اسلامی با خواست و اراده خداوند و بر اساس الهام او شکل گرفته و قرار نیست نشان دهنده حداکثر توان یک رژیم چپاولگر زورگو باشد بلکه برای نمایش عظمتِ قدرت پروردگار عالم شکل گرفته است، اینک زمانی است که خداوند لطف و رحمت خود را شامل انقلاب اسلامی ما کرده است تا نشانه هائی از عظمت خود را بر ما نمایان سازد، در آنجا که تدبیر عقل انسان و قدرت او به انتهای خود برسد عظمت اعجاز انقلاب اسلامی نمایان می شود، امروز خداوند می خواهد این انقلاب را به پیروزی برساند تا نمونه ای باشد از حکومت الهی بر زمین که با اعجاز او همراه شده است بزرگی از آن خداست و سپاس او را که هوشمندترین و مقرب ترین بندگانش را به رهبری ما گمارده است. باید راه واقعی امام راحل را ادامه داد

» پیوندهای روزانه

تابناک [2]
انتخاب [2]
پایگاه خبری انقلاب نیوز
شبکه اطلاع رسانی دانا
موسسه فرهنگی راسخون
نقل قول - وبلاگ نویسان خوزستانی
پایگاه خبری مشهد پیام [1]
شبکه خبری تحلیلی تیتر یک [1]
پایگاه خبری لنگر نیوز
ظهور
وب سایت خبری تحلیلی رصد [1]
وبلاگ نویسان خراسان رضوی [3]
سواد رسانه ای ایرانیان [1]
وبگاه جوان انقلابی [1]
پایگاه خبری شلمچه نیوز
[آرشیو(16)]

» فهرست موضوعی یادداشت ها
برجام برای برداشتن تحریم ها بوده . جریانی منحرف از انقلاب اسلامی . دل به عشق زنده می ماند عشق به امام خمینی (ره) . حضرت فاطمه (س) مصمم برای شهادت در تکلیفی الهی[-1] .
» آرشیو مطالب
پاییز 86
زمستان 1386
بهار 1387
مرداد 87
شهریور 87
تابستان 1387
خرداد 88
شهریور 89
آذر 89
دی 89
بهمن 89
اسفند 89
فروردین 90
اردیبهشت 90
خرداد 90
تیر 90
مرداد 90
شهریور 90
آبان 90
آذر 90
دی 90
بهمن 90
اسفند 90
فروردین 91
اردیبهشت 91
خرداد 91
تیر 91
مرداد 91
شهریور 91
مهر 91
آبان 91
آذر 91
دی 91
بهمن 91
اسفند 91
فروردین 92
اردیبهشت 92
خرداد 92
تیر 92
مرداد 92
شهریور 92
مهر 92
آبان 92
آذر 92
دی 92
بهمن 92
اسفند 92
اردیبهشت 93
فروردین 93
خرداد 93
تیر 93
مرداد 93
تابستان 93
پاییز 93
زمستان 93
تابستان 94
پاییز 94
زمستان 94
بهار 95
تابستان 95
پاییز 95
زمستان 95
بهار 96
تابستان 96
پاییز 96
زمستان 96
بهار 97
تابستان 97
پاییز 97
زمستان 97
بهار 98
تابستان 98
پاییز 98
زمستان 98
بهار 99

» لوگوی وبلاگ


» لینک دوستان
تابناک
خبرگزاری فارس
شبکه العالم
عمارنامه
پایگاه خبری فرهنگ نیوز
رجا نیوز
جام نیوز
پایگاه خبری فاش نیوز
پایگاه خبری بولتن نیوز
پایگاه تحلیل خبر باصر
پارس نیوز
مشرق نیوز
شبکه خبر
شبکه دانا
جوان انقلابی
خیبر آنلاین
ادیان نیوز
انقلاب نیوز
روایت نو
بسیج پرس

» صفحات اختصاصی

» لوگوی لینک دوستان» وضعیت من در یاهو
یــــاهـو
» طراح قالب